Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, pomóżcie mi wybrać.

Tl;dr
Casio Edifice 527D czy Seiko SNA411?

Do tej pory nosiłem smartwatcha, wprawdzie z fizycznymi wskazówkami, ale to jednak elektronika. No i mam dość. Stwierdziłem, że jednak normalny zegarek będzie dla mnie lepszy, a choć nie poda mi prognozy pogody to posłuży dłużej i nerwów szarpał nie będzie. Będzie to mój pierwszy zakup, więc zrobiłem rozeznanie, zorientowałem się jaki typ zegarka mi się podoba, no i w końcu wybrałem dwa modele które mi bardzo przypadły do gustu - Casio Edifice 527D i Seiko SNA411.

Oba są w zasięgu mojego portfela, a Seiko podoba mi się nieco bardziej. Tylko, że "nieco bardziej" to trochę mało, żeby dorzucić tysiąc złotych. Czy faktycznie między tymi zegarkami jest duża różnica w jakości? Jeśli chodzi o czytelność, to chyba będzie podobnie w obu przypadkach. Różnica w wodoszczelności 100m, oba kwarce, oba mają szkiełka mineralne, funkcje podobne. Czemu Seiko jest tyle droższy? Kwestia marki czy czegoś innego?

Seiko jest mniejszy o 3 mm, jak się to ma do bardziej "napaćkanej" tarczy? Wszystko widać, czy trzeba nosić ze sobą lupę? Do tej pory nosiłem MyKronoz ZeTime Elite. Miał 44mm i był na styk na moją rękę. Casio ma 45, ten milimetr więcej chyba nie zrobi różnicy, prawda? Może miał ktoś z was oba w ręce i jest w stanie się podzielić wrażeniami? Ewentualnie możecie polecić jakieś inne modele podobne do wybranych przeze mnie, tak powiedzmy do tysiąca złotych?

#zegarki #casio #seiko
Kompulik - Mirki i Mirabelki, pomóżcie mi wybrać.

Tl;dr
Casio Edifice 527D czy Se...

źródło: comment_6mVx2EugK05FUxwVNzQMlmHMzafI0sMp.jpg

Pobierz
  • 23
@Kompulik: Bierz Casio, skoro również Ci się podoba. Nie masz innego zegarka, a taki pilot nie jest specjalnie uniwersalny. Za różnicę w cenie kup sobie coś do garnituru (parę wątków niżej kolega Mireczek rzucił tanią propozycją, również od Casio) i G-Shocka do pracy, bo wiem, że potrzebujesz wytrzymałego zegarka.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pug_in_stug: to żeś mnie zaskoczył. Może faktycznie nie wiem gdzie szukać, bo najtaniej znalazłem za 1400zł. Jak z czytelnością zegarka? Na zdjęciu wygląda to nieźle, ale chyba robione z dość bliska. Jak to się spisuje na co dzień? Zdarzyło Ci się kiedyś cos przeliczać na tym zegarku czy tylko jako estetyczny bajer Ci to służy?
@Kompulik: czytelność bardzo dobra, ale no wiadomo, że z metra nie zobaczysz wszystkich tych najmniejszych podziałek. Bardziej estetyczny bajer jak wszystkie tym podobne (no dobra przy diverach można sobie ustawić czas na gotowanie jajka ;), ale w razie co obsługa i przeliczenia są bardzo proste.
To co mi się najbardziej w nim podoba to wypukłe szkło, na żywo robi megarobotę ()

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pug_in_stug: no to muszę przyznać, że mnie prawie przekonałeś. Fajnie by było móc zobaczyć go na żywo przed zakupem, ale z drugiej strony przy zakupach przez neta zawsze mam 14 dni żeby się rozmyślić. Możesz polecić jakieś dobre i sprawdzone sklepy mające ten egzemplarz w ofercie? Ja generalnie jestem zielony w tej kwestii i pierwsze co mi przyszło do głowy to sprawdzić gdzie przekieruje mnie Ceneo, ale tam straszna bida jeśli
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pug_in_stug: skoro go już nie produkują to w takim razie co z ewentualnym serwisem? Gdzie się zgłosić jak wydarzy się coś przykrego - nie wiem - przestanie działać, zbiję/przerysuję szkiełko?

@m_bielawski: w życiu tam nic nie kupowałem., ale zapoznam się z tą opcją, dzięki :)
@Kompulik: Ja tylko dodam, że kupiłem SNA411 na creationwatches, nie mając wcześniej okazji zobaczyć go na żywo i byłem bardzo pozytywnie zaskoczony - wyglądał o wiele lepiej niż na zdjęciach. O serwis bym się nie martwił, to w miarę popularny mechanizm a jak stłuczesz szkiełko zawsze możesz włożyć szafir z crystaltimes.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pantokrator: na sklepach z zegarkami się nie znam, a ceneo podaje ceny 443zł i 1349zł. Moze nie równy tysiąc, ale różnica między nimi jest duża, więc nie przesadziłem chyba za bardzo.
@pug_in_stug: Sorka, że zawracam gitarę, ale mam wrażenie, że masz wiedzę na ten temat. Ten Jaworowski to legitny sklep? Bardzo tanio, na fejsie odpisali, że tych zegarków mają dowolną ilość, bo jak braknie to wystarczy czekać na dostawę, a nigdzie nie widzę info o gwarancji. Tak jak mówiłem, jestem laikiem, ale ostrożnym, więc wolę się dopytać :P