Wpis z mikrobloga

ludzie w 2019 nie rozumieją ze drogi się remontuje xd


@pol_czlowiek_messi: remontuje się, tylko nie półchałupniczą metodą "trzech się patrzy jeden pracuje, remont trwa trzy lata" tylko na trzy zmiany na pełnej #!$%@?, żeby jak najszybciej skończyć, bo każdy dzień rozgrzebanej drogi to są straty materialne.
Jestem w Krakowie tak raz na miesiąc i Królewska jest #!$%@? już chyba pół roku.
Tak to wygląda w cywilizacji - 70 metrowy tunel pod
@tomislawniepelka: jeszcze by była sejmowa komisja śledcza po tym jak NIK wykryłby nieprawidłowości, ale raport i tak był tajny ale dziennikarze gazety która akurat jest w opozycji do aktualnie rządzącej opcji ujawniliby jego zawartość.
I tak do usranej śmierci.
Chińczycy zbudowali swój mur, który widać z kosmosu, 2000 lat temu, w Polsce nie dali rady zrobić kawałka autostrady, bo taki był burdel i łapówkarstwo, że się woleli wycofać.
A4 Kraków -
@marcinnet: sam koszt wykonania na pewno większy. Ale to tylko jedna strona medalu, przestój też kosztuje, maszyny co stoją na placu budowy i nie zarabiają na siebie to też koszt, opóźnienia w komunikacji, transporcie itp. to też koszt. Który ponosi podatnik. Więc robiąc coś "po taniości" z pieniędzy podatników nie jest powiedziane, że nie naraża się ich na większe koszty.
@DulGukat: no to wyobrazmy sobie ze np. Kraków ma do wyremontowania w ciagu 10 lat 6 wiaduktow. Co ma zrobic? 2,3 w szybkim tempie czy 4,6 normalnym? oczywiscie te ktore sie nie zalapia na remont trzeba zamknac lub zawezic z 4 do 2 pasow. Co powinni wybrac? Problemem jak zwykle sa pieniadze. Pomijam juz fakt ze tak jak na filmiku to pewnie ze 2 firmy w europie moga dzialac wiec i
remontuje się, tylko nie półchałupniczą metodą "trzech się patrzy jeden pracuje, remont trwa trzy lata" tylko na trzy zmiany na pełnej #!$%@?, żeby jak najszybciej skończyć, bo każdy dzień rozgrzebanej drogi to są straty materialne.


@DulGukat: ja nei wiem jak to jest możliwe, ale za każdym razem gdy mijam tych roboli to siedzą albo podpierają łopaty, a praca oczywiście w godzinach szczytu