Wpis z mikrobloga

U nas większość ludzi, którzy chcą strzelać na dłuższe dystanse ma problem gzie strzelać a nie z czego.
Oczywiście wszystko zależy od tego gdzie mieszkasz.
Po taniości to 308, drożej 6,5. 300WM i 338 to droga zabawa i raczej elaborka.
@thestabilizator: Nie wiem. Być może wystarczy. Ruger ma serie na różny kaliber. Nie ostrzelałem się jeszcze z broni długodystansowej ale marzy mi się posiadanie takiej. Chciałbym znać wasze opinie i doświadczenie w tym temacie. W sensownej odległości od miejsca zamieszkania mam strzelnicę na 300m ale coś mi się obiło o uszy, że w Polsce jest czasem organizowana impreza strzelców wyborowych. Tam pewnie już można postrzelać dalej. Ale to chyba tylko dla
@ZbigniewO: o Long Shot to akurat mogę Ci parę słów powiedzieć. Sama impreza jest otwarta dla wszystkich strzelców, ale na co dzień poligon należy do wojska i wstępu nie ma. Same zawody odbywają się co roku w kwietniu i rozgrywa się konkurencje 300, 600, 800, 1000 i 1000+ w różnych klasach sprzętowych oraz 100, 200, 300 dla karabinów historycznych. Nie wiem jakie dystanse Ci się marzą, ale .308 wystarczy Ci na
@ZbigniewO: a ja to się serio zastanawiam, czy nie lepiej sobie jakiegoś 22lr przysposobić na pseudo-snajperkę..
strzelnic powyżej 300m jest niewiele i są drogie jak cholera.. do tego karabin, optyka, naboje.. jest sens?
zauważyłem, że w USA taki sport oparty na 22lr jest coraz popularniejszy i może przyjdzie do nas podobnie jak ipsc minirifle..

poniżej całkiem fajne zawody:
Emill - @ZbigniewO: a ja to się serio zastanawiam, czy nie lepiej sobie jakiegoś 22lr...