•  

Ukraińskie zwierzęta wiadomo, ale dlaczego wspaniała AK na kresach rodakom nie pomogła ?
    Czytał ktoś ?
    #historia #polska #ukraina #wolyn #wojna #czytajzwykopem

źródło: img_2256.jpg

•  

@Sepp1991: w sumie to długi wątek, nawet armia niemiecka czy sowiecka partyzancka broniła przed UPA Polaków na Wołyniu

pokaż spoiler serio

•  

@Sepp1991 kek, przecież były oddziały samoobrony, mój pradziadek do takiego należał

•  

@Sepp1991: czy przypadkiem WiN nie pomagał upa ?

•  

@Sepp1991 zainteresowałeś mnie, chyba kupię tą książkę, widzę że 3 dychy na świecie książki

•  

kek, przecież były oddziały samoobrony, mój pradziadek do takiego należał

@SaveznaRepublikaJugoslavija: A co te oddziały samoobrony miały wspólnego z AK?

czy przypadkiem WiN nie pomagał upa ?

@Lutniczek: współpracowali, jednak dopiero po 1945. WiN powstał też po rozwiązaniu AK w styczniu 1945 roku

•  

@NorskArisk: mnie w sumie dziwi jedno, temat nie jest nowy, "popularny" nie jest (do tej pory), Zychowicz coś napisze i zaraz dobrą promocję ma, do mainstreamu trafia. A tak to dupa dosłownie od lat.

•  

A co te oddziały samoobrony miały wspólnego z AK?

@Kaczypawlak: Jak to co? Przecież AK wspierała ich organizowanie i sama wchodziła w ich skład.

+: Mamiser
    •  

@szurszur: Broń też zdobywali z innych źródeł a AK nawet sabotowała samoobronę patrz Wołyńską Dywizję AK, morderstwa UPA nie ustały po tym jak Wołyń przeszedł z rąk niemieckich do radzieckich. Polecam się serio historii pouczyć.

+: gupio
    •  

@Kaczypawlak:

Polska samoobrona na Wołyniuzgrupowania polskiej ludności cywilnej i oddziałów Armii Krajowej w celu obrony przed masowymi mordami Polaków przez ukraińskich nacjonalistów.

Po pierwszych, oddolnych próbach tworzenia samoobrony, proces ten wsparła i objęła kontrolą konspiracyjną Armia Krajowa, co nakazał w kwietniu 1943 Komendant Okręgu AK Wołyń płk Kazimierz Bąbiński „Luboń”:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Polska_samoobrona_na_Wo%C5%82yniu

morderstwa UPA nie ustały po tym jak Wołyń przeszedł z rąk niemieckich do radzieckich. Polecam się serio historii pouczyć.

@Kaczypawlak: A do czego to? Ja pisałem, że ustały? Możesz jeszcze wynik meczu podać.

•  

@szurszur: I co zrobiła wołyńska dywizja AK? Zostawiła miejscowych na pastwę UPA( ͡° ͜ʖ ͡°) Dać i zabrać to kurde jako "pomoc" to słabo się liczy. Niby podajesz wątek, ale wybiórczo. Sporo samoobron mogła liczyć na Niemców albo na partyzantkę sowiecką a nie na AK.

•  

@szurszur: w tym artykule jest w sumie też mowa o Niemcach i Sowietach, czytałeś w ogóle to co mi podrzuciłeś?( ͡° ͜ʖ ͡°) Samoobrona organizowała się zanim AK się tym zainteresowało, również ten sam artykuł.

•  

@Kaczypawlak:
      Gościu zapoytałeś co AK miała wspólnego z samoobroiną. Odpowiedziałem, że jednak miała.
      To nagle zmieniasz narracje i piszesz, że zrobiła za mało i jeszcze z dupy zarzucasz mi wybiórczośc.
      Ja nigdzie nie pisałem, że zrobiła wszystko co mogła lub powinna. Czyli to co piszesz nie odnosi sie do moich postów tutaj.
      jaka wybiórczośc? Zadałes pytanie, a ja odpowiedziałem.

w tym artykule jest w sumie też mowa o Niemcach i Sowietach, czytałeś w ogóle to co mi podrzuciłeś?( ͡° ͜ʖ ͡°) Samoobrona organizowała się zanim AK się tym zainteresowało

@Kaczypawlak: lol Ty w ogóle czytasz ze zrozumieniem?
      Gdzie ja napisałem, że AK organziowałą od poczatku wsyzstkie oddziały samooborny? Nigdzie.

Udowdoniłem, że AK jednak miała coś wspolnego z oddziałami samoobrony.
      Reszta tego co piszesz w ogole nie odnosi sie do stawianych przezemnie tez. Sam sobie coś wymyślasz.
      Jak zwykle zresztą.

•  

@szurszur: Coś co nie znaczy, że dużo. Sam z drobnego szczegółu dosłownie robisz aferę. AK to na Wołyniu więcej nie zrobiła niż zrobiła, zostawiła cywili UPA. A dalej się czepiasz. Idź tam za Jedwabne przepraszaj lepiej, ale nie w moim imieniu jako zwykłego Polaka( ͡° ͜ʖ ͡°) Serio jak ja wymyślam to ciekaw jestem skąd te twoje fantasy się bierze xD Ponadto sam manipulujesz jak cholera z tym wchodzeniem w skład samoobrony, zwyķła ściema i populizm, piękny przykład wołyńskiej dywizji AK, to dopiero samoobrona była xD

•  

Sam z drobnego szczegółu dosłownie robisz aferę

@Kaczypawlak: Nie robię afery. Odpowiedziałem tylko na Twoje pytanie co AK miała wspólnego z oddziałami samoobrony. Po co zadajesz pytanie skoro potem się denerwujesz gdy ktoś odpowiada?

AK to na Wołyniu więcej nie zrobiła niż zrobiła, zostawiła cywili UPA. A dalej się czepiasz.

@Kaczypawlak: Ale ja nidzie nie zamieszczałem opinii co do tego czy zrobiła dużo czy mało. Wiec jak możesz w tej kwestii ze mna dyskutować?

Idź tam za Jedwabne przepraszaj lepiej, ale nie w moim imieniu jako zwykłego Polaka( ͡° ͜ʖ ͡°) Serio jak ja wymyślam to ciekaw jestem skąd te twoje fantasy się bierze xD

@Kaczypawlak: Jakie fantasy?
      Zadnej mojej tezie tu nie zaprzeczyłes. Dyskutujesz głównie z tezami, które sam wymyślasz i mi przypisujesz.

•  

@szurszur: W sumie z wyjątku chcesz zrobić regułę i udajesz, że wszystko ok. AK epicko pomogło samoobronie, że im jeszcze zdrowych mężczyzn i broń zabierali.... Piszesz o szczególe a ja ogólnie. Przyczepiłeś się do jednej części a ja piszę o całości i nie wcale się nie czepiasz( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

W sumie z wyjątku chcesz zrobić regułę i udajesz, że wszystko ok. AK epicko pomogło samoobronie,

@Kaczypawlak: Nigdzie nie pisałem, że AK zrobiła wszystko ok. Znowu coś wymyślasz.

Przyczepiłeś się do jednej części a ja piszę o całości i nie wcale się nie czepiasz

@Kaczypawlak: Co? Przecież piszac posta o AK odniosłem się do całej Twojej wypowiedzi o AK jaka wtedy była dostepna. Wiec nie przyczepiłem się do czesci tylko wszystkiego o AK. Druga polowa była o WiN.

Natomiast to co potem piszesz jest nie na temat bo ja nie oceniam tego czy AK zrobiła wszystko co trzeba.

•  

@szurszur: ale piszesz o pomocy a to była taka pomoc jakby dali potrzebującemu 50 zł a potem zabrali mu 100 zł i zostawili samego sobie z tymi samymi problemami. To była cała AK na Wołyniu jei działania, a Tu wciskasz mi propagandowy chłam, że serio coś zrobili dla tamtejszych Polaków. Cały twój wkład tutaj jest taki jak na lekcji biologii, gdy się mówi o cechach ssaków jak żyworodność a wyskakuje jakiś pajac i podaje stekowce jako przykład, że nie do końca i robi gównoaferę xD

•  

@Kaczypawlak: Pisze o tym co AK miała wspólnego z odziałami samoobrony bo takie padło pytanie.
      Nie oceniam czy to była duża pomoc czy za mała.

A Ty Zznowu napisałeś posta w którym walczysz z tezami jakich tu nie postawiłem.
      Na obecna chwile udowodniłem, że AK miała coś wspólnego z samoobrona. I to było moim celem w tej dyskusji.
      A to, że ciagle piszesz, że zrobili za mało to nie jest do mnie , bo nie twierdziłem , że zrobili wszystko ok. Pojmiesz to wreszcie czy nadal bedziesz walczył z tezami powstałymi w Twoim umyśle?

•  

@szurszur: Miało wspólnego, ale niewiele, przyjdzie ktoś zielony w temacie poczyta twoje wypociny i dojdzie do wniosku takiego niezbyt zgodnego z rzeczywistością i widać, że poważnie nad tym pracujesz gratuluję( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Kaczypawlak: przecież szurszur ma racje. ty dyskutujesz z tezami których on nawet nie postawił xD

•  

przecież szurszur ma racje. ty dyskutujesz z tezami których on nawet nie postawił xD

@Mamiser: no nie wiem, jak niby dasz komuś 50 zł a potem zabierzesz 100 zł to trudno to pomocą nazwać, takie było AK na Wołyniu

•  

@Kaczypawlak: ale on czegoś takiego nie pisał.

•  

ale on czegoś takiego nie pisał.

@Mamiser: nie wcale, odezwa wołyńskiego szefa AK to co to niby?( ͡° ͜ʖ ͡°) Sowieci i Niemcy lepiej dbali o polskich cywili na Wołyniu niż AK

•  

xD

@Mamiser: serio, polecam się zapoznać z tematem