Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Akrylowy: Jeśli nic się nie dzieje to na kontrol Co pół roku, koszt ok 120-200 zł (za cytologię się płaci, ale to chyba raz na
1-2 lata się robi). Jeśli coś się dzieje to tak często jak trzeba. Kiedyś ,,zachorowałam" i za 2 wizyty i leki (zwykłe wizyty kontrolne, bez specjalnych badań) zapłaciłam 600 zł. Wszystko to kwestia bardzo indywidualna. Podsumowując: wizyta 15 min, koszt to 150 zł to standard
@MrsHyde: @Esiia: @promyczek_94: @nvrmnd: Dziękuję paniom za odpowiedź. Właśnie sobie uświadomiłem jaka ścieżka zawodowa mnie interesuje ( ͡° ͜ʖ ͡°). Sprawdzałem ceny w Warszawie i nie bardzo rozumiem czy tam chodzi o to, że zwykła wizyta kosztuje x, a za cytologię, usg się jeszcze płaci. Czy ginekolog robi też usg piersi?
No i ceny ciążowe dwa razy wincyj.
@Akrylowy: Zwykła wizyta to często wywiad, badanie ginekologiczne na fotelu, badanie ,,ręczne" (jest na to jakaś fachowa nazwa) piersi i usg dopochwowe i to kosztuje zazwyczaj ok 160 zł (Wrocław here). Cytologia, raz na kilka lat to koszt ok 80 zł i to ginekolog robi albo położna. USG piersi ginekolog nie robi tylko radiolog albo ktoś w tym stylu i raz w roku jest chyba bezpłatne ze skierowaniem, a tak to
@MrsHyde: @pianinka: Myślałem o grafice komputerowej, ale tutaj widzę nieźle ludzie po medycynie mogą zarabiać. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tylko do tego trzeba się nadawać, możecie być spokojne o zdrowie kobiet, oddam opiekę nad nimi komuś ogarniętemu xD
@nicniemusze: Ja wcale nie odbieram wykształcenia ginekologom. Zastanawiałem się bardziej nad tym co on w tym czasie jest w stanie zrobić. Kobieta musi się rozebrać, badanie na krześle, wywiad, diagnoza, usg itp. Wyobrażałem sobie, że wizyta ginekologiczna to nie tylko pójście po receptę na tabletki antykoncepcyjne. Zakładam, że jak jest cytologia itp. to trwa to dłużej.
@Akrylowy: Cytologia trwa może ze dwie minuty. Usg na wizycie kontrolnej nie jest konieczne, a badanie wewnętrzne i cytologia jest niemal jednocześnie i również zajmuje kilka minut jeśli nie ma badań laboratoryjnych kobieta nie zgłasza dolegliwości to spokojnie 15 min wystarcza
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@KRISSVector: Mi każdy lekarz co innego mówi: jeden, że raz w roku, inny co półtora roku, a jeszcze inny raz na 3 lata. Pisałam też o tym wyżej. Pisząc co kilka lat właśnie tą górną granicę miałam na myśli. Jeśli chodzi o mnie to robię raz w roku i lekarze nie mają z tym problemu. Lepiej chyba robić częściej niż rzadziej