•  

  Kiedy prawacy wreszcie zrozumieją, że jeśli ważysz 200 kilo, przekraczasz nielegalnie granice państwa, albo zajdziesz w ciążę, to nie jest twoja wina, jednak jeśli twój pra-pra-pra dziadek miał niewolników, to jest to twoja wina? ¯\_(ツ)_/¯
  #polityka #wydarzenia #neuropa #4konserwy #reperacje #usa

  źródło: D_KAmi3W4AEjyML[1].jpg

  •  

   @bayonetta112: ale bądźmy szczerzy- jeśli czyjś dziadek miał 150 lat temu niewolników i teraz waży 200 kg to te 200 kg pochodzą z nieszczęścia murzynów czyli trochę winy grubego w tym jest. Trzeba o tym głośno mówić.

  •  

   @ImInLoveWithTheCoco: nareszcie ktos na wykopie pisze z sensem

  •  

   jeśli twój pra-pra-pra dziadek miał niewolników, to jest to twoja wina?

   @bayonetta112: to wtedy nie jest twoja wina, lewaczko

   twoją wina jest wtedy, gdy jesteś prymitywnym rasistą, odnoszącym się z pogardą, szyderstwem, kpiną, o ludziach innych ras czy narodowości, zwłaszcza jeśli w twoim kraju innych ras praktycznie nie ma

  •  

   Przenieśmy to na grunt ogólny.
   Każdy miał przodka(prawacy i lewacy to jest wymóg aby istnieli teraz).-fakt.
   W tamtych czasach niewolnictwo było legalne- fakt.
   Ludzie posiadali niewolników.-fakt.
   Nie wszyscy byli źli dla niewolników.-to też fakt, mimo że rok albo dwa lata temu ktoś kręcił aferę że wszyscy właściciele niewolników byli źli.
   Posiadanie niewolnika jest złe, ale dla tamtych ludzi było to normalne i osądzanie dzisiejszych ludzi przez dokonania przodka jest robieniem kurwy z logiki.-to też fakt, chociaż niewygodny.
   Jeśli jednak już idziemy w przeszłość to nie ograniczajmy się do tamtego okresu. Przecież jego inny przodek mógł mordować rdzennych mieszkańców Ameryki (pop. Indian) w czasach kolonizacji. Za mało? To cofnijmy czas jeszcze trochę. Przecież przodek każdego z nas mógł być członkiem grupy łupiącej inne wioski (tu już raczej lata 400-1100).
   Jeden z naszych przodków mógł być gwałcicielem, seryjnym mordercą. Powiem więcej, jestem przekonany że każdy ma chociaż jednego przodka, który zabił innego człowieka. Więc MY wszyscy jesteśmy mordercami tak jak nasi przodkowie.

  •  

   @bayonetta112: Myślę że czasy przywilejów dla czarnych dobiegają końca.
   Dlaczego? Jak dla mnie sprawa jest prosta - w USA będzie coraz mniej białych a coraz więcej latynosów oraz innych imigrantów którzy z niewolnictwem nie mieli nic wspólnego i nie odczuwają potrzeby rekompensowania czegokolwiek czarnym.