•  

@Sweet_acc_pr0sa: Czy ja pluję? Patrzę na troglodytów, którzy nie zmienili zwyczajów i poglądów od dziesiątków tysięcy lat tak jak na to zasługują. Zmieniają się tylko bogowie, ale nie rytuały. Dalej coś mamroczą, zawodzą do personifikacji jakiegoś bożka i machają kadzidełkami. Jednocześnie zieją nienawiścią do każdego, kto ich średniowiecznych przyzwyczajeń dla analfabetów nie podziela, proste stwierdzenie, żadnego plucia tu nie ma ¯\_(ツ)_/¯

•  

@xandra: Czy ja pluję? Patrzę na postępowców, którzy zmieniajai poglądy dziesiątki tysięcy razy tak jak im sie akurat podoba. Zmieniają się tylko trendy, ale nie rytuały. Dalej coś mamroczą, zawodzą do influencerow, przeciwnikow i machaja tym czym akurat mogą. Jednocześnie zieją nienawiścią do każdego, kto ich nowoczesnych zwyczajów dla dewiantów nie podziela, proste stwierdzenie, żadnego plucia tu nie ma ¯_(ツ)_/¯

czy widzisz jak komicznie to wyglada, kiedy swiat uwazasz za czarno bialy?

•  

@Sweet_acc_pr0sa: W każdej grupie są niechlubne wyjątki, u was niestety zianie nienawiścią i średniowieczne poglądy są standardem. Dewianci z palami, pajace w kieckach i złoceniu, reszta drze ryja przez megafon, tak - to pielgrzymka lub procesja xDDD

•  

@r3pr3z3nt: A więc namawianie do wiary w niewidzialnych przyjaciół, ba trzeba ich miłować i zawierzać życie, rozmawianie z nimi i słuchanie głosów powinno być karalne, bo to tym bardziej kwalifikuje się jako choroba psychiczna xDDD

•  

Komentarz usunięty przez moderatora

•  

@xandra Tam gdzie kościół, tam nie ma prawdziwej wiary. Już sama hierarchia kościelna jest tego zaprzeczeniem. Niby wszyscy są równi ale kardynałowie i arcybiskupi są równiejsi, bo to oni ustalają reguły gry i interpretują słowo Boże. Oczywiście na swoją korzyść XD (wprowadzenie celibatu, żeby dzieci księży nie mogły dziedziczyć ich majątku).

•  

@xandra

"A więc namawianie do wiary w niewidzialnych przyjaciół, ba trzeba ich miłować i zawierzać życie, rozmawianie z nimi i słuchanie głosów powinno być karalne, bo to tym bardziej kwalifikuje się jako choroba psychiczna xDDD"

Każdy w coś wierzy i słucha swojego wewnętrznego ja. Jeden uważa to za przejaw obecności Boga, inny za coś innego. Nie powiesz mi, że nigdy w nic nie wierzyłaś i nie chciałaś aby się spełniło. Dopingowałaś się w myślach i zadawałaś sobie pytania, dlaczego coś poszło nie tak. Nie masz tak naprawdę żadnych dowodów na to, że to wszystko co dzieje się w Twojej głowie, jest tylko oznaką choroby psychicznej a nie ingerencją jakiejś siły wyższej XD

•  

@xandra: > A więc namawianie do wiary w niewidzialnych przyjaciół, ba trzeba ich miłować i zawierzać życie, rozmawianie z nimi i słuchanie głosów powinno być karalne, bo to tym bardziej kwalifikuje się jako choroba psychiczna xDDD

@xandra: Jak najbardziej, jeśli podobnie jak tu będzie to prowadzić do degeneracji społeczeństwa i jednostek, tak jak tu doprowadziło do okaleczenia ciała, czy zoofilii. Islam jest dobrym przykładem.

•  

@riasf: Serio uważasz, że wiara w starca siedzącego na chmurce w XXI wieku jest objawem zdrowia psychicznego? xDDD

@r3pr3z3nt: Religia i wiara w cuda to tylko biznes od zarania wieków, zdobywanie dóbr i wpływów dzięki manipulacji, z czasem doskonalona i niestety dziś przynależna jedynie bardzo słabym psychicznie i niezbyt rozgarniętym jednostkom ¯\_(ツ)_/¯

•  

@xandra To jest tylko wymysł ludzi. Nie ma to nic wspólnego z wiarą w Boga. On ma dla mnie nieokreślony byt, który można "poczuć", choćby przez powodzenie w jakiejś sprawie. Ty natomiast wrzucasz wszystkich do jednego wora.

•  

@xandra: > dziś przynależna jedynie bardzo słabym psychicznie i niezbyt rozgarniętym jednostkom ¯_(ツ)_/¯

@xandra: Czy osoby LGBT zaliczają się do tej grupy?

•  

@riasf: Ponieważ ja myślę samodzielnie i nie wierzę w niestworzone cuda, mity i bajki opowiadane przez szamanów machających kadzidełkiem tylko ufam nauce opartej o badania, eksperymenty, potwierdzone obserwacje i co najważniejsze dowody przedstawione przez naukowców, inżynierów i techników.

@r3pr3z3nt: Niektórzy też są wierzący, podejrzewam, że nawet spora ich część.

•  

@xandra: Dlaczego więc ich obrażasz, zamiast bronić?

•  

@r3pr3z3nt: Że co? Jak ich obrażam?

•  

@xandra Haha nauka nie potrafi bardzo wiele spraw wyjaśnić. Choćby tego, jak to się dzieje, że mamy samoświadomość. Nawet nie potrafimy odczytać Pisma linearnego A, dysponując tak zaawansowaną techniką jaką posiadamy obecnie. Ludzie nie potrafią komuś opisać zwykłych kolorów (nie używając porównań), tak żeby ktoś miał pojęcie z czym ma do czynienia. Opisz mi np. kolor czerwony lub niebieski? Trudno? No właśnie. A Ty powołujesz się na naukę XD

I powtatrzam, nie każdy wierzący jest za całym tym kolorowym jarmarkiem, który serwują kościoły na świecie. To nie ma nic wspólnego z wiarą.

•  

@xandra: Twierdząc, że ich zaburzenia nie są chorobą, ale wiara w starca na chmurce już tak.

•  

@riasf: Zastanów się czy machanie kadzidełkiem umożliwia podróże lotnicze?

Kolory nie istnieją, to nasza interpretacja (a raczej naszego mózgu) obicia światła od różnych powierzchni. Możemy emulować to zjawisko sztucznie i dynamicznie. Co teraz? xDDD

•  

@r3pr3z3nt: Bo nie są. Pomijając skrajne przypadki jak pedofilia tak popularna wśród księży i tak przez nich usilnie ukrywana. To dzięki nauce o seksualności dziewczynki dowiedziały się, że są molestowane przez zboczeńca w kiecce. https://www.wykop.pl/link/4836253/na-lekcji-wdz-dziewczynki-opowiedzialy-o-molestowaniu-przez-ksiedza/
      Już wiesz czemu klechy tak nie chcą aby dzieci to wiedziały? Co teraz again?

•  

@xandra A jednak każdy (oprócz daltonistówXD) w miarę podobnie widzi niebo lub inne kolory w rzeczach nas otaczających. A emulacja to jest porównanie, czyli odtwarzanie czegoś co istnieje. Szach mat XD

•  

@xandra: Co masz do pedofilii? Uważasz, że dziecko jest na tyle dorosłe, żeby mogło decydować o swojej płci, a nie może decydować o tym, że chce obcować płciowo?

•  

@riasf: Masz naprawdę problemy z logicznym myśleniem, miałam na myśli np tworzenie obrazu na ekranie komputera. Istnieje interpretacja pewnego zjawiska przez nasz mózg, a jego odtworzenie na ekranie jest emulacją.

@r3pr3z3nt: Ty normalny jesteś?!?

•  

@xandra: O, a co to dla ciebie być normalnym? Myślałem, że jesteś tolerancyjny...

•  

@r3pr3z3nt: Są granice tolerancji. Krzywdzenia dziecka nie należy tolerować z oczywistych powodów. Użyłeś rodzaju męskiego specjalnie? xDDD

•  

@xandra: Dokładnie. Miło mi że to sobie ustaliliśmy, chociaż trochę musiałem się namęczyć.
      A teraz zrób reverse engineering tego co napisałem o pedofilii i wyznacz mi granice transpłciowości, biorąc pod uwagę konsekwencje pozwalania na zmienianie dzieciom płci.

•  

@xandra Tak, ale to nie jest to o co pytałem. Emulacja przez mózg jest ok. Ty masz problemy ze zrozumieniem. Bo obraz wykreowany na monitorze, to nic innego jak pokazanie np. kartki z narysowanym niebem i powiedzeniem "to jest kolor niebieski".

•  

@r3pr3z3nt: Ależ ja się z tym nie zgadzam, ale jeżeli dziecko naprawdę się identyfikuje z inną płcią co się zdarza i znam takie przypadki, to wg mnie może próbować tak żyć, bez operacji do 18 roku życia. Oczywiście nie dotyczy to przypadków, gdy to rodzice twierdzą coś innego. Dlaczego skazywać takie dzieci na to by były nieszczęśliwe?

I co ma transpłuciowość do wykorzystywania seksualnego?

@riasf: Spróbuję napisać jeszcze raz, tak, żebyś nawet ty to zrozumiał. Fotony odbijając się od różnych powierzchni rozpraszają się w pewnych określonych wzorach, które nasz mózg potrafi zinterpretować jako kolory. Ludzie mają dość szeroką interpretację tego zjawiska w odróżnieniu np od psów czy kotów.
      A to jak się nazywa dany kolor dowiadujemy się w dzieciństwie.

Natomiast odtworzenie rozproszenia się fotonów zgodnie z określonym wzorem jest emulacją naturalnego zjawiska fizycznego. I potrafimy to robić dzięki nauce, a nie machaniu kadzidełkiem i zawodzeniu do kawałka drzewa... Dziwne, co?

•  

I co ma transpłuciowość do wykorzystywania seksualnego?

@xandra: Z tego co się orientuję całkiem sporo, oprócz logicznych konsekwencji prawnych związanych z pozwalaniem na zmianę u dzieci [dylemat etyczny, skoro mogą decydować o płci, dlaczego nie o podjęciu współzycia], większość osób transpłciowych doświadczyła wykorzystania bądź wykorzystała kogoś seksualnie. Osoby transseksualne mają też tendencje do przemocy, rosnące z wiekiem.

•  

@xandra

"A to jak się nazywa dany kolor dowiadujemy się w dzieciństwie. "

Ale tutaj nie chodzi o nazwę a zjawisko. Wszystko co napisałaś jest w prawdą, ale chodzi właśnie o przedstawienie tego zjawiska które nazywamy np. kolorem niebieskim. Nazwa jest zupełnie nieważna. I powyżej napisałem, żeby opisać w jakimś stopniu dany kolor. Zdaję sobie sprawę przecież z faktu, że każdy postrzega kolory trochę inaczej.

Ty ciągle upierasz się jak to się dzieje, że widzimy kolory. Ale mnie interesuje twój opis niebieskiego. Chyba się nie dogadamy Xd

Kolor niebieski jest dla Ciebie czym? Opisz np. jak opisujesz swoją mamę, że ma długi nos, krótkie włosy, jest tęgiej budowy ciała i nie ma oka. W ten sposób.

•  

@r3pr3z3nt: Ty naprawdę nie jesteś normalny. Chodzi o sposób ubierania się, zachowania. Na naszym osiedlu była dziewczyna, starsza ode mnie o parę lat. Ubierała się jak chłopak, zachowywała się jak chłopak i zadawała się głównie z chłopakami. I nikt z tego halo nie robił. Potem z tego co wiem zmieniła płeć. Oczywiście dzieci interesują się seksem, w różnym wieku to się zaczyna, ale na pewno nie współżyciem z dorosłymi tylko z rówieśnikami. Resztę bzdur dla katolików sobie daruj.

@riasf: Nie mam czasu na takie bzdety, i usuń konto zielonka xDDD

•  

@xandra: Zajebista argumentacja - piszę do ciebie konkretnie, znowu czytam, że jestem nienormalny.
      Tolerancji więcej, dla poglądów również.
      Nic mnie nie obchodzi co dorosły człowiek robi ze sobą czy swoim ciałem - ostatnio kupiłem od transa używany wentylator na kartę graficzną, chodził jak od zwykłej osoby. Oprócz tego że mnie oszukał, bo jedna łopatka była nadłamana... ;] W Tajlandii transów jest pełno i nikt się tym zbytnio nie podnieca, jak widać da się z tym normalnie żyć.

Ale chciałbym, żeby takie decyzje były podejmowane bez propagandy w mediach, bez ukazywania "zmiany płci" jako normalnej, wręcz priorytetowej opcji. Bo u wielu osób mogą być to tylko zaburzenia, wywołane różnymi czynnikami, czy to środowiskowymi, czy to neurochemicznymi, czasem trwałe, ale czasem tylko tymczasowe. Zmiana płci nie jest tymczasowa, tak naprawdę nie jest też rozwiązaniem, bo to tylko operacja upodabniająca cię do płci przeciwnej, ze zmianą płci mająca niewiele. W zasadzie jest to wyrok śmierci - jeśli nie jebniesz samobója, to skrócisz życie od tej całej chemii związanej z przemianą.

•  

@r3pr3z3nt: Płeć nie zależy od ciała, tylko od mózgu, a ten może się rozwinąć w różny sposób. Istnieje płeć mózgu i to on decyduje jak dana osoba się identyfikuje. I to jest normalne. Skończ z zabobonami ze średniowiecza.
      Wiele osób odebrało sobie życie, ponieważ nie pozwolono im żyć tak jak chcieli, tak jak czuł ich mózg, to miałeś na myśli?

•  

Wiele osób odebrało sobie życie, ponieważ nie pozwolono im żyć tak jak chcieli, tak jak czuł ich mózg, to miałeś na myśli?

@xandra: Kto im nie pozwolił? Znasz jakiś sposób na zmianę płci?

•  

@r3pr3z3nt: Środowisko, brak środków na operację, szykany bogobojnych katolików. Jest, operacja.

•  

@xandra: Operacja nie zmienia płci. Zmienia trochę wygląd operowanego.

•  

@r3pr3z3nt: Zgodnie z orientacją jego mózgu, to wystarczy.

•  

@xandra Nie mieszaj sacrum z profanum. Wiary nie powinnaś próbować tłumaczyć nauką, bo to skazane jest od razu na niepowodzenie. Są wybitni naukowcy którzy są wierzący i nie przeszkadza im to w prowadzeniu w miarę obiektywnych badań naukowych. Te dwie sprawy mogą (a nawet powinny) biec równolegle. Coś jak dwa alternatywne wszechświaty XD

•  

@riasf: Wytłumaczyłam wyżej czym jest religia, i to jest jedyny logiczny wniosek. Wiara w bujdy cię nie zbawi, bo nie ma zbawienia i nie ma zbawcy. Umrzesz jak każdy inny ssak na tej planecie. I koniec pieśni. Wiara w staruszka na chmurce w niczym nie pomoże. Możesz się oszukiwać, tylko po co?

•  

@p0lybius: Ależ nie ma we mnie nienawiści, chłodna obserwacja i logika.

•  

@xandra Ja nie wierzę w zbawienie, ale ciąglą walkę dobra ze złem. A śmierci się nie boję, bo to jest naturalna rzecz. Jakoś mnie nie zajmowało to, że mnie nie bylo gdy się jedzcze nie urodziłem. Podobnie będzie po śmierci. A jak już umrę, nie wierzę w życie takie jakie znamy z Ziemi. Bardziej jako energia wypływająca z człowieka, po przerwaniu obwodu elektrycznego. Bo człowiek to tak naprawdę biologiczny mechanizm i zamknięty obwód, napędzany energią elektryczną.

•  

@xandra: Wszystko jest stworzone. Nie ma rzeczy niestworzonych. Każda bajka ma rację bytu gdziekolwiek kiedykolwiek. Nie od razu zawsze. Wilkołaki faktem, facet wilkołak, dom oblezony rodzina zgłasza policji policja lekceważy na drugi dzień się wprowadzają. Mityczny stwór kraken kałamarnicą kolosalną. Potwór z Loch Ness faktem sonar wykryl 4 plywajace obiekty. Przykro mi. Wszystkie kryptydy są faktem. Duch dusza to fala, energia, wibracja. Świadomość się nie kończy bo było by to sprzeczne z zasadą zachowania masy i energii Einsteina czyli teorią względności i szczególną teorią względności w tym dla układów izolowanych czyli mózgu. A bóg to nie dziadek na chmurce tylko siła sprawcza, bez inteligencji, świadomości, myśli, uczuć, czy organizm żywy tylko absolut, energia, źródło, twórca, kreator informacji. Ja wam dam zaraz mity i baju baju. Przypadek nie jest wielki. Przypadek jest urojony. A kryptydy i wilkołaki faktem. Facet wilkołak, wilkołaki wokół domu. Czyli hybrydy wilków na dwóch nogach. Nie magiczne stwory. W tym celu programy dokumentalne Duchy i Doświadczyć niezwykłego a nie urojony Randi i Dawkins. Jednorozce autentyczne stworzenia, artykuł crazynauka, smok Wawelski faktem, artykuł focus, hobbici faktem. Male stworzenia, ludzie. Człowiek z florensis. Homo florensis. Mityczny stwór kraken - kałamarnica kolosalna. Duch, dusza fale, energia, wibracje. [Ziew]. Duch, dusza są. Gdyby nie zjawiska paranormalne nic by nie było. Nie ma nicości ani niebytu. Prawdziwa nicość nie istnieje. Stan sprzed narodzin nie jest żadnym dowodem. Pokazuje tylko, że jeszcze nas nie było, a mieliśmy już zadatek. Fluktuacje kwantowe są wszędzie nawet w próżni, nie ma zakamarka nicości, wirtualne cząstki są wszędzie.
      Energia jest stała. Promieniowanie mikrofalowe tła i elektromagnetyczne jest wieczne, do dziś mamy sygnały z Wielkiego Wybuchu. Całą materię ożywioną i nieożywioną otacza to promieniowanie, które opuszcza w momencie śmierci organizm i otacza wszystko. Wspomnienia i doświadczenia prawdopodobnie są kasowane ale nie jest pewne jakie informacje wiążą się z tą falą elektromagnetyczną, energią kwantową, to nie ma związku z religią, bajką, niebem, piekłem, tylko prawami fizyki kwantowej. Z samej energii nie może powstać materia, materia nie jest stała, energia już tak, jest wieczna, czy to świadczy o zyciu po śmierci, według mnie bardziej wskazuje na reinkarnacje ale to nic pewnego, rzeczywistość jest bardziej skomplikowana niż dostrzegamy to gołym wzrokiem. Świadomość jest jak sygnał transmisyjny z telewizora. Telewizor wyłączony, zepsuty,sygnał dalej jest. Śmierć nic nie kończy oprocz calosci ciała fizycznego.
      https://m.youtube.com/watch?v=OK8WQe8UirU.

https://youtu.be/lh8gaGu-dKY

https://www.pulskosmosu.pl/2019/06/07/tomasz-rozek-wszechswiat-nie-powinien-istniec/.

http://wyborcza.pl/1,75400,20209468,hobbici-naprawde-istnieli-znaleziono-ich-lilipucich-przodkow.html

https://www.focus.pl/artykul/smok-wawelski-zyl-210-milionow-lat-temu-byl-naprawde-potezny

https://www.crazynauka.pl/jednorozce-naprawde-istnialy/ No nerwica się uspokoiła. A teraz koniec dyskusji została zakończona. Cholera

+: riasf
    •  

@xandra: Nie ma rzeczy logicznych. Nawet w mechanice kwantowej nie ma. No właśnie chłodna obserwacja. Dziś wszyscy są chłodni. Pierdziele dzisiejszych ludzi. Nigdy nie zmienię zdania.

•  

@xandra: Żadne bujdy. Oszukują się Ci którzy mówią że to bujdy. Żadne ssaki nie umrą na wieki bo nie ma przypadków. Skoro wszystko jest przypadkiem to dlaczego takim a nie innym. Zresztą co mnie to. Bzdury. Żaden XXI wiek nie ma nic do rzeczy. Wieki przemijają. Mozna się oszukiwać ze przypadek nicość ale po co.

•  

@AlexRener: Powiedz to szympansowi lub delfinowi które sa inteligentniejsze od 5 narodwców razem wziętych ;)

•  

@xandra: Szkoda, że nie mamy możliwości decydować kim się urodziliśmy wolał bym być psem albo delfinem :) Zero zmartwień durnych myśli natrętnych, pierdół. No kuźwa raj :) :) :)

•  

@riasf: Ok mój błąd powinno być razem ;) W sumie całe życie poświęcamy czasy na pierdoły. Idealny moment żeby wrzucić cytat jednego z moich ulubionych aktorów dawnej daty :)

https://m.demotywatory.pl/4866061/Zycie-jest-krotkie-a-czlowiek-sie-kloci-o-bzdety-Dzis

+: riasf