Wpis z mikrobloga

Tak sobie myślę o sektorze zawodowym w naszym kraju. Było już dużo wpisów, będzie następny.
1. Ja lvl 24 zatrudniony na najniższej krajowej, reszta koperta.
2. Koleżanka, lvl 18 w pracy jako kelnerka. Wchodzi kontrola z sanepidu, a ona ani umowy, ani książeczki. Szefowa kazała udawać jej klientkę.
3. Kumpel magazyn, nikt nie ma uprawnień UDT, każdy jeździ wózkami widłowymi. Przychodzi kontrola UDT, pytają gościa na wózku gdzie ma uprawnienia, na co odpowiada: "W domu zapomniałem" i jedzie dalej. Oczywiście wszyscy najniższa krajowa.
4. Kumpel pracuje jako spawacz od niedawna. Bez umowy, piją na zakładzie.
Takich sytuacji na co dzień są tysiące w naszym kraju.

Jak ma być dobrze w naszym kraju, gdzie miliony ludzi są zatrudniane na najniższej krajowej, gdzie nie respektuje się praw pracownika, każdy Janusz ma w du*ie swojego pracownika. Na pewno ludzie którzy wyjechali z naszego kraju wrócą do niego pełni nadziei i optymizmu, kiedy dowiedzą się o realiach.
#emigracja #pracbaza #dobrazmiana
  • 23
Jak ma być dobrze w naszym kraju, gdzie miliony ludzi są zatrudniane na najniższej krajowej, gdzie nie respektuje się praw pracownika, każdy Janusz ma w du*ie swojego pracownika. Na pewno ludzie którzy wyjechali z naszego kraju wrócą do niego pełni nadziei i optymizmu, kiedy dowiedzą się o realiach.


@mkk141: Częściowo wina Januszy, częściowo tego, że koszty pracy w Polsce są ogromne.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mkk141: tonsie tak fajnie pisze ale na Twoje miejsce jest kolejka. Odmówisz Januszowi jazdy na wózku bo nie masz uprawnień, to znajdzie się inny.
Też bym chciał żeby tych Januszy ukrócić, ale ostatnio dostałem w mordę właśnie taka sytuacja gdzie osoba z bliskiej rodziny, długo szukająca pracy znalazła ją w sklepie. W sklepie 80% ludzi na czarno, reszta umowa na pół etatu na najniższa. Pracują cały etat a nawet więcej a
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
jasne, jest to oszukiwanie panstwa, ale panstwo tez cie oszukuje obiecujac emeryture, dzisiejsi 40-30-20 latkowie nie maja absolutnie szans na cokolwiek wiec nic dziwnego ze pasuje im dostac malo legalnie a reszte pod stolem


@wykopowy_brukselek: yhm a czym konkretnie jest to "państwo" co tak warto, z tego co piszesz, oszukiwać? Bo chyba nie rozumiesz, że tacy ludzie oszukują tylko swoje rodziny i swoich sąsiadów, bliższych i dalszych - to ciebie yebie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@mkk141: pojeździłem 1.5 dnia jako dostawca pizzy w mieście 40k ludzi. Pandzie, która miałem zaszczyt jeździć świeciła się każda kontrolka na desce, co chwilę wyła kontrola oleju. Wahacz strzelał i kwiczał podczas jazdy po rownym i prostym. Na łukach auto jechało trochę prosto trochę skręcało. Ręcznego prawie brak, zjeżdżała z górki będąc na biegu. Drugiej pandzie wypadł sworzeń bo mechanik źle poskładał (mechanik alkoholik robił na bombie bo taki ogarnięty to
BlueberryHills - @mkk141: pojeździłem 1.5 dnia jako dostawca pizzy w mieście 40k ludz...

źródło: comment_S9jLvomaAUhExhdOaMUVRAWTRWmYCFzd.jpg

Pobierz