Wpis z mikrobloga

#strzelectwo #wiatrowki #bron #wiatrowki #bron
Po 4 miesiącach z rotexem rm8 varmint, jedyna aktualna wada to nieco luźne łoże (plastik się odkształca delikatnie), nie przeszkadza strzelać. Dobrze wyważona, celna (jsb exact 4.5, nie próbowałem nadkalibrowego) zamek w moim przypadku już bardzo lekki (500śrutu na sucho i potem bardzo delikatne smarowanie tawotem ŁT-43, ale na prawdę tylko "zwilżyć" powierzchnie). Lekko irytujące na początku: głośna (teraz z tłumikiem walthera) oraz konieczność pompowania (mam tylko pompkę, dzisiaj uznaje to za dobre ćwiczenie, zbiornik pompuje od 100 atmosfer do 200, styka na około 100 strzałów). Z dodatków: tłumik polecam, nie zmienia celności a jest ciszej. Kolimator kandar i luneta theta optics 6-24x50 AOEGdają radę jak na budżetowy sprzęt. W lunecie nie podoba mi się brak podanego punktu kalibracji (na potrzeby kalkulatora balistycznego). Sama wiatrówka wyciąga około 240m/s, dość stabilnie. Fajnie też zabawka wygląda i zamek czterotaktowy daje frajdę.
Cyganowski - #strzelectwo #wiatrówki #broń #wiatrowki #bron 
Po 4 miesiącach z rotex...

źródło: comment_ikwhs2KwjqLThFaIlwQMBsDajoX6FqjZ.jpg

Pobierz
  • 11
@Brzozq: Nie testowałem celności, myślę że puszka by dostała. Z ciekawości raz strzelałem na 100m to opad duży, myślę że około metra, wydawało się że trafiam mniej więcej w to samo miejsce
@krak: siatka celownicza mil dot w tej lunecie jest na drugim planie (albo pierwszym... Ale nie powiększa się ze zmianą powiększenia) przez co ciężko jest np. zmierzyć odległość krzyżem lub ocenić poprawkę na opad pocisku. Punkt kalibracji to takie powiększenie gdzie 1 mil dot to 1 cal na 100 jardach
@Cyganowski rozumiem, że nie ma takiego ustawienia powiększenia, na którym to by działało tak jak chcesz? Czy może ustawienia powiększenia są zbyt nieprecyzyjne i taki punkt wypada na jakiejś totalnie ułamkowej wartości? :)
@Pantokrator: zeby znaleźć takie ustawienie miałem od cholery zabawy w pomiary. Ustawiłem sobie np 100jardów odleglosc i tak powiekszenie zeby kropki byly dokładnie 1 cal od siebie, potem to samo na 50 tylko ze 2 kropki na 1 cal itp. takze troche czasu trzeba poswięcić i pamiętać zeby ustawic to powiększenie kiedy chcesz mierzyć odległość lub opad pocisku