Wpis z mikrobloga

@uuujeeeedzwoniiiii osraj te wersję t i se. Ja mam mi 9 i ogólnie jestem zadowolony, ma tam swoje denerwujące cechy, ale to każdy telefon/flagowiec ma. Mi 9 (wcześniej miałem S7) w odróżnieniu od całości mojego doświadczenia ze smartfonami jest na tyle mocny, że mając ponad 120 aplikacji, z czego 40 na pushu + te wszystkie fity srity pogody jest niezawieszalny. Ile nie #!$%@?, tyle weźmie na klatę, różnice będzie robić tylko bateria.
@jkbck przesiadłem się z S7, brakuje mu takich #!$%@? jak wykrywanie noszenia w kieszeni (notorycznie w kieszeni klika na klawiaturze do połączeń alarmowych) , słaba kontrola nad bateria (nie dojdziesz do tego co ci żre baterie, musisz szukać po omacku), 27w ładowanie to pic na wodę fotomontaż, realnie ogniwo dostaje 2990mA maksymalnie, miernik wykazuje najdalej 15,5W (może mam kable uwalone, testowałem w końcu tylko na 4 w pełni sprawnych kablach) i czas
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pawelczi: Znalazłem jeszcze to

Włączyłem podwójne kliknięcie na ekranie, zmieniłem czułość czujnika zbliżeniowego na maxa i telefon praktycznie nie wybudza się w kieszeni*.
@sunny-d już nie jest, powstały szybsze. Według mnie nieporozumieniem jest nazywanie tak samo jakiegoś ulepa, który ma ledwo połowę mocy podstawowej wersji. To jak Samsungi S NEO. Toc to podrzędne ukepy zrobione żeby nabić hajs, nic więcej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pawelczi: no tak, bo telefon służy tylko do renderowania, grania i zastępuje komputer i powinien mieć 6,4 cala. Dla zwykłego usera 2 razy większa wydajność nie ma żadnego znaczenia, niektórzy cenią sobie kompaktowość a Ty tego do siebie nie dopuszczasz. Jesteś spięty jak plandeka na żuku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@sunny-d mi telefon zastępuje całkowicie komputer, nie muszę na co dzień go odpalać, więc implementacja dodatkowych funkcji w arm i moc są jak najbardziej na miejscu. Mi 9 se zresztą dość słabo wypada w proporcjach cena/moc tak czy inaczej.
@Pawelczi: No ok zgadzam się, wydajnościowo to jest 50% mi 9, dlatego dziwne mogło być podpisywanie pod segment mi 9. Jednak oprócz tego telefon jest sensowny. Mam go 2 miesiące, kilka rzeczy bym zmienił ale jeszcze nie było tak żeby mnie w czymś zawiódł. Wiadomo, co kto lubi. Do odbierania poczty, jakieś fotki, codziennie użytkowanie i rzadko gierki to jest spoko
@sunny-d no i ja tego nie neguję, po prostu nie do końca ok jest reklamować to szyldem mi 9. U mnie telefon jest użytkowany do pierwszego zacięcia, potem ściana lub ląduje pod kołami czegoś ciężkiego. Najdalej wytrzymał redmi 5 plus, 8mcy ( ͡º ͜ʖ͡º)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pawelczi: Dzięki za info ;) A jak z baterią? Wystarczające jest to 3300mAh? Nie gram na telefonie, ale też u mnie zastępuje komputer. Mam obecnie Mi5X na xiaomi.eu i tu muszę doładowywać w ciągu dnia, bo nie jest w stanie przetrwać.
@jkbck obawiam się, że mam podrobe ładowarki szybkiej, gdyby lądował się tak jak na reklamach to przy 8h muzyki po bt, messengerze i synchronizacji wyrobi jakieś 12h działania. Ale mówię, brakuje mu zarządzania bateria
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pawelczi: Czyli lepszym wyborem powinien być Mi9T, bo w codziennym użytkowaniu nie powinno być odczuwalnych różnic w wydajności. No i nie ma notcha :p
@jkbck są odczuwalne roznice w wydajności. Chociażby parametry flasha, to są na prawdę potężne różnice. Zanim moja żona uruchomi aparat na mate 20 to ja zdążę zrobić zdjęcie, obczaic wypok i jeszcze złapać dwa pokemony.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pawelczi: Nie neguję tego, że jest potężny, ale wydaje mi się że najmocniej odczuwalne jest to w wymagających grach. Mój Mi5x radzi sobie całkiem nieźle z odpalonymi naraz Messengerem, Spotify, GMaps i Yanosikiem, w Chrome dawno już nie widziałem liczby kart zamiast uśmiechniętej buźki, a ma 63k w Antutu. Mi9T ma ~220k.
Nie wiem jak to wypada w Mate 20, ale u mnie aparat otwiera się w max 1,5sek.
Trzeba by