Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi czy dobrze to rozumiem. Tether to taka waluta gdzie sztywno ustalono wartość na 1 USD i służy tylko temu by móc trzymać "dolary" we własnym portfelu krypto i w razie czego bez prowizji i bez wahań kursu można było szybko wpłacać i wypłacać na giełdach?

#bitcoin #kryptowaluty
  • 13
@diogene: Dokładnie. To zamiennik dolara. Niestety bankowe przelewy to technologia ze średniowiecza, Gierek style. Dla płynności rynku krypto rozsianym na giełach po całym świecie, gdzie pomiędzy nami a azją cżesto transakcja trwała do tygodnia czasu a opłaty były tak duze że nie miało to sensu, stworzono zwykły token na tx BTC.

Wchodzisz na Bitfinex. Wpłącasz dolary na konto. Masz jakiś ich bilans. Mozesz z giełdy wypłacić to w dolarach lub w
@diogene: teter to scam. Pełno jest o tym w sieci. Drukują sobie z powietrza kwoty, ostatnio 5 miliardów omyłkowo. Tether taki poważny, chcieli dodrukować 50M ale się im zera pomyliły i wyszło 5 MILIARDÓW xD

A następnym razem po prostu tyle dodrukują a taki cyber powie, że instytucje kupują xDDD za pośrednictwem scamFinexu i firemek piorących kasę bez kont bankowych.

Tak z tymi depozytami tetheru jest że pewnie też "aktywnie zarządzają"
@diogene: Brzmi jak genialny pomysł! po co trzymać dolary skoro moge trzymac ich równowartość! Najlepiej na jakiejś prywatnej giełdzie, która po jakimś czasie zawienie się z moimi oszczędnościami a ja będę mógł żalić się na forach jak to mnie nie okradli :D Gdzies można ich dofinansować?