Wpis z mikrobloga

Komputerowe Mirki mam pytanie, po paru latach postanowiłem wskrzesić swojego pc, zastanawiam się między i7-8700k bądź 9700k - kiedyś bawiłem się w podkręcanie więc nie chce sobie zamykać drogi do tej zabawy. Mam problem z doborem płyty głównej wstępnie waham się między Z390M Mortar bądź MSI MPG Z390M GAMING EDGE różnica jest ok.150 - 200 zł, którą ewentualnie mógłbym spożytkować na kupno lepszej grafiki - niestety jestem uwiązany obudową matx, którą niedawno wymieniłem. Pytanie czy oprócz świecidełek te dwie płyty się czymś różnią np. lepsze sekcje zasilające, ew. warto kupić coś innego ? #msi #intel #komputery #pcmasterrace
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zkmowiec: przecież problemy same beda sie rozwiazywac za pomocą aktualizacji biosow, poza tym masz pewnie mnostwo poradnikow jak tych problemow sie pozbyc, poza tym w testach ryzeny radzą sobie z obróbką zdjęć i z grami lepiej nawet od Intela :>
@zkmowiec: Jak chcesz dobrze podkręcić to weź EVGA z390 Dark. Ja posiadam ASUS Prime Z370A-II i OC idzie, ale temperatura nie pozwala go pchnąć daleko.Tańsza Z370P-II powinna dać radę również.
mógłbym spożytkować na kupno lepszej grafiki


@zkmowiec: pomyśl ile więcej mógłbyś spożytkować jakbyś poszedł w Ryzena ;-)

Generalnie mi by było mega szkoda wydawać obecnie tyle kasy na mobo Z390...
ale z tych dwóch śmiało weź tańsze MSI - sekcja jest ta sama.

Możesz nawet pójsć w ASRock Z390M-Pro4 (mocniejsza sekcja), a nawet AsRockowy ITX jest ciekawy.