Wpis z mikrobloga

Kolejny fake news od pch24.pl na głównej: Zuckerberg przyznaje: blokowaliśmy reklamy pro-life przed irlandzkim referendum w opisie:

Szef i założyciel Facebooka, Mark Zuckerberg przyznał, że jego firma celowo blokowała reklamy o charakterze pro-life w okresie poprzedzającym irlandzkie referendum.

Tagi min.: #bekazlewactwa #4konserwy #mikromodlitwa

Tymczasem rzeczywistość:

A move by Google to stop all advertising relating to the Eighth Amendment, amid concerns about the integrity of this month’s referendum, has received polarised responses

https://www.irishtimes.com/business/media-and-marketing/google-bans-online-ads-on-abortion-referendum-1.3489046
Ban tyczył się za równo ruchów pro-life jak i pro-choice, jednak o tych drugich pch24.pl nie wspomina, po raz kolejny dawkując i selekcjonując swoim czytelnikom tylko te fakty, które są dla nich wygodne.

Brawa dla mireczka @eoneon:, który wskazał manipulację.

#neuropa #bekazprawakow #bekazkatoli #tysiacurojenniezaleznychmediow #wykop #irlandia #facebook @Moderacja
saakaszi - Kolejny fake news od pch24.pl na głównej: Zuckerberg przyznaje: blokowaliś...

źródło: comment_TRAWREMmk2qwYXK3dfufsWgz2GtNls1y.jpg

Pobierz
  • 16
@saakaszi:

Nie wiem czy jest sens odpowiadać grupce TWA - ale akurat tutaj największy fake news ( i k*a z logiki) to Twój wpis.

Zobaczmy:

Szef i założyciel
Facebooka, Mark Zuckerberg przyznał, że jego firma celowo blokowała reklamy o charakterze pro-life w okresie poprzedzającym irlandzkie referendum.
Tymczasem rzeczywistość:

A move by
Google** to stop all advertising relating to the Eighth Amendment, amid concerns about the integrity of this month’s
Podsumowując - ten niby fake news jest bliżej prawdy niż ten Wasz jego denial.


@destruktiv_komando: Przecież w linkowanym artykule Irish Times z 2018 masz:

The move comes a day after Facebook said it would no longer accept advertising relating to the Eighth Amendment from organisations outside Ireland. There had been calls for Google to follow suit.


https://www.irishtimes.com/business/media-and-marketing/google-bans-online-ads-on-abortion-referendum-1.3489046

Zuckerberg w wideo mówi właśnie o kapitale zagranicznym przy okazji referendum w Irlandii. Wszystko
Kiedyś jak przeczytałem podsunięty mi artykuł na temat mojej miejscowości w GW to nie wiedziałem czy to jakiś żart, czy może grzyby? A napewno alternatywna rzeczywistość, to nie był artykuł dziennikarski, ba nawet nie marna publicystyka. Po prostu pisanie pod z góry określona tezę a skończyło się tak że ludzie "występujący" w tym "artykule" byli zmuszeni napisac do GW o jakieś sprostowanie. Pozdrawiam, nikt czy z prawa czy z lewa nie ma
@eoneon:

Zuckerberg mówi w video, że ruchy pro-life z Ameryki zaczęły sponsorować kampanię skierowaną do Irlandii, i stąd mieli "problem" z którym poszli do Irlandczyków (nie mówi kogo - rządu?) a następnie postanowili zbanować wszystkie zagraniczne ogłoszenia.
Dokładnie to jest tez napisane w artykule na pch cośtam.

Gdzie ten fake news?
Gdzie ten fake news?


@destruktiv_komando: Fake news to niezaznaczenie w artykule, że blokada dotyczyła obu stron. Nie ma o tym ani słowa. Musisz przyznać, że ta informacja nieco zmienia postać rzeczy.

To, że jednej stronie blokada pasowała bardziej, a drugiej mniej, to nie jest jakaś ukryta sprawa, było wiadomo już w 2018, więc też nie ma tu żadnego "odkrycia". Można było zresztą po prostu to napisać, no ale wtedy nie byłoby