Wpis z mikrobloga

siema, jaki jezyk programowania polecacie komus bez szkoly i wczesniejszego doswiadczenia z komputerami? pracuje od 3 lat na magazynie ale czuje ze juz tak dlugo nie pociagne i chcialbym zmienic prace na biurowa a programowanie wydaje mi sie idealna opcja dla mnie bo wiele ludzi pisze ze nie trzeba miec studiow ani wyksztalcenia a wszystko zalezy od talentu. bardzo slabo idzie mi samodzielna nauka dlatego najlepiej we formie kursu albo z nauczycielem
#programowanie
  • 60
@rozwichrzony_knur: Miejsc pracy jest dużo dla ludzi z doświadczeniem. Dla początkujących jest ogromny przesiew i ciężko będzie coś złapać bez wykutego języka na pamięć. Dodatkowo jak jakieś firmy chcą same sobie szkolić jakichś chętnych od zera, to z własnego doświadczenia wiem, że raczej idą wtedy rekrutować po prostu na studia informatyczne.

Fajnie, że panuje taki obraz "wystarczy, że będziesz dużo sam się uczył i wszystko możesz" ale to wymaga na prawdę
@rozwichrzony_knur: Jak chcesz biurową, to mniej wykopu i gierek i faktycznie zabierz się do pracy. Ludzi, którzy chcą z dnia na dzień zająć się programowaniem i rzucić swoją dotychczasową pracę jest masa, najczęściej kończy się tylko na słowach, a w miażdżącej większości po napisaniu jakiejś pętli, dlatego nikt Cię tutaj raczej poważnie nie potraktuje przy takim temacie.

Natomiast możliwe takie coś jest, sam znam osoby, które pracują w IT mając 40