•  
  A.......k

  +8

  Dzienniki pirackich kapitanów - 31 VII

  Link do folderu z zasadami, mapą i dziennikami

  ***

  Ławica Potępionych

  Pozycja: 17N 78W

  Czekaliśmy na przybycie karłów długo. Gdy ci nie nadchodzili i zaczęliśmy się niecierpliwić, zobaczyliśmy, że ich Guliwer podnosi kotwicę i odpływa bez słowa. Na to naszą pierwszą reakcją był rozkaz ostrzału. Niestety: działa nie chcą strzelać, a Rorqual zaczął sam z siebie nabierać wody. Nie da się już prawie wcale sterować. O pościgu za karłami możemy zapomnieć.

  ***

  Hieny Morskie

  Pozycja: 32N 64W, Bermudy

  Cała załoga jest już w pełni sprawna. Kurtyzany zarobiły nam 1 dublona.

  Burmistrz chętnie kupiłby od nas armaty, ale był w stanie zapłacić tylko za 4, za co dostaliśmy tylko 18 dublonów. Dużo lepiej poszło z jeńcami, których wzięli jacyś plantatorzy i rybacy. Cały kłopot z głowy, a do kiesy 60 dublonów - widać silnie potrzebują tu rąk do pracy. Drewno, smołę, gwoździe i narzędzia do naprawy statku udało się wypożyczyć bez większego kłopotu.

  ***

  Rzepakowa Armada

  Pozycja: 37N 76W, farmy rzepy za James Town.

  Perłę Export pozostawiliśmy samą sobie. Mamy nadzieję, że po powrocie ciągle będzie na nas czekać.

  Farmę Lamberta Harcourta znaleźliśmy bez problemu - nasz rolniczy zmysł natychmiast centrum prac ziemnych. Jego rzepy istotnie są większe niż wszystkie, jakie widzieliśmy do tej pory. Ciekawe, w czym tkwi jego sekret…
  Lambert, na samym wstępie poszczuł nas strażniczymi borsukami i ostrzelał z muszkietu załadowanego pestkami dyni. Jedna pestka boleśnie ugodziła Aleksandra. Mieliśmy jednak wyraźną przewagę w liczbie i uzbrojeniu, więc bez pardonu wdarliśmy się do zagrody gospodarza. Na pytanie o W Kurwę Wielką Rzepę najpierw pokazał nam ilustrację z biuletynu, którą wykonał pewien duński botanik i przesłał do Europy. Samej Rzepy nie chciał oddać, gdyż jest jego największym osiągnięciem i umila mu samotne wieczory. Przymuszony przyznał jednak, że rośnie ona w specjalnej altanie za gospodarstwem. Istotnie tam była: rzepa wielka jak beczka solonych szprotów, częściowo zakopana w ogromnej drewnianej donicy.

  ***

  Krwawe Kapelusze

  Pozycja: 22N 70W

  Na północ od Hispanioli natknęłyśmy się na trzy hiszpańskie galeony. Samodzielna walka z nimi raczej nie była możliwa. Mamy jednak wobec nich sporą przewagę szybkości, odważyłyśmy się więc wypuścić w stronę najbliższego salwę z kul łańcuchowych i widać było, że cokolwiek poszarpałyśmy ich żagle. Nasza Królowa wyczuła też chyba dramatyczny moment i zawróciłyśmy nią szybciej niż kiedykolwiek, więc wyszłyśmy z zasięgu bez szwanku. Ale trzeba przyznać, że przy tej sztuce sprzyjał nam chyba sam Neptun i drugi raz może się to nie udać. Teraz kryjemy się teraz na mieliźnie wysp Caicos.

  ***

  Załoga Guliwera

  Pozycja: 17N 78W

  Kapitan już miał wypożyczyć łańcuch Potępionym, gdy na własnym pokładzie spostrzegł wielką szarpaninę. Kronor wrzeszczał, że zniszczy ten przeklęty łańcuch, a próbowali go powstrzymać tylko Murdock i Grzmiptak. Do walki dołączył jedynie Franek… stając po stronie Kronora. Ten ostatni tak opędzał się o karłów, tak się rzucał i szarpał, że ogniwa łańcucha pękły w jego rękach. Żelazne resztki rozleciały się na wszystkie strony, zabijając na miejscu Kronora i ciężko raniąc Murdocka, Grzmiptaka i Franka.

  W drodze na wschód angielski okręt bez wahania zwrócił się w naszą stronę. Próbowaliśmy go ominąć, ale wszedł w zasięg dział. Z dużej odległości dostaliśmy w górną część burty, ale jeszcze trzymamy się na wodzie.

  ***

  Las Nutrias de la Cuna

  Pozycja: 21N 74W, wyspa Haneago

  Prowizoryczne miny morskie porozrzucaliśmy: kilka w cieśninie pomiędzy Kubą a Hispaniolą, a kilka u wejścia do portu w Tortudze. W zasięgu naszego wzroku i słuchu żadna nie wybuchła. Pozostaje czekać na efekty.

  ***

  Formularz deklaracji akcji.
  Na deklaracje czekam do wtorku, godz. 20:00.

  Załogi:
  - Ławica Potępionych
  - Rzepakowa Armada
  otrzymują dodatkową akcję.
  Hieny Morskie otrzymują dwie dodatkowe akcjie, jako że nie wykorzystały jedej z poprzedniej tury.

  #piracifabularnie

  źródło: i.imgur.com

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • odpowiedzi (27)

 • avatar

  Wyplusujcie tego klasyka, ten wspaniały monolog w goronce, z okazji wyjścia na wolność. Pana wizjonera, filantropa, mesjasza #stonoga

  Dobry wieczór. Coś się... coś się popsuło i nie było mnie słychać
  To powtórzę jeszcze raz. Wynik wyborczy KWW Stonogi to jest jakaś porażka, ja myślę że to polskie, kwa głupie społeczeństwo, te kwa banda imbecyli która głosowała na tych kwów karakanów z PiSu to jest jakieś kwa nieporozumienie. Jeśli tyle dla was znaczy... jeśli tyle dla was znaczy, ludzie takie zaangażowanie społeczne, jak moje gdzie postawiłem moją rodzinę, moje życie prywatne, biznes, wszystko inne i dla was tylko znaczyło to pieolone 70 czy 80 tysięcy głosów, to was powinno się jać kwa, tak się powinno was jać, jak tylko was może jać PiS. Platforma was tak nie wyruchała, jak wyrucha was PiS, kwa. Aż wasz kukle kwa będą swędziały z bólu. To jest dramat kwa. To jest dramat, że w tym antyludzkim państwie, w tym państwie w którym media kwa nie były w stanie powiedzieć, że Zbigniewa Stonogę zbezczeszczono, że ten człowiek ma 118 wyroków uniewinniających, że te sadowe KWY! powtarzam sądowe KWY! sądowe KWY tego człowieka oskarżały bezpodstawnie i po latach uniewinniały, że to nie jest czymś wartym tego, by tego człowieka wprowadzić do parlamentu. Będzie was PiS ruchał w dę, będzie was PiS kwa dymał tak, jak was Platforma nie dymała. Ta kwa, ten mały karakan, jany Kaczyński śmieć, zniszczy was. Sumlińskie, Kanie, Rachonie, telewizje republiki będą wam kwa odbierały smak życia wy kwa idioci. Narodowi, polscy idioci. Ja mam to w piźie kwa, bo mnie stać na wszystko. Będę żył kwa tak! Wypieolę jeszcze dzisiaj, już bilet kupiony z Polski i będę się z was kwa polskie frajery śmiał, żeście takie głupie sa, tacy kwa debile, którzy te kewstwo PiSowskie wybrali. Nie na Korwina, nie na Stonogę, tylko na jakieś kwy Petru, Żydów w dę janych kwa, na Kukizów popieoleńców głosowali. To właśnie jest ta kwa Polska. Przez taką kwę Polskę, przez was kwa chje nic się w tym kraju nie zmieni, bo jesteście chj warci i trzeba was jać, ruchać i na was zarabiać, bo jesteście bandą narodowych kwów, nieudaczników. Rozumiecie to? A wam kochani, którzyście głosowali na mnie, którzyście wspomagali mnie, dziękuję. Bo to garstka Polaków, garstka Polaków, dzisiaj to jest 70 tysięcy osób, może 80. (Wyłącz ten telefon, bo ci go wyłączę na amen) Tak, tak, tylko to się kwa w tej kwie Polsce nadaje. Powiedzieć wam w ryj wreszcie, wy głupie chje, że jesteście prymitywami, że kwa wasze pieolone karty kredytowe to jest wasz majestat, wasza godność. Robota kwa w korporacji i karta z debetem, to wy kwa Polacy, chj z wami. Nie warto było kwa, nie warto było zrobić nic... co by się... a szkoda kwa gadać, szkoda strzępić ryja naprawdę. Niech was... Słuchajcie. Ci, którzyście głupie kwy głosowały na PiS niech was szlak trafi, chj warci jesteście, anty-polakami jesteście. Dobranoc. Co jest kwa pedale? Co chciałeś powiedzieć? No. Dobra, na razie, wypiealam. Kwa, szkoda było 9 spraw karnych, szkoła było kwa ujawniać afery podsłuchowej. Głupia polska, głupie polaczki kwa, was do Auschwitz tylko zaprowadzić kwa, piecyki włączyć. Szkoda kwa było na was cokolwiek wy głupie ch*je wy.

  #heheszki #pasta #takbylo
  pokaż całość

  odpowiedzi (22)

 • avatar

  Zbysiu wyszedł na wolność, jak zobaczy 50% PiSu to oszaleje xDD
  #autorskie #stonoga #zbigniewstonoga #heheszki

  odpowiedzi (42)

Advertisement