Wpis z mikrobloga

Dla wielu to będzie zaskoczenie, dla tej części co jest ograniczona na nowe :)
Tańsze rozwiązanie niż słoik, w transporcie bezpieczniejsze, lżejsze, szybsze w przygotowaniu...
Warto próbować nowych przepisów/sposobów. Kto szuka ten znajduje :)
Przypomnę, że kiedyś całe beczki zanurzano na zimę w stawach, jeziorach :) Woda była czystsza... ale ta sama do której ryby ...srały :P
zacytuje wpis mirka: @Peleryna

u mnie co roku jest impreza o jedyne miejsce w Polsce,
Szybsze w przygotowaniu? Jak niby?


@chixi: nie przygotowujesz zalewy, nie układasz tak dokładnie jak w słoiku. W worku nie trzymasz miesiącami a kilka dni w sezonie.
@chixi: jednego sloika nie jest ale jak juz ukladasz ogorki w 50-100 sloikach to ten czas mozna skrocic pakujac do workow. sloik jak worek masz na taka sama wiecznosc. worek sie podrze, a sloik stlucze ;P poza tym worki sa lzszejsze od sloikow, mozesz rzucic luzem na kupe wszystkie worki a nie sloiki ukladac. imo praktyczniejsze. kupuje argumenty o tym, ze jest to niezdrowe tj. nie znam sie na tyle na
@MangoZjem no ja nie kupuję tej wygody i praktycznosci. Nie zgodzę się też, że słoiki mają taką samą trwałość. Jasne, są ciężkie i mogą się stłuc ale i tak wolę je od kolejnego bezsensowne używanego plastiku
@chixi: znam chociaz nie byla to wina sloikow tylko starych desek xD no ale poza wzgledem ekologicznym (nie wiem jak z ta zdrowotnoscia ale jak OP pisal ze to kwestia kilku dni to chyba nic strasznego sie nie stanie) to ma same plusy takie rozwiazanie ;p