Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Hej hello. Pokazuje mi blad przeladowanej turbiny jak podpinam pod komputer, odcina turbine po przejechaniu okolo 50km jak dopierdzielam jej powyzej 120. Przekrecenie kluczyka podpina turbine spowrotem ale wiecej jak 130 nie pojedzie :( No chyba ze przed 50km to i 180 pociagnie bez problemow. Po 50km do 120km/h moge ja dociskac ile wlezie. Niestety nie mam zaufanego mechanika, i nie wiem czy nie naciagnie mnie na koszty a jutro ja zaprowadzam. Czy to cos powaznego moze byc? Bo z turbina chyba wszystko w porzadku skoro zachowuje sie jak opisalem? Audi a4 b7 2.0 tdi 2005 #audi #mechanikasamochodowa
  • 6
Może być nieszczelny układ podciśnienia.


@cacyyy: Turbo ze zmienną geometrią w vagach sterowane podciśnieniem przy dziurawych podciśnienaich niedoładowuje, bo sprężyna w gruszce ustawia geometrię na "najniższą wydajność". Przynajmniej w starszych tak było. Może jak sterowanie na chwilę zadziała to od razu wali na 100% bo wcześniej długi czas nie było doładowania.

@PatrixOK: Zmienna geometrią się zapiekła najpewniej. Może zrób logi właściwych grup pomiarowych i niech ktoś obejrzy.