•  

Czasem lubię wstawić coś nietuzinkowego z #muzyka. Jako, że za gówniaka wujowstwo miałem w Szczawnicy, to i zespół Krywań był mi ongiś bliższy. Skoro Krywań - to oczywiście Andrzej Brandstatter i właśnie na ostatniej płycie Andrzeja Brandstattera o nazwie "Moje pocieszenie", piosenkę "Moja Uroda" zaśpiewała jego siostrzenica (lub bratanica, nie pamiętam dokładnie), góralka z krwi i kości - Basia Gąsienica-Giewont.

Część osób zna ją z TV, ale jako że nie oglądam telewizji, to kojarzę z innej działalności. Przede wszystkim z świetnego głosu, oraz występu gościnnie na płycie Grzegorza Turnaua (teledysk "Na plażach Zanzibaru", potem vocal w tejże piosence zamiast Sebastiana Karpiela-Bułecki)

Wracając do tytułowego bohatera - mój guru, którego wielokrotnie tu przywołuję Adam Sztaba, organizuje od kilkunastu lat koncert "Andrzej Brandstatter z przyjaciółmi", gdzie zbiera się niezła ekipa i pewnie po koncertach - jak to w górach, chleją łokowitę. Bardzo sympatyczne przedsięwzięcie muzyczne, okraszone czołówką polskich artystów pod batutą i w aranżacjach p Sztaby. Tak oto wstawiam wspomnianą piosenkę "Moja uroda". Stawiam, że 99% klikających się to nie spodoba, ale może znajdzie się jakaś dusza, której spodoba się folklor i góralska muzyka?

#gory #muzyka #gruparatowaniapoziomu

P.S Płyta "Moje pocieszenie" powstała jako tytułowe pocieszenie, po stracie syna który zginął w wypadku samochodowym. Ten utwór śpiewa i dedykuje właśnie jemu.
    https://www.youtube.com/watch?v=52oCXx4RvwU

źródło: youtube.com