Wpis z mikrobloga

Sondaż: 78 proc. studentów, którzy jako główny przedmiot studiów wybrali filozofię, ma pozytywny stosunek do socjalizmu. Najbardziej negatywny stosunek do socjalistycznych idei mają studenci, którzy jako główny przedmiot wybrali księgowość lub finanse

https://www.rp.pl/Prezydent--USA/190719590-Sondaz-Studenci-filozofii-wybieraja-socjalizm.html

#edukacja #usa #socjalizm #neuropa #4konserwy #polityka
  • 33
@Herubin: I socjalistami są najczęściej ludzie bezużyteczni na czele z bezużytecznymi z własnej woli ( ͡° ͜ʖ ͡°) Filozof jest w XXI wieku kompletnie bezużyteczny na rynku pracy i nie wiem czego on w ogóle oczekuje xD

Zresztą, na rynku pracy był bezużyteczny od zawsze - ale kiedyś był swego rodzaju celebrytą i coś z tego miał, w tej chwili zastąpili ich jutuberzy i instagramerzy XD W
@Khaine po prostu nie szanuję ludzi niedarzacych innych szacunkiem
BTW, z Wikipedii:

Humanizm (z łac. humanus 'ludzki' i gr. ismos'wiedza, nauka') – nurt filozoficzny lub światopogląd oparty na racjonalnym myśleniu, który wyraża się troską o potrzeby, szczęście, godność i swobodny rozwój człowieka w jego środowiskach


W tym ujęciu jestem humanistą - po prostu mam rozbudowaną empatię i zdając sobie sprawę z jednego procentu ludzkości posiadającego więcej od całej reszty razem wziętej nie
@Khaine a kolega programista piszący codziennie oprogramowanie nie uważa się za pewne za humanistę xD składnia językowa i funkcje liniowe wymagają przecież ścisłego umysłu xD
kolega programista piszący codziennie oprogramowanie nie uważa się za pewne za humanistę xD


@Rewo96: Programowanie to raczej ścisłe zabawy a nie humanistyczne. Przede wszystkim programiści nie są bezużyteczni na rynku pracy i nie muszą płakać za komunizmem aby im dał za darmo xD Humaniści z grupy potrzebnych też raczej za komuną nie płaczą.
@Herubin I socjalistami są najczęściej ludzie bezużyteczni na czele z bezużytecznymi z własnej woli ( ͡° ͜ʖ ͡°) Filozof jest w XXI wieku kompletnie bezużyteczny na rynku pracy i nie wiem czego on w ogóle oczekuje xD

Zresztą, na rynku pracy był bezużyteczny od zawsze - ale kiedyś był swego rodzaju celebrytą i coś z tego miał, w tej chwili zastąpili ich jutuberzy i instagramerzy XD W końcu