•  

Obozy koncentracyjne - dziedzictwo kapitalizmu

Pierwsze obozy zastosowały władze hiszpańskie (gen. Valeriano Weyler y Nicolau) w 1896 roku na Kubie – wobec rebeliantów, ale także wobec chłopów niebędących powstańcami. Obozy nazwano „campos de concentración”.
    Wojna amerykańsko-hiszpańska 1898 r.
    Valeriano Weyler

Imperium Brytyjskie
    Władze brytyjskie (gen. Horatio Herbert Kitchener) w czasie II wojny burskiej (1899–1902) zorganizowały „concentration camps” (obozy koncentracyjne) dla kobiet i dzieci Burów walczących przeciwko Anglikom. W obozach zmarło z głodu i chorób ok. 27 tys. (1/4) więźniów.
    Brytyjczycy stworzyli obozy koncentracyjne dla burskich kobiet i dzieci
    Oprócz tego tworzyli też obozy dla czarnoskórych mieszkańców kolonii. Jaki był powód tej imperialistycznej agresji? Odkrycie olbrzymich złóż diamentów i złota.
    Później tworzyli obozy np. w Kenii
    Obozy koncentracyjne Albionu

Okupacyjne wojska i władze amerykańskie na Filipinach, po zwycięstwie w wojnie z Hiszpanią, wykorzystały obozy wobec swoich dotychczasowych sojuszników w walce przeciw Hiszpanom – powstańców filipińskich oraz ludności cywilnej w latach wielkiego powstania Filipińczyków, wymierzonego w panowanie kolonialne (1899–1902).
    Hitler mógł się uczyć od Amerykanów. Obozy koncentracyjne dla Murzynów
    Chabert określa się często mianem „Auschwitz tropików” ze względu na to, że właśnie tam amerykańscy zbrodniarze stali się pionierami w stosowaniu komór gazowych. Stosowali też podtapianie podczas tortur co do dziś jak widać stało się ich specjalnością..
    Współcześnie:
    Więzienie Guantanamo
    Tajne więzienia CIA w Europie
    Internowanie Amerykanów pochodzenia japońskiego w czasie II wojny światowej - przesiedlenie amerykańskich Japończyków

Przed I wojną światową, w latach 1904–1907, Niemcy stworzyli obozy koncentracyjne w swojej kolonii, Niemieckiej Afryce Południowo-Zachodniej (dzisiejsza Namibia). Ciężka praca fizyczna, niedostatek żywności i zabójstwa spowodowały zgon 65 z 80 tys. członków plemienia Hererów i Namaqua. Współodpowiedzialnym za zbrodnie był ówczesny komisarz Niemieckiej Afryki Płd.-Zach., dr Heinrich Ernst Göring, ojciec Hermanna Göringa.
    Ludobójstwo Herero i Namaqua

Tworzone były w latach 70. przez reżimy wojskowe Chile i Argentyny:
    Kraj pod rządami wielbionego przez fundamentalistów rynkowych Pinocheta:
    Link.
    Wolnorynkowa, pro-amerykańska junta wojskowa w Argentynie, której poświęciłem niedawno wpis:
    Link.

Francja

Jest tego więcej (nie wymieniłem wszystkich przypadków dla powyższych krajów, poza tym tyczy się to wielu innych państw cywilizacji zachodniej wycierających sobie dziś w swej propagandzie twarz "humanitaryzmem"), chciałem się skupić na początku zaistnienia zjawiska więc ograniczyłem się do wymienionych - mile widziane będzie uzupełnienie mojej listy w komentarzach. Nie wymieniam faszystowskich obozów koncentracyjnych (chociaż też poniekąd można by je tak zakwalifikować, ponieważ brunatni to psy łańcuchowe burżuazji, a sam faszyzm jest najbardziej totalitarną odmianą kapitalizmu), ponieważ wiedza na ten temat jest powszechnie znana, z tego samego powodu pomijam też temat Berezy. Część z wymienionych obozów, czego mogliście się dowiedzieć, zasługuje nie tylko na miano obozów koncentracyjnych ale wręcz obozów zagłady!

#antykapitalizm #historia #ciekawostkihistoryczne #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu #neuropa #4konserwy #usa #uk #francja #niemcy #hiszpania #redpill #neoreakcja #wojnaidei

źródło: miro.medium.com

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Dzwoni jakiś dziadulek i pyta, czy nasza szkoła językowa prowadzi zajęcia z języka łacińskiego. Ja zdziwko, ale klient nasz pan, więc sobie zaśmieszkowałem, że na co mu język łaciński, mając nadzieję wcisnąć mu jakiś inny kurs. A dziadek nawija, że w zasadzie to pewnie jest niewiele przed śmiercią i dobrze by było, żeby się nauczył łaciny. Bo jak pójdzie do nieba to łatwiej się dogada ze Świętym Piotrem. Ja kręcę bekę, śmieszek poza kontrolo, i nawijam, że skąd wie, że pójdzie do nieba? Może pójdzie do piekła. A dziadzio na to, że niemiecki już zna.
    #pasjonaciubogiegozartu #suchar #heheszki
    pokaż całość

odpowiedzi (15)

Dobra Mireczki. Mama bohatera tego wpisu odezwała się bardzo szybko. Pewnie część was się zawiedzie ale okazała się nie być #madka
    Wrzucam obiecane screeniki z rozmowy(druga część w kom) i idę ogarnąć jak się teraz wola na wykopie bo wielu z was chciało wiedzieć jaka była reakcja xd

Jakbyście byli w przyszłości zainteresowani screenami z rozmów z innymi rodzicami to możecie dać znać jakimś komentarzem to coś czasem wrzucę xd
    Albo możecie zaobserwować to będziecie pierwsi widzieć moje screeny(ale niestety moje wysrywy też xd)

#czlowiekskurwiel
    pokaż całość

. . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

odpowiedzi (77)

#perelkizespotted

Mam coś jeszcze dla Was na dzisiaj, historia którą wspominałem ostatnio w komentarzu. Przeczytajcie najpierw tekst, bo jest kluczowy dla sprawy.

Otóż jakoś rok temu dostaliśmy spota o bardzo niemiłej pani doktor, która podczas wizyty pacjentki z tego co pamiętam malowała paznokcie. Była ogólnie niemiła itp. W komentarzach ludzie potwierdzali, że bardzo wredna z niej osóbka. Post tak sobie wisiał, ludzie komentowali. Danych osobowych nie podawaliśmy, same inicjały i to chyba nie pełne, ale dużo osób skojarzyło bo tylko jedna tam jest taka wredna. Jakoś wieczorem zacząłem zauważać wysyp fejków komentujących, ze owa pani jest jednak bardzo miła a to wszystko to kłamstwa. Wszystkie komentarze były pisane w tym samym stylu oraz zostały polubione przez siebie nawzajem. Jednym z lajków pod tymi komentarzami był profil pewnej firmy detektywistycznej ze stolicy, chwalącej się szkoleniami w jakiejś prestiżowej jednostce, nie pamiętam już jakiej. Obserwowałem całą sytuację aż nie dostałem wiadomości od ewidentnego fejka, co potwierdziło googlowanie obrazem zdjęcia profilowego. Widać, że osoba próbująca robić te fejki włożyła w nie trochę pracy, bo nawet kilku znajomych tam miała i jakieś komentarze od stulejarzy. Od razu skojarzyłem, że to wszystko musi być powiązane z tą całą firmą detektywistyczną, no i nie myliłem się, pani doktur wynajeła detektywa żeby ich na nas nasłać xD Reszta jest w rozmowie, bawi sam fakt, że jak odkryłem prawde o profilu to nagle zmiana tematu, że fajnie że numerki dodajemy, chcieli jeszcze na odchodne reklame biura kupić. Spota usunąłem dla świętego spokoju, nie musiałem no ale rok temu byłem bardziej uległy. Enjoy, rozmowe wrzucam niżej. Troche posklejana, bo minąłem nieistotne fragmenty coby nie wydłużać czytania pokaż całość

. . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

odpowiedzi (42)