•  

  Rosyjski asystent doradcy Putina zatrzymany za zdrade na rzecz Polski miał posiadac w domu specjalistyczny sprzęt do łaczności i polski paszport.
  Wczesniej infromowano tylko , że przez krótki okres studiował w Polsce.
  W krótkim czasie mamy w Rosji dwa zatrzymania za szpiegostwo na rzecz Polski.

  cały artykuł o tych zatrzymaniach klik

  Co ciekawe Vorobiew przebywał w Warszawie na stypendium w Krajowej Szkole Administracji Publicznej. Obecnie podejrzany przebywa w moskiewskim więzieniu Lefortowo. Według nieoficjalnych informacji, podczas przeszukania FSB znalazło u Vorobiewa polski paszport oraz specjalistyczny sprzęt do łączności. Niestety, nasze władze i w tej sprawie nie pokusiły się o żaden komentarz. A szkoda, bo w rosyjskich mediach mocno akcentowany był fakt posiadania przez Vorobiewa polskiego paszportu.

  W tym przypadku łatwiej przyjąć, że młody urzędnik rzeczywiście realizował zadania wywiadowcze na rzecz Agencji Wywiadu. Mógł być cennym i perspektywicznym źródłem, zważywszy na pozycje jego szefa i promotora w jednym.

  #rosja #sluzbyspecjalne

  •  

   @szurszur: Ciekawe jak to się rozwinie dalej.

  •  

   @szurszur: przed wojną u Sowietów popularnym motywem "zdrady" była "służba" u Japończyków lub Polaków. Taki pretekst do KS.

  •  

   @szurszur: tak, z pewnością posiadał "sprzęt do łączności" w domu xd co znaleźli? telefon? radio analogowe ustawione na wskazaną częstotliwość? przecież tak nie przekazuje się danych przez szpiegów, bajka dla ludu tak samo jak z gościem, który za gotówkę chciał kupić części do zestawu s300 xd

  •  

   @Teec: Też mi to śmierdzi ściemą, ale patrząc z drugiej strony jest to też pozytywne działanie dla nas, działanie propagandowe na naszą korzyść, Rosjanie widzą że "WIELKIJA ROSIJA" jest bardzo mocno zinfiltrowana przez służby tej "maleńkiej słabej i biednej gnijącej Polszy", więc jednak ta "Polsza" to chyba jednak nie taka "mała biedna i słaba" jak wcześniej propaganda Rosyjska przedstawiała, typowy sasza musi mieć teraz niezły mindfuck zwłaszcza gdy spojrzy również na dysproporcje gospodarcze Rosji i Polski, to że Polska się bogaci i ciągle rośnie gospodarczo a Rosja wręcz przeciwnie, ostatnio nawet w Rosji pisali że Rosja w najbliższym czasie nie ma nawet szans na dogonienie Polski gospodarczo (pkb na głowę) nie jest to realne przy obecnym wzroście gospodarczym Rosji i Polski a do Węgier żeby się zbliżyć potrzebują około 30 lat. minimum. z tego co pamiętam, plus ostatnie doniesienia propagandowe na youtube i medialne że Polska chce odbić im Kaliningrad i po to te wojska USA u nas do pomocy a przy okazji w planach Polska ma zniszczyć Rosję że to nasz główny plan no i te zakupy militarne od USA tyle samolotów najnowszej generacji, rakiet, wyposażenie itp, że tyle Polska wydaje na zbrojenia, swoją drogą bardzo mocno to wstrząsnęło Rosjanami, że Polska wyda tyle kasy, dziwili się skąd ta biedna "Polsza" ma na to wszystko pieniądze, że to przecież bardzo drogie rzeczy i sumy niebagatelne nawet dla "WIELKIEJ POTĘŻNEJ ROSIJI" a co dopiero dla takiej biednej Polszy, że przecież nic nie produkujemy, same jabłka i przemysł agrarny to tyle na co stać Polsze więc skąd ona ma tyle kasy na to wszystko, jak ich na to stać? Rosjanie do tej pory nie mogą tego pojąć choć widziałem po komentarzach (jak rozmawiali sami ze sobą) że powoli dociera do nich że Polska to jednak nie taka biedna jak im przedstawiają to w mediach i jak sobie to dotychczas wyobrażali a jak tak wszystko to spiąć to całościowo robi nam to dobrą propagandę, fakt zwiększa to ich strach i oblężoną twierdzę, zazdrość, zawiść czy wrogość do nas ale również zwiększa to obawy i respekt jako do wroga/przeciwnika którego nie można już od tak lekceważyć i traktować jak nic nieznaczący kraj. A jak wiadomo Rosja i Rosjanie rozumieją tylko argumenty siły!

Gorące dyskusje ostatnie 12h