•  

W nawiązaniu do tego wpisu. Pewnie to zarzutka, ale komentrze mnie zainspirowały.

Wiem, że wpis dotyczył tylko jakiegoś kolesia z tindera, ale komentarze dotyczyły również związków ogólnie.

Tak, dla niektórych (nie)wiara partnera to może być deal-breaker. Jeśli jedna osoba jest ateistyczna, a druga mocno katolicka to co np. z seksem przed ślubem? Antykoncepcją? Samym ślubem; kościelny czy tylko cywilny? A jeśli urodzi się dziecko, ochrzcić je czy nie? To są bardzo ważne kwestie.

Co jeśli będziesz w małżeństwie ze Świadkiem Jehowy i będziesz pilnie potrzebował(a) transfuzji krwi?

A kobieta nie-muzułmanka w związku z muzułmaninem? Może nie pasować jak islam podchodzi do kobiet.

Możecie mówić, że to uprzedzenie względem ateistów/teistów. W sumie tak jest. Chociaż jak dla mnie to bardziej zdroworosądkowe podejście, bo związek z osobą, z którą skrajnie się nie zgadzasz w jakiejś kwestii (a już zwłaszcza takiej, która wpływa na całe twoje życie) jest skazany na porażkę.

#zwiazki #bekazkatoli #seks #rozowepaski #niebieskiepaski

•  

@Soojin21: chyba każdy wie na co się pisze. żeby kogoś pokochać to nie tylko musi odpowiadać rozmiar członka, ale również to jak patrzy na świat

•  

A kobieta nie-muzułmanka w związku z muzułmaninem? Może nie pasować jak islam podchodzi do kobiet.

@Soojin21: wtedy kobieta musi przejść na muzułmanizm.

Co jeśli będziesz w małżeństwie ze Świadkiem Jehowy i będziesz pilnie potrzebował(a) transfuzji krwi?

@Soojin21: mąż nie musi mieć takiej samej grupy krwii jak ty.

z seksem przed ślubem? Antykoncepcją? Samym ślubem; kościelny czy tylko cywilny? A jeśli urodzi się dziecko, ochrzcić je czy nie? To są bardzo ważne kwesti

@Soojin21: ktoś przestrzega seksu przed ślubem ? raczej nie. Antykoncepcja tak samo jak obok. To tylko skrajni katolicy (chodzenie do kościoła nie oznacza bycia skrajnym)
      Ślub kościelny to normalka dla ateistów bo ładnie wygląda i babcia się cieszy. Chrzest też zwykle jest bo co mama lub babcia powie.

•  

związek z osobą, z którą skrajnie się nie zgadzasz w jakiejś kwestii (a już zwłaszcza takiej, która wpływa na całe twoje życie) jest skazany na porażkę
      @Soojin21: Chyba że ktoś jest miękką parówą i ugnie się pod naciskiem drugiej połówki. Mam znajomego, który już w gimnazjum twierdził, że jest ateistą, a jak znalazł różową, to desperat zaczął co niedzielę grzecznie popierdalać z nią do kościoła ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Soojin21: Według mnie spoko. Sam jako ateista nie chciałbym mieć dziewczyny katoliczki. Chociażby z tego powodu, że mogłaby mi urządzać gadaniny o kościele. Że ona chodzi a ja nie. Że ona chce pójść z koszczkiem na jakieś tam święto kościelne a ja nie itd. Na pogadance o seksie kończąc. Poprostu jej katolicyzm by mi przeszkadzał w spokojnym życiu.

•  

@Soojin21:

związek z osobą, z którą skrajnie się nie zgadzasz w jakiejś kwestii (a już zwłaszcza takiej, która wpływa na całe twoje życie) jest skazany na porażkę.
      Nie da się ukryć. Nawet o tym zrobiłem znalezisko 5 lat temu (kurwa, co, ile?).

https://www.wykop.pl/link/2333182/przeciwienstwa-sie-nie-przyciagaja-eng/

•  

@varmiok:

Ślub kościelny to normalka dla ateistów bo ładnie wygląda i babcia się cieszy.
      Coraz rzadziej, na szczęście.

@NPC2137:

Sam jako ateista nie chciałbym mieć dziewczyny katoliczki. Chociażby z tego powodu, że mogłaby mi urządzać gadaniny o kościele.
      Pal licho gadaniny o kościele. Ja nie mógłbym być z głęboko wierzącą osobą, bo... teraz jak to ująć żeby nikogo nie urazić, bo nie chcę :) Bo implikuje to pewne deficyty intelektualne i logiczne?

•  

@Dutch: Rozumiem o co Ci chodzi :)

+: Dutch
    •  

@Soojin21: Byłam w związku przez 2 lata z katolikiem. Pomijając fakt, że jego zachowanie było dalekie od katolickich wartości, to po półtorej roku zaczął się okres nawracania mnie.
      I tłumaczenie, że halo, sam uprawiasz seks przed ślubem i to nie tylko ze mną tylko z każdą poprzednią, nie szanujesz bliźnich i ogólnie nie przestrzegasz zasad tego w co wierzysz, więc po co Ci moje ewentualne chodzenie do kościoła czy ochrzczenie ewentualnego dziecka było jak grochem o ścianę. ¯\_(ツ)_/¯

•  

@Soojin21: > Możecie mówić, że to uprzedzenie względem ateistów/teistów. W sumie tak jest. Chociaż jak dla mnie to bardziej zdroworosądkowe podejście,

Tak właśnie religia łączy i jednoczy ludzi

•  

@x-odus

Dzieli. Ile wojen, zamachów i konfliktów było motywowanych religią?

•  

@Soojin21: To jest oczywiście stwierdzenie ironiczne.

•  

@Soojin21: przykład z mojej rodziny - kuzynka katoliczka zerwała zaręczyny że swoim chłopakiem-ateistą, przez dzieci, które dopiero mieliby mieć po ślubie. Zerwała zaręczyny przez to, że dzieci zaczęłyby pytać dlaczego tata nie chodzi do kościoła ¯\_(ツ)_/¯

•  

@Soojin21: W życiu sobie czegoś takiego nie wyobrażam, jeśli nie planuję ślubu kościelnego, chrzczenia dzieci, a czasem lubię pożartować z religii, to taki związek z katolikiem kompletnie nie miałby racji bytu. Przy takich sprawach ciężko o ustępstwa. Jestem w stanie uwierzyć że taki związek można stworzyć, ale to nie dla mnie.

•  

@Soojin21 Nic nowego. Św. Piotr pisał o tym 2k lat temu ¯\(ツ)

+: Liwiia, Graf_Spee +2 innych
    •  

@Dutch: niby tak ale nie do końca. Co jak ktoś wiezy tylko w to, że coś jest po tym życiu. Wiesz, wiele osób identyfikuje się jako katolicy a nawet do kościoła nie chodzą

•  

przykład z mojej rodziny - kuzynka katoliczka zerwała zaręczyny że swoim chłopakiem-ateistą, przez dzieci, które dopiero mieliby mieć po ślubie. Zerwała zaręczyny przez to, że dzieci zaczęłyby pytać dlaczego tata nie chodzi do kościoła ¯_(ツ)_/¯

@Walther00: Tak, bo akurat tylko o to chodziło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
      A to jest swoją drogą trudne, wiem z doświadczenia bliskiej mi osoby

+: Strzelec_Kurpiowski, Graf_Spee
    •  

@Soojin21: już nawet pomijając same kwestie wiary i nawracania, to życie z taką osobą może być kłopotliwe. I nawet początkowe ustępstwa co do religii mogą przerodzić się w poważny konflikt interesów. Przykładem podejście do dzieci i wciskania im religii jest dla mnie nie do zaakceptowania. Nie mówiąc już o skrajnych sytuacjach, gdzie religia nie pozwala partnerce na usunięcie zagrożonej ciąży, bądź płodu z zespołem downa, czego wynikiem jest zniszczenie życia nie tylko sobie i choremu dziecku, ale i potencjalnemu partnerowi czyli mi.

+: alyaoo
    •  

@Dutch: z jednej strony bym się zgodziła, ale z drugiej... znam trochę i matematyków i informatyków, ludzi ogarniętych i inteligentnych a wierzących ;) Niektórzy nawet są głęboko religijni ;) Więc ciężko mi tu mówić o jakichś deficytach intelektualnych.

•  

@varmiok ja dotrzymuje dziewictwa przed ślubem ...

•  

co np. z seksem przed ślubem?

@Soojin21: to co sobie para ustali między sobą, nie muszę chyba tłumaczyć że katolicy to też grzesznicy.

Samym ślubem; kościelny czy tylko cywilny?

To co sobie para ustali, a może sobie nawet ustalić ślub kościelny mieszany, bo nawet taka opcja jest i ateista nie musi składać przysięgi kościelnej a katolik składa swoją i wszyscy mogą być zadowoleni, no chyba że ateista się boi do kościoła wejść czy coś w ten deseń, dla mnie to budynek jak budynek.

A jeśli urodzi się dziecko, ochrzcić je czy nie?

Ponownie, to co sobie para ustali. Osobiście nie wiem kim trzeba być żeby dawać jebanie o trochę oliwy na głowie czy co tam się wylewa, sam miałbym wylane jako agnostyk.

Nie każdy katolik to ultrakatolik, tak zwyczajnie, niektórzy ateiści też są zdolni iść na ustępstwa, ważniejsze jest to jak się dwójka ludzi dogaduje między sobą, niż to jakie kto ma przekonania czy jaką wyznaje ideologie, czasem da się to pogodzić, czasem nie, zależy od ludzi, w każdym razie brak podstaw żeby z góry nazywać to dealbreakerem, takie rzeczy się po prostu omawia krok po kroku, a jak się nie umie iść na żadne ustępstwa no to powodzenia życzę.

+: tehi, MReiss