•  

#piracifabularnie
    #lacunafabularnieczarnolisto

EPILOG ZAŁOGI GULIWERA

Furion Carnister - pierwszy kapitan Guliwera, obecnie niewolnik na pokładzie angielskiego galeonu

Miesiące w angielskiej niewoli mijały dla karłów nieznośnie, chociaż strażnicy twierdzili że od walki minęło dopiero kilka godzin ale te szczury napewno kłamały! W międzyczasie Fredo dostał drgawek od odstawienia grzybów i o dziwo zaczynał mówić całe zdania z sensem. Murdock i Franek kipieli ze złości, Don Awerege jak zwykle milczał a reszta załogi lizała rany po bitwie. Po kilku kolejnych "miesiącach" zaczęło się coś dziać.

Furion usłyszał okrzyki a deski pokładu nad głową zaczęły skrzypieć od nerwowej bieganiny żołnierzy. Wśród słów które udało mu się wyłapać były tylko "statek na horyzoncie" i "pełna gotowość bojowa". Nagle okrętem zatrzęsło od kanoady z dział, posypały się drzazgi i przekleństwa załogi. Ktoś zaczął ostrzeliwać galeon! W odpowiedzi rozległ się huk z angielskich dział a potem był już tylko chaos.

Pod podkładem zapanowała nerwowa atmosfera. W każdej chwili mogliśmy pójść na dno i nikt nie fatygowałby się żeby nas uwolnić. Sądząc po odgłosach, walka przeniosła się na nasz pokład a po kilkudziesięciu nieznośnie długich minutach wszystko ucichło. Wygraliśmy? Czy może ktoś pokonał Anglików? "Może to inni piraci nas odbili!" zakrzyknął ktoś z tyłu a w wielu karlich oczach zaczęła płonąć nadzieja.

Niestety. Drzwi pod pokład otworzyły się i stanął w nich człowiek we francuskim mundurze oficera. W ciszy zrobił kilka kroków aż stanął przed Furionem.
    - Widzę karle że mnie nie poznajesz. Jestem Line J'karz ostatni ocalały z francuskiego galeonu "Lotos" który wy barbarzyńcy staranowaliście pare tygodni temu. Wasi pirracy bracia z Las Nutrias de la Cuna jakimś cudem wkupili się w łaski naszych admirałów i dlatego tu jestem.
    Furion zdążył tylko głośno przełknąć ślinę. Francuz podniósł go oburącz za szyję do swojej twarzy.
    - A teraz gadaj mi "kapitanie"... GDZIE JEST ŁAŃCUCH!

Karły znowu wylądowały z deszczu pod rynne ale ich kolejne przygody to temat na zupełnie inną opowieść...

źródło: breaking-chains (1).jpg

•  

@Zeroskilla:
      Murdock doszedł już w miarę do siebie. Słyszał Furiona wydającego rozkazy.
      - Wciągnąć francuską banderę! Wszystkie żagle rozwinąć i kurs kolizyjny na Anglików! Franek to zadanie jest dla Ciebie, przypierdol w nich tak jak już to robiłeś!
      Podszedł do Freda stojącego na dziobie, w idealnym momencie by ujrzeć Galeon ustawiony do pełnej salwy burtowej.
      - Więc tak będzie wyglądał nasz koniec? Bez walki? - zadał w eter pytanie Murdock, ale nic się nie wydarzyło. Widocznie manewr z banderą podziałał i Anglików zamurowało. Okazję szybko wykorzystał Franek uciekając z celownika angielskiego Galeonu.
      - Szkoda tego jeżozwierza, zawsze chciałem takiego ni to zwierza ni to jeża... - odezwał się Frodo zapatrując w cel przed nimi - A ty miałeś jakiegoś zwierza?
      - Z Tortugi wziąłem jaszczurkę, podobno jakaś Agama, ale strasznie upierdliwa i złośliwa. Wszędzie musiała wleźć i sprawdzić. No i w końcu mi uciekła, a nie było czasu jej już szukać... - zwierzył się Murdock, który zdążył się już przywiązać do swojej jaszczurki.
      - Jaszczurek podobno już nie ma, wszystkie wyginęły. Tak mi mówił znany hodowca jaszczurek Lucynatur... - zaczął, ale nie skończył Fredo, zagrzmiała pierwsza salwa z angielskiego galeonu. Na szczęście była niecelna. Widocznie już się otrząsnęli i stwierdzili, że nie warto nas dopuścić do siebie. Byliśmy już blisko, jeśli przetrwamy kolejną salwę, zdążymy dokonać abordażu, a potem niech kraken ma nas w opiece.
      - Na stanowiska bojowe! Przygotować się do abordażu! Trzymać się mocno, bo za chwilę rozpęta się tu piekło! - wykrzykiwał rozkazy Furion
      Miał rację, rozpętało się piekło. Kolejna salwa poszła z wszystkich dział burtowych. Dzięki dużemu szczęściu i umiejętnościom Franka trafiła nas tylko połowa wystrzelonych kul. Ale i tak było to o wiele za dużo, Guliwer ostatkiem swoich sił dobił angielskiego galeonu.
      - BIJ, ZABIJ! - zagrzmiały karły i ruszyły do abordażu.

Bitwa nie była zbyt długa, ale ciężka dla każdej ze stron. Karły biły się w berserskim szale. Na jednego karła przypadało co najmniej 2 żołnierzy, ale karłów było zdecydowanie za mało. Czarek przegrywał pojedynek z oficerem, walczył dzielnie, ale musiał ustąpić. Szabla oficera przebiła go na wylot. Franek który szedł mu pomóc spóźnił się na ratunek, ale zdążył idealnie na pomszczenie kompana. Celne uderzenie toporka zmiażdżyło głowę oficera.
      - Zebrać się w kupę, bo nas wybiją! - Krzyczał kapitan
      Furion, Fredo, Franek i Murdock stali ramię w ramię dzielnie opędzając się od Anglików ale w końcu zostali otoczeni na pokładzie. W raz z nimi została garstka Karłów.
      - Poddajcie się, to już wasz koniec! - zaproponował angielski kapitan. Karły milczały, chciały bić się do samego końca, czekały jednak za decyzją kapitana.
      Ta walka była przegrana, ale Fredo żył nadzieją, że może karle szczęście się do nich jeszcze uśmiechnie. Propozycja została przyjęta, a karły musiały pierwszy raz złożyć broń...

pokaż spoiler Fredo schodzący z dziobu w takcie ostatniej salwy.

źródło: coub.com

•  

@Zeroskilla: @ZdenerwowanyBialorusin: @kolorowy_jelonek:
      Franka zbudziło mocne kopanie. To Murdock starał się go ocucic:
      -e, Franek nie odpierdalaj co Ty, spisz?
      Franek spojrzał na siebie, w wyniku wstrząsu statku, przyrodzeniem zablokował się w sterze. Zemdlal przez te głupie drzazgi I upadł na deski.
      Nagle podszedł Furion I powiedzial:
      -nie czas na drzemke, przed nami francuski Galeon. Widać są chętni dostać trochę dziur na pamiątkę. Franek na miłość Boska trzymaj kurs ale nie wpierdol nas na kurs kolizyjny, nie wyobrażam sobie, co by było dalej....

•  

Kronor w tym czasie wylegiwał się na pobliskiej plaży, nie duchem oczywiście, duch jego musiał użerać się z Grzmiptakiem na utopionym galeonie. Wylegiwał się więc samym ciałem na pięknej żółtej plaży w towarzystwie pisku mew i szumu fal.

źródło: 20190716_161644.jpg

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Okej, nadszedł czas na moje #rozdajo
    Do wygrania banknocik stuzłotowy
    Zasady zapewne znacie
    Losowanie o 21:37 w piąteczek

W losowaniu nie biorą udziału osoby udzielające się pod tagiem #nsfw :p

odpowiedzi (16)

Dzień dobry, Mirki i Mirabelki!
    Zapewne większość osób obserwujących tag #piwowarstwo już nas kojarzy, ale te, które jeszcze nas nie znają będą miały okazję to zrobić!

Nazywamy się Twojbrowar.pl i jesteśmy sklepem internetowo-stacjonarnym (w #wroclaw ), w którym możecie zaopatrzyć się w surowce i akcesoria potrzebne do wyrobu piwa oraz innych trunków alkoholowych, a także wędlin i serów w domu.
    Jako, że sezon piwowarski zbliża się wielkimi krokami przygotowaliśmy dla was #rozdajo , a w tym nasz sztandarowy zestaw dla początkujących, czyli "Jestem Piwowarem" zawierający cały potrzebny sprzęt, surowce oraz wyczerpującą instrukcję, dzięki którym będziecie mogli uwarzyć swoje pierwsze (i każde kolejne) #piwo w domu!

W skład zestawu wchodzą: fermentor z rurką fermentacyjną, fermentor z kranikiem, areometr, środek do dezynfekcji, miarka do cukru, kapsle, łyga piwowarska, termometr piwowarski, wąż do rozlewu, termometr ciekłokrystaliczny, jodowy wskaźnik skrobi, filtrator z oplotu, glukoza krystaliczna, oraz zestaw surowców z instrukcją do stworzenia wybranego przez Ciebie piwa: polskie jasne, prawdziwe pszeniczne, pale ale, dry stout, american bitter, grodziskie, pszeniczne ciemne.

Poza naszym sprzętem jedynym narzędziem, którego będziesz potrzebował, to garnek o objętości 30l wzwyż.

Dodatkowo na hasła "WYKOPJP" i "WYKOPTB" każdy otrzyma 20% zniżki na jeden z zestawów startowych (Jestem Piwowarem lub Twój Browar Domowy) dzięki którym będzie mógł nawarzyć piwa, które będzie musiał później wypić... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kody będą ważne do niedzieli (22.09.2019), do północy.

#rozdajo wygrywa osoba wylosowana przez mirkorandom z puli osób plusujących wpis. Wyniki zostaną ogłoszone jutro (piątek) o godzinie 10:30 i tego samego dnia skontaktujemy się ze zwycięzcą celem ustalenia adresu wysyłki.

P.S. Jeśli będziecie mieli jakiekolwiek pytania dotyczące warzenia piwa i produkcji alkoholi, możecie śmiało je do nas kierować, chętnie podzielimy się naszą wiedzą! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

P.S.2. Z tego konta będziemy również informować o naszych promocjach, które z okazji zbliżających się 10 – tych urodzin będą pojawiać się coraz częściej, więc zapraszamy do obserwowania naszego konta!

#piwokraftowe #craftbeer #pijzwykopem #twojbrowar
    pokaż całość

odpowiedzi (71)

Uwaga, będą #gorzkiezale

Sytuacja z czerwca.

Jechałem sobie spokojnie swoim dyliżansem, aż tu na mojej drodze zjawili się "kolarze", którzy za nic mają przepisy ruchu drogowego. Gdy użyłem sygnału dźwiękowego, jeden z nich napluł mi na szybę (co zostało ujęte na samym początku filmu).

Tak jeżdżą członkowie "HUROM Polska BDC Developement". Niby profesjonaliści, ale rozumu to im bozia poskąpiła.

Tagi: #rower #rowerzysci #polskiedrogi
    pokaż całość

odpowiedzi (308)

Advertisement