•  

  Ofiary kapitalizmu - tak szeroki temat ciężko omówić jednym tematem na forum ale polecam, autor dość dobrze to opracował.

  Ostatnim czasy agresja USA oraz innych państw NATO-wskich na Libię to doskonały przykład wojny imperialistycznej, czyli takiej, którą prowadzi się, by osiągnąć zyski. Ten typ konfliktów jest jak najbardziej powodowany przez kapitalizm (uszczegóławiając - jego szczytową formę, czyli imperializm). Bowiem to w kapitalizmie powstają monopole, które za wszelką cenę gromadzą wartość oraz nie dopuszczają innych podmiotów do konkurencji. Dlatego też Libia - kraj o olbrzymich pokładach ropy, zamożny oraz rozwinięty - padła łupem imperialistów. Była dla nich niewygodnym konkurentem.

  PS: Wbrew robionym przez pewnego lubującego się w cenzurze i nieznoszącego wolności słowa, skrajnie prawicowego fanatyka, kampanią nienawiści i oszczerstw; wśród zróżnicowanych ideologicznie przecież osób piszących na tagu #antykapitalizm nie spotkałem się z żadnym przypadkiem sympatii do oligarchicznej Rosji Putina (którą wystarczająco dużo krytykuje się w mainstreamie, więc nie widzę powodu dla którego byłaby potrzeba w to się specjalnie angażować). Takie sympatie to domena kucy wraz z ich krulem, czego dowody tu wrzucałem zresztą.

  #usa #historia #ciekawostkihistoryczne #ciekawostki #redpill #neuropa #4konserwy #wojnaidei #prostaekonomia #libertarianizm #korwin #nacjonalizm

  źródło: FB_IMG_1561674029822.jpg

  •  

   Takie sympatie to domena kucy wraz z ich krulem, czego dowody tu wrzucałem zresztą.

   @Revmir: Z mojego doświadczenia wynika, że w im bardziej "radykalne" środowisko wejdziesz tym większa szansa, że spotkasz tam jakiegoś fana Rosji. Dotyczy obu kierunków. Moim zdaniem wynika to z tego, że im radykalniejsze poglądy tym większa chęć odrzucenia CAŁOŚCI obecnej sytuacji, dla Polaków oznaczającej odrzucenie UE i NATO, tym samym trzeba jakoś zracjonalizować sobie wejście w orbitę rosyjskich wpływów.

  •  

   @Revmir: To nie był prawdziwy kapitalizm #pdk ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @Revmir: w Wietnamie komuchy spanikowali po śmierci hoczismoczi i oni byli agresorami a ponad milion zabitych to ludzie z wiosek gdzie po wycofaniu się amerykanów rolnicy wpadli w czerwony szał zabijania i każdy kto coś posiadał był złym kapitalistą czy to krowę czy to skrawek ziemi. W Brazylii niewolnictw trwało dłużej i u nich się to rozpoczęło, jak by nie trafili do stanów to by umarli w Brazylii, zostali sprzedani przez swoich braci a koszt niewolnika to taki dobry używany samochód i teraz kwestia jest kto na tym interesie zyskiwał amerykanie czy czarni który ich sprzedawali?. Co do zabijania Indian to jest to kolonializm to samo działo się w Australii, lecz jeżeli to potępiasz musisz także potępiać masową imigrację do Europy z krajów arabskich którzy tak naprawdę przez wieki zajmowali się sprzedażą niewolników.

  •  

   @Revmir:

   historię piszą zwycięzcy
   ~Winston Churchill

   zamykam

  •  

   w Wietnamie komuchy spanikowali po śmierci hoczismoczi i oni byli agresorami a ponad milion zabitych to ludzie z wiosek gdzie po wycofaniu się amerykanów rolnicy wpadli w czerwony szał zabijania i każdy kto coś posiadał był złym kapitalistą czy to krowę czy to skrawek ziemi. W Brazylii niewolnictw trwało dłużej i u nich się to rozpoczęło, jak by nie trafili do stanów to by umarli w Brazylii, zostali sprzedani przez swoich braci a koszt niewolnika to taki dobry używany samochód i teraz kwestia jest kto na tym interesie zyskiwał amerykanie czy czarni który ich sprzedawali?. Co do zabijania Indian to jest to kolonializm to samo działo się w Australii, lecz jeżeli to potępiasz musisz także potępiać masową imigrację do Europy z krajów arabskich którzy tak naprawdę przez wieki zajmowali się sprzedażą niewolników.

   @2cacf4e585c80cdbef938256f6fd1ad5: xD Zanim zaczniesz elaboraty to się naucz poprawnie pisać, bo tego bełkotu nie idzie zrozumieć ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przyczyną wojny w Wietnamie było niewykonanie przez Wietnam Południowy postanowień konferencji genewskiej w obawie przed przegranymi wyborami. Co do tego, co piszesz w temacie dalej - jakieś dane, dowody? Kolonializm portugalski czy arabskie niewolnictwo dokładnie tak samo potępiam - ale to są inne tematy. Dopuszczanie się tego samego procederu co ofiara przez agresora go nie usprawiedliwia (tak by mogło być jedynie w przypadku samoobrony). Jeśli nie ma równomiernego rozwoju między krajami (a tak jest w kapitalizmie) to ludzie zawsze będą chcieli migrować do bogatszych państw i nasze zdanie na temat migracji nie ma tu nic do rzeczy. Krytykować należy tutaj w dzisiejszych warunkach przede wszystkim pro-amerykański, teokratyczny reżim w Arabii Saudyjskiej i pokrewne.

  •  

   @Revmir: ja zauważam raczej korelację pomiędzy autorytarianizmem a imperializmem, niezależnie od systemu ekonomicznego panującego w imperium.

  •  

   @2cacf4e585c80cdbef938256f6fd1ad5: jakieś źródło dot. "czerwonego szału zabijania?" xDd przecież sami żołnierze amerykańscy którzy tam walczyli mówią w wywiadach że byli nienawidzeni przez miejscową ludność i wcale się im nie dziwią

  •  

   @Siemaseima: Prości ludzie to i proste rozumowanie poparte prostym postrzeganiem świata. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Taka ciekawostka o tym jak popularny był reżim Diema wśród Wietnamczyków.

   However, Diệm's regime of "democratic one man rule" faced increasing difficulties. After coming under pressure from within Vietnam and from the United States, Diệm agreed to hold legislative elections in August 1959 for South Vietnam. But in reality, newspapers were not allowed to publish names of independent candidates or their policies, and political meetings exceeding five people were prohibited. Candidates who ran against government-supported opponents faced harassment and intimidation. In rural areas, candidates who ran were threatened using charges of conspiracy with the Việt Cộng, which carried the death penalty. Phan Quang Đán, the government's most prominent critic, was allowed to run. Despite the deployment of 8,000 ARVN plainclothes troops into his district to vote, Đán still won by a ratio of 6–1. The busing of soldiers occurred across the country, and when the new assembly convened, Đán was arrested.

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   100mln Indian nie zmarło typowo od broni białych kolonizatorow tylko od chorób bo nie byli odporni tak jak Europejczycy, 20mln Murzynów zmarło przez kiepskie warunki pracy i choroby (Murzyni mieli o wiele lepsza prace niz np irlandczycy czy polacy).

   @tomislawniepelka: neofaszystowska propaganda. Indianie byli eksploatowani na różne sposoby przez kolonizatorów i stworzone przez nich warunki przyczyniły się do ich eksterminacji. Co do tego, że murzyni mieli o wiele lepszą prace niż Irlandczycy czy Polacy - daj dowód.

   wiekszosc tych ofiar to byly nie z rak Amerykanow tylko z rak innych wietnamczykow komunistow ktorzy mordowali kazdego kto mial cos wiecej niz gowno.

   @tomislawniepelka: jakie masz pokrycie na te słowa? Już ktoś tu tak napisał i nie udowodnił.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Advertisement