Wpis z mikrobloga

Przyznam, że nie tak sobie wyobrażałem te słynne prześladowania muzułmanów w Chinach. W jakimś przypadkowym mieście na północy Chin (Hohhot) w promieniu 500m naliczyłem 4 sporej wielkości meczety. Oczywiście to była dzielnica muzułmańska, nie że tak jest w całym mieście.

#podroze #chiny #islam #jemprzeciez <- mój tag o Azji
Pobierz kotbehemoth - Przyznam, że nie tak sobie wyobrażałem te słynne prześladowania muzułma...
źródło: comment_LaJAu17mGXi8KG0FQzh35tCyzcAUM95c.jpg
  • 9
@thekrepa tak, wszystkie napisy są w dwóch językach - mogilskim i chińskim. Co ciekawe w samej Mongolii Zewnętrznej (czyli kraju Mongolia) pod wpływem Sowietów przeszło na zapis cyrylicą i piamo mongolskie widzi się rzadko.
@kotbehemoth: Tam jest chyba jeden meczet (Wielki Meczet w Hohhot) - ale to nie jest ten duzy bialy budynek. To wszystko jest w centrum 'dzielnicy muzulmanskiej', dlatego wlasnie te ichniejsze ksiezyce sa na co drugim budynku, a to duze cos bialego to jest... restauracja, a w bocznych wejsciach jest tam jakies centrum handlowe. Tez sie dziwilem, ze plac przed ta biala restauracja jest niczym miejsce schadzek przeroznych Chinczykow z dziecmi, gdzie
Pobierz Robert542 - @kotbehemoth: Tam jest chyba jeden meczet (Wielki Meczet w Hohhot) - ale ...
źródło: comment_N5TTDGn51CwFMv7Ut7AROn9Siep5Zqwg.jpg