•  
    A.......k

+21

Piracka gra fabularna skończyła się - dla jednych z hukiem, dla innych z pluskiem, a jeszcze dla innych z brzękiem. Przyznam szczerze, że bawiłem się setnie. Absurdalna gwałtowność karłów i agraryzm Rzepakowej Armady były prawdziwym wyzwaniem dla mojej kreatywności, ale oczywiście każda załoga wniosła do gry jakąś ciekawą, niepowtarzalną charakterystykę: Potępieni (wbrew nazwie) racjonalne i dalekosiężne plany, Hieny smykałkę do złota, Krwawe Kapelusze egalitaryzm płci, a Nutrie i Kuny zakulisowe knowania.

Dziękuję wszystkim graczom, którzy postanowili się zapisać do gry, a szczególnie dziękuję tym, którzy w jej trakcie byli aktywni, dyskutowali ze swoimi kapitanami i kombinowali nad fabułą - to dzięki Wam DZIAŁO SIĘ!

Dziękuję też testerom gry - @Krul_Janusz_I_Passat @Queltas @Diamond-kun i @ZdenerwowanyBialorusin . Dzięki tym kilku testowym turom i Waszym propozycjom dużo się wyjaśniło i mogliśmy uniknąć nieporozumień podczas samej gry.

Osobno dziękuję Queltasowi za aktualizowanie mapy i pomoc w organizowaniu komunikacji z graczami.

Gra nie miała wyraźnej linii fabularnej, a wprowadzane przeze mnie wydarzenia były raczej lekkimi kuksańcami dla załóg, by nie zgnuśniały. Bardzo się więc cieszę, że każda z załóg odnalazła się w świecie gry i umiała sobie określić ciekawy cel zgodny z charakterami postaci.

Cieszę się też, że obyło się bez większych dramatów pomiędzy graczami i zabawa upłynęła nam raczej w atmosferze zdrowej rywalizacji (na tyle, na ile to możliwe wśród piratów).

Jeśli podobają Wam się dzienniki pirackich kapitanów i historia podróży po mapie Karaibów, to polecam je pobrać, bo za jakiś czas mogą zniknąć z dysku Google.

Zachęcam do dzielenia się swoimi wrażeniami. Co Wam najbardziej zapadło w pamięć, a co wywołało największe emocje? Jeśli chcecie, możecie też zadawać pytania albo zgłaszać swoje uwagi.

Jako, że kilka osób o to pytało: Nie planuję prowadzić kolejnych gier na mikro, bo obecnie mam inne zajęcia, a to jednak zajmuje trochę czasu. Ale za to zapraszam na tradycyjne RPGi, jeśli tylko będziecie na Śląsku :)

#piracifabularnie

źródło: media.licdn.com