Wpis z mikrobloga

@albertbranka: Tyle ile masz dni roboczych (pn-pt minus święta wolne od pracy) w miesiącu razy 8 godzin dziennie, bo zauważ, że miesiąc może mieć 30 albo 31 dni, czasami może być 1 weekend więcej lub mniej.
@lewatywaa: No właśnie na dniówki pracuje, na razie to tylko kwestia kasy, a nie umowy bo jak mi powiedzą że mam w niedziele dyżur to kopnę ich w dupę i zgłoszę do pipu. Mimo że praca mi się podoba to minimum godności mam i za 10 zł na godzinę pracował nie będę
@albertbranka: Teoretycznie możesz mieć dłuższy okres rozliczeniowy niż miesięczny. Czyli wtedy możesz przepracować 1 miesiąca 208 godzin ale np. następnego powinnaś pracować około 120 i dostać za oba co najmniej minimalną.

Jak nie masz umowy to niestety żadne reguły cię nie dotyczą ;p
@albertbranka: Taki pro tip, #!$%@? bezpośrednio po wypłacie i dopilnuj, żeby kasa się zgadzała, bo Janusz cię wyrucha i już nie zobaczysz tej kasy. Nie da po sobie poznać, że zamierzasz #!$%@?ć.
@r4do5: I tu jest problem, bo kasa po 10, czyli prawie dwa tygodnie trzeba przerobić. Sprytni są. Ale nie tacy źli bo buty do roboty mi kupili ( ͡° ͜ʖ ͡°). Zresztą przygotowuje się na ewentualność że przegną i nagrywam swoją pracę. ¯\_(ツ)_/¯
@albertbranka: Lepiej się przygotowywać niż nic nie robić ale zbyt dużej nadziei na odzyskanie kasy nie miej.

Na przyszłość jak już chcesz pracować bez umowy to polecam chociaż dogadać się na tygodniówki. I precyzyjnie omówić warunki wynagradzania twojej pracy, bo nie ma co liczyć, że kodeks pracy będzie w stosunku do ciebie stosowany na umowie ustnej.