Wpis z mikrobloga

@ImInLoveWithTheCoco: @Gonzi:
Jestem spawaczem i nic lepszego nie mogło mi się trafić ostatnio, spawam po całej Europie gdzie chcę a jednocześnie zwiedzam, Hiszpania, Islandia, Norwegia, Finlandia, Holandia, Niemcy, zwiedzanie to nie wycieczka 2 dniowa tylko żyjesz 3 miesiące w danym miejscu i go poznajesz, do tego ci płacą kupę kasy łącznie z zakwaterowaniem i przelotami, zwrotami kosztów.
Każdy zazdrości dla szczurów z IT że mają tak fajnie a są zawody
a wiesz ze w Polsce dobry budowlaniec lub z wykończeniówki zarobi podobnie jak osławione 15K w IT.


@zielona_biedronka: wiem o tym. Po prostu śmieszy mnie zestawianie zarobków w jednym zawodzie w Polsce z innym zawodem w rozwiniętych krajach zachodnich i robienie na tej podstawie porównań między zawodami. Bo to najoczywistsza rzecz na świecie że w bogatym kraju jest lepiej niż w biednym kraju.

Za 3500 euro na rękę to programiście w
@zielona_biedronka: no dobra, ale praca spawacza wiąże się z przebywaniem w nieergonomicznej pozycji i szkodliwymi warunkami pracy. Poza tym chwal się zarobkami w polsce, a nie w Szwecji, gdzie sprzątaczka dostaje 10k.
@robertx: >dowartościowywanie się bo zarabiasz więcej od somsiada
po tym poznasz p0lactwo, dla was tylko pieniądze są ważne. I żeby nie było, pracowałem kiedyś jako spawacz, pieniądze to nie wszystko - może kiedyś to zrozumiecie, no ale na co ja liczę na wykopie
@zielona_biedronka: Co zazwyczaj spawales? lub jaką metodą?

Bo według mnie porównywanie IT którzy po 2/3 latach mogą miec po 10/15k do spawacza który osiągnie takie pieniądze po 15 latach to troche bezmyślne

dostac sie do dobrych firm z IT jest o wiele latwiej niz dostac sie do dobrych firm lub na tropikalne kraje i spawac cisnieniowe rury lub zbiorniki
Dodajac ze spawaczy jest pelno, praktycznie za darmo mozna zrobic kursy i