Wpis z mikrobloga

#sunrisefestival #kolobrzeg #poznan #wroclaw #opole #pkp #pociagi #pkpintercity

Mirki. Ktoś podróżował dzisiaj/wczoraj (20.07) pociągiem "PIRAT" relacji Kołobrzeg - Wrocław i dalej, i miał przystanek w Jastrowiu? Interesuje mnie co się dalej działo z tym pociągiem. Podobno został cofnięty do Szczecinka i co potem dalej?

Kanary dały informacje, że postój będzie trwał 4h, po jakiś 30 minutach nagle info, że pociąg odjeżdża do Szczecinka i kupa ludzi nie ogarnęła powrotu ze stacji benzynowej oddalonej o 200/300 metrów dalej do odjeżdżającego pociągu.

Kible niesprawne, brak klimy i do tego według strony PKP opóźnienie 109 minut, według kanarów 4h, a realnie po około 30/40 minutach odjechał bez części pasażerów do stacji poprzedniej.

Złożenie reklamacji jest dla mnie jak najbardziej oczywiste, ale moja stacja była kilka dalej i nie wiem jak teraz to policzyć, czy jako 25% zwrotu, czy jako 50%. Na stronie o opóźnieniach nie potrafi podać takiej informacji z przeszłości (albo ja nie umiem szukać).

Także jak ktoś jechał/jedzie xD jeszcze tym pociągiem, to powie co się stało?
  • 23
@kosti9191 Twój pociąg skierowany jest objazdem do Białogardu, następnie Świdwin, Łobez, Stargard, Choszczno, Dobiegniew, Krzyż. Wymieniłem tylko te większe stacje. Informacja o opóźnieniu jest na stronie portalpasazera.pl, jak wybierzesz opóźnienia i wypadki oraz wpiszesz tę stację, z której odjechał, to będzie informacja. Jak głębiej poszukasz to znajdziesz info o wypadku. Sorry za 3 komentarze.
@kosti9191: Jako opóźnienie. Wziąłem wagon sypialny, więc nie było tak źle. Na komfort jazdy to można w zasadzie każdą drugą klasę można policzyć gdzie w wagonie jest więcej niż 5 osób. xD