Wpis z mikrobloga

Elo rowirki, zauważyłem ze ostatnio zaczyna mi drętwieć lewa dłoń zarówno po dłuższych jak i krótszych przejażdżkach na #szosa. Dzieje się to do tego stopnia, ze przez kilka dni nie jestem w stanie zacisnąć mocno pięści. Z prawą dłonią nie mam żadnych problemów. Gdzie mogę szukać przyczyny?

Podczas dłuższych przejażdżek najczęściej trzymam ręce na dropach, na podjazdach i gdy jestem zmęczony pozycja na dropach to trzymam ręce na manetkach.

#szosa #rower
  • 9
@kodi1911: Ja mam z prawą problem. Nic innego mnie nie boli więc wychodziło by na to, że wszystko dobrze ustawione, a jednak prawa ręka boli i drętwieje. Czytałem coś, że może to być spowodowane uciskiem na jakiś nerw ale to musiałby zdiagnozować ortopeda czy jakiś inny magister
@sargento: myślałem o tym, ale mostek mam 120mm, ramę 61cm i 197cm wzrostu. Mam w starym rowerze mostek 110mm, wiec może przetestuje.

@KanJowalski bardzo możliwe biorąc pod uwagę, ze jakieś pol roku temu miałem z tym problem od siedzenia przy kompie. Pomogła zmiana pozycji i rezygnacja z myszki do kompa na korzyść touchpada. Tylko tutaj problem dotyczył obu dłoni.
@kodi1911: nie chcę Cię straszyć, ale idź z tym do specjalisty. Wygląda na to, że masz predyspozycje do tego. A chyba nie chcesz stracić czucia w dłoni. Co do pracy - są specjalne myszki ergonomiczne. Lepsze niz touchpad.
@KanJowalski: do specjalisty xDD
Byłem u rodzinnego jakiś czas temu i mnie zlala. Mowila żeby smarować nadgarstki maścią z NLPZ i je ogrzewać. Coś co robiłem od paru tygodni zanim poszedłem do lekarza o czym ja poinformowałem. Drugim zaleceniem było zaprzestanie korzystania z komputera. Całkiem spoko zalecenie dla programisty ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W każdym razie, gdybym poszedł do specjalisty to pewnie bym usłyszał ze to się
@kodi1911 jaka szerokość kierownicy? Może wyginasz nadgarstek w górnym chwycie? Niektórzy producenci rowerów uważają że jak masz 190+ to pewnie też 130 w klacie i dają kiery 46cm;)