Wpis z mikrobloga

Mirki, chciałbym poskładać w końcu nowego, w miarę budżetowego kompa do sporadycznego pogrania, żeby posłużył mi znowu na kilka dobrych lat. Wybrałem AMD Ryzena 2600 i Gigabyte GTX 1660 6GB. Poniżej link do pełnego zestawu z moreli, do zestawu chciałbym jeszcze dorzucić z poprzedniego kompa dysk HDD Seagate Barracuda 7200.10 320GB. Prosiłbym o sprawdzenie przez kogoś kumatego czy ma to wszystko sens, ewentualnie czy warto do czegoś dopłacić lub na czymś zaoszczędzić.
https://www.morele.net/inventory/info/87a75a87/
#pcmasterrace #komputery #skladamkomputer
  • 21
@tt_600: Po pierwsze - na uj Ci napęd? Po drugie - druga generacja Ryzenów nadal nie zyskiwała przez użycie pamięci o wysokiej częstotliwości, także 3333mhz to nieco overkill. Weź 2666Mhz.

Na obu rzeczach zaoszczędzisz parę złotych i dołożysz do lepszej obudowy.
@Feretere przecież infinity fabric jest zależne od częstotliwości ramu xD, do ryzenów koniecznie dobry i szybki ram, nagrywarka to już indywidualna sprawa czy potrzebuje
@drzuo: @FHA96: ok, kumam, będę szukał gdzie indziej, pomińmy już kwestię sklepu, a skupmy się na samej konfiguracji.

@Norbit11: jeśli możesz konkrety, jaką częstotliwość i opóźnienie brać?

@Feretere: no właśnie z tego co wyczytałem to jednak warto dać Ryzenowi minimum 3000Mhz, stąd dałem zapas. Nie wiem jeszcze co mi w przyszłości odwali z ewentualnym upgrade'm np. procesora, bo rozumiem, że następna generacja będzie kompatybilna z całą resztą? Dysk