Wpis z mikrobloga

Mirki, mam pytanie.

W pracy jeden z przedstawicieli handlowych opłacił mandat za postój. Potem ogarnął się, że mandat był wystawiony na okres , kiedy on jeszcze nie pracował (auto o tym samym numerze rejestracyjnym). Czy może się ubiegać od Urzędu o zwrot kasy?
Czy raczej Urząd ma to w dupie i po ptokach?

#prawo #pytanie #motoryzacja #pracbaza #kiciochpyta
  • 17
@ATLETICO Raczej ciężki temat. Teoretycznie próbować może, ale jak do tego podejda
¯_(ツ)_/¯ Znając nasza biurokrację, straci nerwy, sporo godzin z życia, a stawka pewnie niewielka.
@ATLETICO: A duży ten mandat? Bo jak nie to chyba faktycznie szkoda czasu żeby łazić po urzędach bo znając nasze realia to co najmniej kilka razy będzie musiał tam pójść, postać w kolejkach itp...
@ATLETICO: w sumie jak napisze to może by coś wskórał, ale ze strony urzędu... cóż ja mam kasę, a niech on się z resztą rozlicza. Ewentualnie może zwrócić się do osoby za którą zapłacił o zwrot.
@ATLETICO Mandat przychodzi na osobę, czy na samochód, który jest własnością firmy? Co praciwnika obchodzi, że ktoś czegoś nie sprawdził i bezpodstawnie go obciążają?

Kto byłby ścigany przez urząd w razie nieopłacenia mandatu?
@taktoto: no na auto, ale skąd pracownik miał wiedzieć od kiedy dany przedstawiciel pracuje? Mandat przyszedł, on wysłał. W firmie jest wielu przedstawicieli, z tego co wiem jeden na województwo, więc ciężko pamiętać kto od kiedy pracuje.
@taktoto: chyba nie chcesz mi mówić, że pracownik ma sprawdzać przy każdym takim dokumencie od kiedy pracownik pracuje, i czy to przypadkiem nie jest mandat poprzedniego pracownika
@ATLETICO No niestety, to wina kogoś, kto ustalił w tej firmie takie a nie inne procedury. Mandat nie powinien iść tylko przez nieświadomego Tomka z centrum skanowania. U nas wszystkie przechodzą przez kilka osób, w tym dział kadr. A przedstawiciel dostaje je od swojego bezpośredniego przełożonego.
@ATLETICO Ja bym machnęła ręką, ale wysmarowałabym maila "informacyjnego" do swojego przełożonego, z kilkoma adresami w dw. Nie pod kątem personalnym, ale właśnie procedur. Z urzędem nie sądzę, żeby coś udało się załatwić, bo zadadzą te same pytania i odeślą do firmy ( ͡° ʖ̯ ͡°)