•  

   @tomas-minner: a co to ma wspólnego z ripple? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   czytaj ze zrozumieniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @niepanimaju: Wszystko. Ripple to właśnie technologia na której banki będą robiły dwoje zamknięte sieci rozliczeń z e stablecoinami na Ripple.

   XRP to nie ripple, to scamerskim coin, który po prostu zrobił sobie Larsen. Ma całkowite premine tego syfu do max 100 mld i cigle go sobie robi z dupy. Ripple tworzono jeszcze przed powstaniem Bitcoina. Kiedy powstały giełdy, btc zyskał na wartości, pojawiły się pierwsze alty, to Larsen pomyślał że może na swoim ripple zrobić osobny coin I powiedzieć że to taka sama kryptowaluta.

   Tak zrobił... No i teraz najlepsze. Ani on, ani nikt inny przenigdy nie powiedział że ten Coin, xrp powstał dla banków i że jakikolwiek bank będzie miał z nim coś wspólnego. To ludzie sami sobie to wymyślili. Zawsze się gadało że jakieś banki coś tam testują płatności na Ripple, no ale to nigdy nie dotyczyło tej sieci scamowego shita XRP :)

   Poważnie, tonie jakaś tajemnica, albo moje wymysły. Najlepszy scam. Może nie wyrafinowany jak inne, ale genialne w nim jest to że nikt nie ściemniał. Ludzie sami sobie tą scieme wmówili ;) Nn o i to trawa już wiele, wiele lat i ludzie dalej kurwa myślą że ten Coin kiefys skupia giełdy do rozliczeń!!! Tak, gówno manipulowany ceną na nieregulowanych rynkach. Do płatności między sobą. Genialne! Aaaa i jeszcze zapłacą za niego w pizdu. Przecież głupie banki będą go odjupowaly od was -cwanych Januszy, prawda??? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

   No i gratuluję Larsenowi, scamu o największej wartości ze wszystkich. Od kilku lat Larsen jest na pierwszym miejscu rankingu Forbesa spośród ludzi dorobionych sie na krypto. To dzięki wam! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   No powiedz. Czyż ten cały runek, scamy na nim nie sa piękne? Kiefys bym za nic nie uwierzył... Ba, ja widzę teraz a i tak nie wierzę ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  •  

   @niepanimaju: To dopiero początek, ten scam jest genialny. Mogę wspomnieć tyle że to nie ma blockchaina... Poważnie, to powstało przed BTC i nie ma łańcucha bloków.... ¯\_(ツ)_/¯ tzn. ma po prostu zwykłą bazę danych z historią transakcji, ale żadnych bloków, żadnych powiązań hashami, żadnego POW na te transakcje. Zwykła lista tx. No i co najlepsze brakuje im początku tego "łańcucha" :D Poważnie, stracili go już na zawsze... To jest scentralizowane, bo jak nikt nie kopie, nikt nie dostaje opłat transakcyjnych (tam są minimalne tylko po to żeby nie spamować darmowymi), to nikt nie będzie przecież trzymał takiego noda, który oczywiście jest niesamowicie zasobożerny i koszt serwera AWS to blisko 1k$ miesięcznie. Tylko ripple utrzymuje te nody. Na samym początku mieli tylko 1 node i była chyba awaria dysku, czy coś i stracili część tych danych, bo były tylko w jednej kopii :D

   Tak więc, to zwykły system transakcyjny, nic rewolucyjnego. Jak się więc odbywa konsensus nodów i jak zabezpieczone jest przed podwójnym wydaniem? Portfel łączy się z trzema losowymi nodami i po prostu sprawdza czy nie przedstawiają różnych danych. Jak jest ok, to im ufa... Dla systemu prawdziwie "zdecentralizowanej", "niezależnej" i odpornej na próby oszustwa waluty, jak są właśnie stworzone BTC oraz inne krypto, to XRP jest jak żadna inna podatna na ataki :D Ktoś się zapyta, dlaczego banki mają używać czegoś takiego, jeśli to takie gówniane? Bo banki nie będą przecież próbowały się oszukać, podwójnie wydać itp. To by było zwykłe jawne oszustwo i przestępstwo przecież. Prosty system transakcyjny wystarcza. Np 15 banków, każdy ma swojego noda, koszt 1k$ to przecież jak za darmo, no i mogą między sobą się rozliczać swoim coinem odpowiednikiem EURO, USD, itd. jakie tylko chcą waluty to sobie zrobią a nie jakiś niestabilny gównocoin manipulowany na nieregulowanych runkach!!!! To kpina jakaś przecież.

   To że Powstały krypto, nieregulowane giełdy, no i łatwy sposób na zarobek a Larsen miał gotowy system, który mógł przecież udawać krypto (ktoś sprawdza to technicznie jak działa?) to sobie zrobił XRP i rzucił na giełdy. Janusze kupują, no bo jak to dla banków to musi byc warte w pizdu :D

   Aaaa. Jest jeszcze Stellar - identyczne gówno, bo to po prostu fork XRP :D
   Chcesz dowodu jak ta sieć jest niestabilna i gówniana?
   Tu pisałem o tym, pokazując że to ma jakieś 50 nodów a chwilę później cała sieć padła i nie działąła, bo jeden z tych nodów się zawiesił, czy coś:

   https://www.wykop.pl/wpis/41432287/pamietacie-moj-wpis-sprzed-miesiaca-o-tym-czym-jes/

   No i takie gówno jest trzecie pod względem kapitalizacji. I kurwa nikt nic nie wie, nikt nic nie rozumie, nikomu nic nie przeszkadza... ¯\_(ツ)_/¯
   A te "RESEARCHE" to podobno podstawa u alciarzy :D
   Polecam środowisko krypto, zanim jeszcze te scamy całkiem nie padły. Takiego frajerstwa i wałków na miliardy dolarów nie ma nigdzie indziej.

   https://businessinsider.com.pl/finanse/kryptowaluty/najbogatsi-ludzie-w-srodowisku-kryptowalut-ranking-forbesa/vr6hnex

   źródło: amp.businessinsider.com

  •  

   @cyberpunkbtc: ludzie chca wierzyc ze oni wiedza najlepiej xD tylko czemu te cale krypto idzie w gore xD