Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, bawię się w oc mojego ryzena 5 2600 i udało mi się jak na razie uzyskać 4,0 GHz na napięciu 1,35 v, temperatura procesora po godzinie testów w occt to 53 stopnie, za to temperatura vrm zatrzymała się przy 74 stopniach. Moje pytanie jaki jest bezpieczny próg temperatury vrm i napięcie procesora, czy w jakiś sposób mogę obniżyć temperaturę vrm.
Moja płyta to ASRock x470 taichi.
#overclocking #amd #hardware #ryzen
Bogdan1986 - Hej Mirki, bawię się w oc mojego ryzena 5 2600 i udało mi się jak na raz...

źródło: comment_arHkBDh87XjUQrlZz5jsML18QUoITBNB.jpg

Pobierz
  • 22
@PostironicznyPowerUser
@ryyj
A czy w jakiś sposób mogę obniżyć temperaturę vrm bo ryzen 2600 to tylko chwilowy zakup a docelowo chcę zainstalować 3900x bądź 3950 jakc spadną ceny, a tam pobór mocy jest na poziomie 105 w dla 3900x a dla 3950 pewnie będzie jeszcze większy
@Bogdan1986: A schłodzić można - na przykład montując mały wentylatorek który będzie dmuchał na sekcje. Ogólnie Taichi nie powinno mieć takich problemów z chłodzeniem bo to jedna z najlepszych płyt. U mnie Aorus X470 Gaming 7 WiFi nie przekracza 55 stopni po półgodzinnym obciążeniu w OCCT z Ryzenem 2700 skręconym na 4 GHz przy napięciu 1.375V a to są bardzo podobne płyty budową sekcji.
r.....j - @Bogdan1986: A schłodzić można - na przykład montując mały wentylatorek któ...

źródło: comment_CE60hNOIq86Ht1CDrmYZDq4JSeBZ4kkP.jpg

Pobierz
@ryyj na procesorze mam Grandis 2, wcześniej posiadałem fx8320 i tam przy delikatnym oc na ASRock 970 exteime 4 przez temperatury vrm trotlował mi procesor i tam zamontowałem wentylator 50mm i temperatura spadła o 20 stopni będę musiał go poszukać, wtedy przykleiłem go klejem na gorąco, tylko czy nie stracę gwarancji na płycie głównej gdy by zostały ślady po kleju
@Bogdan1986: No właśnie stracisz. Na ten moment odpuściłbym walkę o niższe temperatury sekcji poprzez montaż tego wentylatora. W ogólnym rozrachunku: Temperatury poniżej 60 stopni - Idealnie. Temperatury od 60 do 80 stopni - dobrze. Powyżej 80 stopni jest powód do zmartwień chociaż sekcja zasilania jest stworzona do pracy do 105 stopni. Obstawiam że problemem może być słabo wentylowana obudowa
@ryyj A na płycie pod procesor FX 8320 próg termiczny sekcji zasilania był ustawiony na 80 stopni bodajże, przez co nie wiele było potrzebne by się przegrzała, może wentylator przyczepie od spodu do chłodzenia procesora
@emjot86: Na razie ustawiłem stabilne 4 Ghz przy 1,25v , temperatura procesora 49,5 stopni a sekcji zasilania nie przekracza 67 stopni. Może po kolacji sprawdzę jak wysoko uda mi się wykręcić ten procesor.
Moja płyta to ASRock x470 taichi.


@Bogdan1986: Na tej płycie i 6 czy 8 rdzeniowych, w zasadzie 12-stkach też możesz olać te temperatury, VRMkom nic nie będzie, sekcja jest na 480A. Poza tym wątpię by hwinfo podawało prawidłowe temperatury sekcji VRM.