•  

Jaki notebook kupić, a właściwie lista najciekawszych laptopów na lipiec-sierpień 2019, dawno nie było, może się komuś przyda:
    do 500 zł
    do 1000 zł
    do 1500 zł
    do 2000 zł
    do 2500 zł
    do 3000 zł
    do 3500 zł
    ok 4000 zł

#pustulkowelaptopy #laptopy #szukamlaptopa

•  

Aktualizacji dawno nie było, cały czas coś się pojawiało w życiu pozawykopowym i to przesuwałem na później, no, ale wypadało coś w końcu opublikować, bo trochę za długo z tym zwlekałem. Na pewno wymaga to jeszcze poprawek i małych odświeżeń, które będę robił w tym tygodniu, ale daje to jakiś tam pogląd co da się obecnie znaleźć.

•  

Z promocji do dzisiaj jest 10% w Media Markt na laptopy, do jutra obniżki w polskim sklepie acera na różne kwoty od -200-800 zł.

•  

Jak komuś się nie śpieszy to na jesień zadebiutują 13-14 calowe laptopy z nowymi 10nm niskonapięciowymi procesorami Intela Core i3-1005 G1, Core i5-1035 G1 oraz Core i7-1065 G7 z wydajniejszymi integrami niż obecne, premiera komputerów na targach IFA na początku września, pojawią się pewnie realnie dopiero na jesień październik-listopad. Wstępne testy pokazują, że wydajnościowo IPC zrównało się ryzenami 3 generacji. AMD laptopowe procesory w 7nm chyba planuje dopiero na grudzień lub później.

•  

@Pustulka: A co myślisz o mb? 1000 euro za 16gb i7 15 pro retina z 2015 ujdzie?

•  

@Pustulka: Dzieki! Świetna robota. Hmm... warto było czekać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Pustulka: czemu same konsumery? Biznesowek i polboznesowek nie widze.

Dell inspiron 3000/5000 nie widze

•  

@Pustulka: jak procentowo bardziej wydajna jest grafika 1650 oraz 1660 od gtx 1050TI?

•  

@pieczywowewiadrze: czym się różnią laptopy biznesowe od konsumenckich? Pytam bez ironii

•  

@oreoo jakością wykonania, gwarancją.

•  

@oreoo: biznesowe laptopy są fizycznie o wiele wytrzymalsze i zrobione z lepszych, droższych materiałów. Do tego są poręczne i przenośne, a do tego bateria trzyma bardzo długo. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć że biznesowke rozpoznasz z daleka, przeważnie nie zobaczysz żadnego plastiku lub co poniektore elementy.

•  

@oreoo: jeszcze kilka :D biznesowki są często objęte zupelnie inna gwarancja producenta, na przykład Dell gwarantuje naprawę jednostki w 24 (lub 48?nie pamiętam dokładnie) godzin, z przyjazdem technika do klienta. Często różnią się też porty, na przykład cała linia X1 Carbon ma wbudowany port na kartę SIM dzięki czemu możesz mieć internet wszędzie, bez potrzeby wifi czy dodatkowego urządzenia działającego jako hotspot.

•  

@Pustulka: zastanawia mnie dlaczego na liście nie ma niczego z serii X1 Carbon? Druga generację można kupić za 1500zl z dyskiem ssd i 8gb ramu, do tego jest bardzo cienki, lekki i wytrzymały. Jest ju temu jakiś powód czy może po prostu nie miałeś okazji testować? :)

+: QBA__
    •  

@Hyperlast: oj tak, X1 carbon 2 gen. Kupiłem na początku roku mojej mamełe. Super wykonanie, lekkość, bez porównania z typowymi laptokami z plastiku. Wyjebałem windowsa, wgrałem Elementary OS, śmiga bardzo szybko, żadnych problemów. Poletzam ogólnie w cenie do 1.5k

•  

@Pustulka: i78700 1060 karta i 16gb ramu z wymienialnymi podzespołami bez SSD i os'a matowa matryca 15.6", dałem z clevo 4200. W sumie da radę ugadać pewnie teraz do 4 około bo to było w listopadzie.

•  

@Hyperlast: dzięki za super odpowiedź, teraz będę wiedział że następny laptop to tylko biznesowy :)

•  

@Pustulka zastanawiam się nad kupnem lapka pod gierki. Myślisz, że lepiej bawić się w laptopy gejmingowe czy złożyć jakiś stacjonarny komp pod to?

•  

A co myślisz o mb? 1000 euro za 16gb i7 15 pro retina z 2015 ujdzie?

@PiersiowkaPelnaZiol: Jak ci nie jest koniecznie potrzebny macOS do deweloperki na iOS/macOS to bezsensu płacić prawie 4500 zł za używanego laptopa z procesorem 4 generacji.

czemu same konsumery? Biznesowek i polboznesowek nie widze.

@pieczywowewiadrze: Są probooki i serie E oraz L od lenovo. Latitudy trochę za wysoko wycenione albo refurby/outlety, które sklepy próbują sprzedawać jako nowe dla trochę mniej świadomych klientów.

zastanawia mnie dlaczego na liście nie ma niczego z serii X1 Carbon? Druga generację można kupić za 1500zl z dyskiem ssd i 8gb ramu, do tego jest bardzo cienki, lekki i wytrzymały. Jest ju temu jakiś powód czy może po prostu nie miałeś okazji testować? :)

@Hyperlast: Powodem jest cena i większa awaryjność, lepiej kupić della latitude 7470 czy elitebooka 840 g3, który będzie co prawda trochę cięższy i grubszy, ale o generację nowszy oraz trwalszy.

i78700 1060 karta i 16gb ramu z wymienialnymi podzespołami bez SSD i os'a matowa matryca 15.6", dałem z clevo 4200. W sumie da radę ugadać pewnie teraz do 4 około bo to było w listopadzie.

@Croudflup: https://www.gamingguru.de/guru-venus-7dealdays.html

zastanawiam się nad kupnem lapka pod gierki. Myślisz, że lepiej bawić się w laptopy gejmingowe czy złożyć jakiś stacjonarny komp pod to?

@FanaticoRosso1910: Zawsze lepiej złożyć stacjonarkę

•  

@Pustulka O godzinie 01:00 wszedłem na twój profil bo szukam jakiegoś używanego laptopa a chwilę później dodajesz ten wpis. Mam się zacząć bać? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

dzięki :)

@FanaticoRosso1910: Jakbyś się uparł na laptop to od 4500 zł zaczynają się laptopy z gtx 1660 Ti, a od trochę ponad 5k z RTX2060, ale mimo wszystko lepiej złożyć stacjonarkę i kupić sobie jakąś używaną biznesówkę na podróże jako ten mobilny komputer, chociaż coraz więcej próbuje wówczas załatwiać większość swoich spraw na smartphonie.

Mam się zacząć bać? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@fbkq: Nie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

jak procentowo bardziej wydajna jest grafika 1650 oraz 1660 od gtx 1050TI?

@mohawk: To zależy od tytułu:
      https://www.notebookcheck.net/GeForce-GTX-1650-Laptop-vs-GeForce-GTX-1050-Ti-Laptop_9828_7346.247598.0.html
      https://www.notebookcheck.net/GeForce-GTX-1650-Laptop-vs-GeForce-GTX-1660-Ti-Laptop_9828_9641.247598.0.html

•  

@Hyperlast: Powodem jest cena i większa awaryjność, lepiej kupić della latitude 7470 czy elitebooka 840 g3, który będzie co prawda trochę cięższy i grubszy, ale o generację nowszy oraz trwalszy.

@Pustulka: bardzo ciekawa opinia, w moim uznaniu Carbony zawsze uchodziły za niesamowicie wytrzymałe i bezawaryjne, jedyny raz kiedy musiałem wymienić sztukę pracownikowi był spowodowany tym że ów pracownik wylał czajnik wrzątku na laptopa :D Masz jakieś statystyki dotyczące awaryjności czy bazujesz to na własnych doświadczeniach?

•  

@Hyperlast: Nie mam jakichś statystyk, ale psuły się częściej od trochę niższych serii, a na popularnej matrycy wqhd pojawiały się duszki jasne czy martwe piksele, serwisanci też mi mówili to samo, więc 100-200 gram lżejszy carbon na haswellu, a dell czy elitebook z 6genem z 2 slotami na pamięć za podobne pieniądze to raczej łatwy wybór, przynajmniej według mnie.

•  

@Pustulka za około 2k widziałem że można już kupić Acera aspire 3 z ryzenem 3500u 8gb ram i ssd, wydaje mi się że to chyba najlepsza możliwa konfiguracja w tych pieniądzach

•  

@Pustulka: Wielkie dzięki, na 99% biore tego acer aspire 5 :D

•  

@czlowiekproso: Jestem otwarty na sugestie, chociaż obudowa nie jest najwyższych lotów to pamięć działa w trybie dual channel, poszukam czy nie ma go gdzieś taniej niż w x-komie i pewnie go wrzucę do 2k, szczególnie, że jest z systemem.

•  

@Pustulka: 8GB ramu to nie jest w dzisiejszych czasach trochę maławo?

•  

@McRancor: Myślę, że dla większości w zupełności wystarczy, ale coraz częściej w multimedialnych 15 czy 17 calowych laptopach montują jedną 8GB kość, więc i tak jest progres, a drugą używaną(ram się rzadko psuje w przeciwieństwie do kostek vram w desktopowych kartach grafiki) znajdziesz za ok. 100 zł.

•  

@McRancor: Na PC mam 8GB ramu to nie dość że kilkanaście zakładek otwartych w google chrome,Spotify i dość ciężkie narzędzia programistyczne to wszystko hula bez problemu. Wiadomo pamięć oscyluje w okol 90% ale do prac biurowych więcej nie trzeba.

•  

@Androo: Chrome jest w stanie pochłonąć każdą ilość ramu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

źródło: instalki.pl

•  

@Pustulka: @Androo: Szukam właśnie czegoś ładnego i przenośnego, a tam większość lutowańce. 8 lat temu miałem 8GB w mocnym wtedy laptopie i w sumie stykało przez całą jego robotę. 16GB rzadkie, zwłaszcza w tych małych...

•  

@Pustulka: W sumie może inaczej - bo widzę że jesteś fachowiec, co sądzisz o hp spectre? Nie modelu 360, tylko tym poprzednim. Jest maleńki i ma słabą baterię, ale wygląda bosko i jest leciutki. Właśnie się nad nim zastanawiam...

•  

@McRancor: Nie wiem czy podpada pod ładne, ale polecałbym używanego della latitude 7490 z co najmniej i5-8350u z jak najdłuższą gwarancją, najlepiej taką którą da się przepisać(sprzedający musi wiedzieć na kogo ona obecnie stoi), a jak nie to chociaż z dystrybucji UE. Ma 2 sloty na ram, miejsce na modem wwan, więc te 1.5kg może przebolejesz. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Pustulka: Skoro dyskusja zeszła na lapki biznesowe to jaki wg Ciebie jest najlepszy produkt dla biznesu w kategorii wydajność/cena/masa, powiedzmy, że w zakresie 3-6k zł?

•  

Skoro dyskusja zeszła na lapki biznesowe to jaki wg Ciebie jest najlepszy produkt dla biznesu w kategorii wydajność/cena/masa, powiedzmy, że w zakresie 3-6k zł?

@Stashqo: Używany dell latitude 7490 lub elitebook 840 g5 gdyby komuś się nie chciało bawić w przepisywanie gwarancji itd., bo tam jest na maszynę, a nie osobę oba do 3k, no max 3.5k. No przynajmniej jeżeli ci zależy na trwałości i jakości produktu.

@McRancor: Okoliczny też wystawił 830 g5, również 2 sloty na ram, modem, dysk nvme:
      https://allegro.pl/oferta/hp-elitebook-830-g5-i5-8gb-256gb-fhd-ips-sureview-8325730280
      https://www.notebookcheck.net/HP-EliteBook-830-G5-i7-FHD-SureView-Laptop-Review.303322.0.html

•  

@Pustulka: Mi tam chrom żre właśnie te 2GB ale spokojnie wystarcza na inne roboty. Chociaż pasowałoby dołożyć te 8GB>

•  

@Pustulka: Dawno czegoś tak nie rozumiałam jak tego xD

. . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

źródło: IMG_4388.PNG

+: Robix
    •  

@Pustulka: Huawei mate 14d jako mobilny komputer z solidną obudową i długim czasie na baterii nie ma w swojej cenie konkurencji? Brać go czy warto dopłacić kilka stówek do czegoś lepszego? Powiedzmy do 3000, ale nie lubię przepłacać, więc jeśli ma być efekt niemal taki sam, a tylko logo inne to bierze Huawei :)

•  

@takrodzisiegniew: Zintegrowana grafika dość mocno, 8GB ramu, 256GB SSD, dobre przebiegi na baterii za te 2100 zł w mediamarkt ciężko z nim walczyć, na minus raczej słaba matryca IPS i pwm, ale za te pieniądze no cóż ciężko wybrzydzać.

•  

@takrodzisiegniew: Gdyby była możliwość rozbudowy do 16GB ramu to pewnie sam bym wziął :)

•  

@Pustulka: kurcze jednak się zastanawiam nad tym acer aspire 5 za 1600zł. Niby wszystko ok ale waży aż 3 kg. Tak przeglądam Twoje zestawienie i próbuje znaleźć coś lepszego. Może coś doradzisz? Tak do 2000zł, żeby był możliwie najlżejszy, bo często podróżuje i pracuje na laptopie i żeby od czasu do czasu dało się w coś zagrać. Z góry dzięki za pomoc :D

•  

@DigitalGirl:
      Ludzie chcą coraz cieńszych, lżejszych laptopów i szybszych laptopów no przynajmniej na papierze, łapią się też na liczby prezentowane przez marketingowców, więc wincyj rdzeni procesora i wyższe jego zegary w trybie turbo ciężko do osiągnięcia co jest spowodowane przez miniaturyzację układu chłodzenia. Producenci laptopów idą za tym trendem, ale z tak miniaturowymi układami chłodzenia w tych cienkich obudowach nie ma często szans by procesor trzymał częstotliwość swojej pracy przez dłużej niż kilka sekund by jakoś to działało i nie parzyło ciebie w ręce twórcy tych jak ja to nazywam "naleśników" z uwagi na gabaryty obcinają mu dostęp do energii zmniejszając TDP(maksymalna ilość wydzielanego ciepła) oraz by to wszystko zamknąć w lekkiej, cienkiej obudowie laptopa korzystają malutkich układów chłodzenia, to nie ma prawa działać. By jakoś temu przeciwdziałać i procesor działał tak jak w mitycznej specyfikacji można stosować pewne zabiegi:
      - intel stworzył aplikację o nazwie Extreme Tuning Utility w skrócie XTU, przy jej pomocy da się trochę zniwelować zjawisko throttlingu termicznego w skrócie zmniejszania zegarów by tutaj procesor się nie przegrzał, spalił itd. producenci laptopów ustawiają coraz niżej, by do nich nie dojść można w tej aplikacji zrobić undervolting czyli obniżyć napięcie z jakim pracuje procesor, większość sztuk radzi sobie o 80mV niższym niż fabryczne co się przekłada na niższe wydzielanie ciepła - temperatury, moc itd. i wyższą częstotliwość pracy, bo nie dochodzimy do tych limitów zrzucających zegary w dół. Drugą rzeczą jest wydłużenie czasu pracy na trybu turbo zegarów, który również sprawia, że mogą dłużej je utrzymywać oraz podbicie limitu TDP i dostępu do "mocy", które tez są sztucznie narzucane przez producentów by laptop się nie przegrzewał oczywiście o ile producent nie zablokował tego poprzez bios.
      - wymienić pastę termoprzewodzącą na lepszą o wyższej przewodności cieplnej łączącą procesor z układem chłodzenia tak by działało to efektywniej, droższe pasty, a przynajmniej inne niż te co stosują producenci również nie tracą tak szybko swoich właściwości

•  

@Pustulka: no i marzy mi się ten acer swift 5 ale dość drogi dla mnie póki co. Myślałem o jakiejś wersji powystawowej, co sądzisz o tym? https://allegro.pl/oferta/outlet-acer-swift-5-i5-8gb-256ssd-fhd-dotyk-win10-8201931655

•  

@MamZespolTouretta:

rysy na pokrywie matrycy (niewpływające znacząco na estetykę urządzeń)
      otarcie na spodzie obudowy (niewpływające znacząco na estetykę urządzeń)
      produkt po ekspozycji w salonie stacjonarnym

Niech ci wyślą zdjęcia tego i informację ile godzin przepracował w tym salonie.

•  

@Pustulka: Doceniam próby wyjaśnienia i dziekuje za nie (。◕‿‿◕。), ale chyba za tępa jestem technicznie by to zrozumieć xD

pokaż spoiler Co to są zegary?

Czyli, nie kupuj ultrabookow, bo się psują?

•  

@Pustulka: Bo wiesz Mirku, ja lubię Twoje zestawienia. I właśnie szukam czegoś lekkiego, małego do robienia notatek na studiach i pracy biurowej. Ale żeby tez sobie radziło np z dużymi tifami w gimpie xD

•  

@Pustulka: Cześć, szukam jakiegoś koniecznie białego dla różowej, 14 cali najlepiej.. Przeznaczenie: głównie AutoCAD, ArchiCAD, może coś do prostej obróbki graficznej. Do 3500zł.
      Zastanawiałem się nad HP Pavilionem z i5-8265 + mx150
      Co o nim myślisz? A może coś innego jest fajnego albo będzie

•  

@Pustulka: Super, dzięki. Tak zrobię. Chyba go wezmę, bo mama jest chętna na zakup starego laptopa za 500zł, więc rzeczywiście bym płacił 2249zł, a całkiem nowy bodajże 3500zł kosztuje

•  

Co to są zegary?

@DigitalGirl: Zegar procesora jego częstotliwość pracy, przykładowo dla i5-8265u:
      Bazowa częstotliwość procesora - 1,60 GHz
      Maks. częstotliwość turbo - 3,90 GHz

No i te turbo:
      3,900 MHz dla zadań obciążających 1 rdzeń
      3,900 MHz dla zadań obciążających 2 rdzenie
      3,700 MHz dla zadań obciążających 4 rdzenie i tutaj już zaczyna się problem by to utrzymać

Czyli, nie kupuj ultrabookow, bo się psują?

@DigitalGirl: To raczej zależy od konkretnej serii, modelu laptopa, pecha itd. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
      @DigitalGirl: @albert1337: Niech obie panią przejdą się dzisiaj do media marktu i zobaczą czy ten huawei d14 z ryzenem za 2169 zł bym wam odpowiadał, bo matryca może być dla was fatalna do obróbki graficznej, kolejny próg w mniejszych laptopach gdzie są już znośne to okolice 3000-3400 zł.

•  

@DigitalGirl: @albert1337:
      Większy skok jeżeli chodzi o matrycę macie w acerach swift 3, 5, huawei matebooku 13, msi ps42 w nich już są w miarę dobre, oczywiście jak na laptop, bo do zewnętrznych przeciętnych monitorów wciąż daleko. Na minus, że pierwsza trójka ma wlutowany ram na stałe bez możliwości wymiany, a MSI ma tylko jeden i to już zajęty slot pracujący w trybie single channel.

•  

@Pustulka: budżet mojego różowego to około 3500zł, więc myślę że huaweia d14 nie będzie chciała. obróbka graficzna to jedynie sporadycznie, głównie CADy, a co myślisz o tym HP Pavilionie 14?

•  

@Pustulka szukam dla cioci nauczycielki laptopa do 4000 zł 17 calowego. (Nie może być czarny)
      Najlepiej coś wytrzymałego, jakby się udało to aluminiowego

Bebechy nie muszą być bardzo bardzo dobre (może być niskonapięciowy procek)

Najważniejsze jest to, aby był wytrzymały, miał nagrywarkę dvd.

Laptop będzie używany głównie do prac typu biurowych, czasami sporadycznie jakieś proste gierki.

Gdyby była podświetlana klawiatura byłoby też super

•  
      j....k

0

@Pustulka:
      Z fachowcem milo gadac.
      A propos rozwiazan biznesowych to jeszcze jedna kwestia:
      -stacja dokująca - chce ją tez miec w domu.

Wiesz może które z prezentowanych maja takową i wyjście dedykowane w laptopie na nia?

•  

@Pustulka: odpisali że 3 tygodnie wyświetlał demo w salonie. Zamówiłem w taki sposób że go jutro obejrzę u nich w salonie. Dzięki za rady ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@albert1337: Przy takim budżecie paviliona bym nie brał.

Najlepiej coś wytrzymałego, jakby się udało to aluminiowego
      Najważniejsze jest to, aby był wytrzymały, miał nagrywarkę dvd.
      Laptop będzie używany głównie do prac typu biurowych, czasami sporadycznie jakieś proste gierki.

@intires98:
      HP Envy 17 z i5-8250 lub nowszym procesorem minus 650 zwrotu z voucheru, który trzeba załatwić sobie wcześniej
      Dell Inspiron 17 5770 jest w srebnej wersji i do takich prac pewnie i i3 wystarczy, zaczyna się od gdzieś 2300 zł, więc pewnie nie ma sensu tyle dopłacać do aluminiowego envy.

-stacja dokująca - chce ją tez miec w domu.
      Wiesz może które z prezentowanych maja takową i wyjście dedykowane w laptopie na nia?

@jansek: Teraz odchodzi się od dedykowanych wyjść na stację dokującą na rzecz takich na usb c/thunderbolt oczywiście ich ceny są odpowiednio wyższe, bo starsze używane już nie pasują. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

odpisali że 3 tygodnie wyświetlał demo w salonie. Zamówiłem w taki sposób że go jutro obejrzę u nich w salonie. Dzięki za rady ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@MamZespolTouretta: Weź sobie jakąś aidę czy hwinfo na pendrivie tam zobaczysz czas pracy i przebieg dysku, zużycie baterii itd.

•  

@Pustulka: a co jest z nim nie tak, bo parametrami mi się wydaje że jest mega korzystny cenowo

•  

@Pustulka: oo, super rada, dzięki. Na które rzeczy najbardziej zwrócić uwagę? Trochę nie ogarniam tego wszystkiego ( ͡° ʖ̯ ͡°)

źródło: 33.PNG

•  

@Pustulka: chyba tutaj bardziej, nie? Okej dysk widzę, baterii nie mam podłączonej więc jej nie sprawdzę. Nie mogę tylko znaleźć całkowitego czasu pracy

źródło: 4.PNG

•  

@albert1337: wykonanie, matryca, czasy pracy na baterii.
      @MamZespolTouretta: odznacz obie rzeczy w hwinfo jak go uruchamiasz, bo jeden to monitoring, a drugi to tylko skrót, tutaj będziesz miał informacje o baterii, w innej zakładce - drives o dysku:

źródło: forum.notebookreview.com

•  
      j....k

0

@Pustulka: Jeszcze raz fajnie ze aktywnie odpowiadasz.
      Ale moze wiesz ktore z tej listy mialyby takowa? Lap + Stacja dokujaca do 4k?
      Ja mam roboczy HP EB 840 G3 i te stacje mi pasuja.
      Koledzy co robia w Altiumie juz maja takie rozwiazania o ktorych ty mowisz (nowszy sprzet Della).

Z tym ze co dla firmy to tam pryszcza, to dla mnie wywalenie 6k na komputer nie wchodzi w gre.

•  

@Pustulka: xD za późno się zorientowałem że mogę pracować bez baterii na kablu. Taki efekt po 5 latach użytkowania.
      1. A propos myślisz że jaki poziom wear level byłby dopuszczalny w tym laptopie który zobaczę jutro? Chyba 5% nie powinien przekroczyć, skoro pracował 3 tygodnie?
      2. Orientujesz się może czy z Acer Swift 5 można wyciągnąć baterię i pracować na kablu, czy tylko na baterii?
      3. Ewentualnie czy można ją kiedyś wymienić na nową jak po kilku latach się zużyje? Dziękuje za odpowiedzi

źródło: 55.PNG

•  

Ja mam roboczy HP EB 840 G3 i te stacje mi pasuja.
      Z tym ze co dla firmy to tam pryszcza, to dla mnie wywalenie 6k na komputer nie wchodzi w gre.

@jansek: Powiem tak, u mnie cebula silna, łap laptop, ostatnio poszedł za 2160 zł:
      https://allegro.pl/oferta/hp-elitebook-830-g5-i5-8gb-256gb-fhd-ips-sureview-8325730280
      Stacja:
      https://allegro.pl/oferta/hp-stacja-dokujaca-czarna-usb-c-8329462152

Licytuj obie rzeczy, zamknij się w 2500 zł i ciesz się lepszym sprzętem za nieduże pieniądze. Ewentualnie 840 G5.

Opcja druga to używany dell latitude 7490 + stacja na usb c. Nie ma sensu pchać się w starsze urządzenia z dedykowanym portem do stacji. Taka jest moja rada i myślę, że tak tez powinieneś zrobić.

+: j....k
    •  

1. A propos myślisz że jaki poziom wear level byłby dopuszczalny w tym laptopie który zobaczę jutro? Chyba 5% nie powinien przekroczyć, skoro pracował 3 tygodnie?
      Powinien być niewielki jeżeli faktycznie pracował na ekspozycji cały czas podłączony na kablu, a nie był to zwrot konsumencki z jakiegoś tam powodu.

2. Orientujesz się może czy z Acer Swift 5 można wyciągnąć baterię i pracować na kablu, czy tylko na baterii?
      Bateria jest wbudowana, możesz ją wyjąć, ale laptop nie odpali. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

3. Ewentualnie czy można ją kiedyś wymienić na nową jak po kilku latach się zużyje? Dziękuje za odpowiedzi
      Możesz wymienić, kwestia zdjęcia spodu i odkręcenia dwóch śrubek trzymających baterię oraz odpięcia kabelka, oczywiście jak ją gdzieś znajdziesz po tych kilku latach. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
      @MamZespolTouretta:

Wchodząc w drives masz czas pracy dysku, który powinien być równoznaczny z czasem pracy laptopa i ilość zapisów dysku.

•  

@Pustulka: wciaz brakuje serii 3000 i 5000 z dell inspiron

•  

@oreoo: biznesowek nie masz na polkach w sklepie, nie wpierdziela tam nikt „dysku tysionc” ani „grafiki 3giga”. Nie maja fikusnych ksztaltow i kolorkow tylko prosta budowe i wyglad. Czesto maja 1 konfiguracje od producenta a nie milion odmian robionych przez sprzedawcow.

No i nie ma na to dowodow ale przede wszystkim biznesowki sa wytrzymalsze. Np marka HP w latach 2013-1016 robila taki myk ze wybierajac lapka z metalowa obudowa byl w srodku kawalek platiku do ktorego byly przyczepione zawiasy. Przez ok 2-3 lata i zmiany temperatury plastik sie starzał i pekal przez co kazdy laptop konsumencki hp po 3 latach wygladal tak samo. Nie mam teraz zdjec ale to bylo pekniecie laptopa niezaleznie od modelu w okolicy zawiasu (lewego lub prawego)

•  

@oreoo: np thinkpady z poprzedniej dekady wciaz sie trzymaja, a ich konsumenccy koledzy ogladaja smietnik

No i czesto w biznesowkach jesli jest miejsce to zostaje wiecej portow (vga, ethernet) za to w konsumerach same „usb i byc moze hdmi”
      Czasem biznesowki maja jakies systemy zabezpieczania dysku przed upadkiem czy czytniki palcow ale to wchodzi powoli wszedzie

•  

@pieczywowewiadrze: w sumie to obecnie mam Lenovo Thinkpad, ale gdy kupowałem to robiłem to nieświadomie i nie wiedziałem że to jest ta dobra seria, dopiero od niedawna czytam że udana i rzeczywiście laptopa używam już 5-6 lat i ma się dobrze, jedynie dodałem ram i wymieniłem dysk na ssd i jest git

•  
      j....k

0

@Pustulka: wielkie dzieki!

•  

@Pustulka: o dzięki bardzo za materiały! Poszukuję czegoś za około 1000zł - głównie do przeglądania neta, psiania dokumentów, czasami maszyny wirtualne (także 8gb ram min). Nie będę na nim grał ani nic. Moją uwagę przykuł HP Elitebook 840 G2 - będzie ok? :)

•  

@Pustulka: fajnie, że nadal publikujesz swoje analizy. Kupowałem dwa laptopy kierując się Twoimi wpisami (o jednym gadaliśmy kiedyś) i jestem bardzo zadowolony.

pokaż spoiler nie usuwaj konta

•  

@Pustulka: Pustułku, a mógłbym Cię prosić o polecenie sensownego laptopa 2w1? Chciałbym dużo baterii, 16GB RAM i jak najmneijszą awaryjność. Do kodzenia, podpięcia 2 monitorów. Zastanawiam się nad Yogami X1 2. gen. Ale potrzebuję drugiej opini, bo są one ładne, lekkie i przez to się na nich zafiksowałem. Rozważyłbym każdą ofertę o dobrym stosunku jakość/cena. :)

•  

@oreoo:
      Laptopy biznesowe (w przeciwieństwie do konsumenckich) posiadają złącza do stacji dokujących.
      To jeden z głównych powodów czemu moje oba notebooki domowe są z serii biznesowych :) oba siedzą w swoich stacjach dokujących (Dell i Lenovo ThinkPad).

W wielu biznesowych nie wkłada się super wydajnych kart graficznych, bo w wielu "biznesach" są po prostu zbędne.

•  

@Slash_: Może być, szukałbym również della e7450, ale według mnie bardziej opłaca się dołożyć 100-200 zł i wziąc elitebooka 840 G3 zamiast G2.
      @MalyBiolog: Teraz już coraz rzadziej, bo nie da się ukryć, że są trochę czasochłonne.

prosić o polecenie sensownego laptopa 2w1? Chciałbym dużo baterii, 16GB RAM i jak najmneijszą awaryjność.

@paulinio: To się nie uda, ja bym nie ryzykował, a surface(na promocjach z 4 rdzeniowym procesorem, 8GB ramu i 256GB SSD do 4000 zł) też nie należy do najmniej awaryjnych sprzętów, a ram i ssd wlutowane.

•  

@Pustulka: lubię Twoje posty, ale mi brakuje podobnych zestawień notebooków do pracy / biznesowych :(

•  

@Pustulka: Uch. Orientujesz się co jest największym problemem? Skoro są tak awaryjne to może poszukam czegoś tańszego (też 2w1) coby ograniczyć ryzyko.

•  

@Pustulka: jakieś zasadnicze różnice miedzy 840 G3 a G2?

•  

@paulinio: Jak się uparłeś to możesz polować HP Elitebooka x360 1040 G5 lub G6(ram niestety w obu lutowany) z drugiej ręki, outletu, refurba itd. nowy raczej nieopłacalny i niewarty ryzyka, zobacz choćby cenę Lenovo ThinkPada X1 Yoga Gen 4.

źródło: youtube.com

•  

jakieś zasadnicze różnice miedzy 840 G3 a G2?

@Slash_: miejsce na dysk nvme, wydajniejszy procesor, integra, matryca TN w podstawowej wersji full hd, niższa waga, metalowa pokrywa, a nie gumowana jak w G2.

•  

@Pustulka: Dzięki Ci wielkie za podpowiedź!

•  

@paulinio: I nie to żeby ten elitebook był jakimś badziewiem to jeden z najlepszych laptopów konwertowalnych, sprzęt premium, chodzi tutaj o połowę ceny nowego, jak będzie ci nie pasował to dużo nie stracisz, a gwarancję i tak masz międzynarodową, ponad 22 miesiące d2d z oryginalnych 36 będą pewnie mieć, bo elitebookach jest na maszynę czysta kalkulacja z tych konwertowalnych zabawek. Ze sprzedawców handlujących elitebookami okoliczny na allegro i bjorm z forum nhl.pl Tu masz recenzję G5, G6 też się wkrótce powinna pojawić:
      https://www.notebookcheck.net/HP-Elitebook-x360-1040-G5-i7-8650U-FHD-Convertible-Review.406241.0.html

•  

lubię Twoje posty, ale mi brakuje podobnych zestawień notebooków do pracy / biznesowych :(

@Adaslaw: Tam za dużego wyboru i tak nie ma tzn. może i jest, ale większość teraz bierze ultrabooki, ogólnie kilka modeli na krzyż. Z 14-stek della 7490, thinkpad t490s teraz się popsuł i jest jednym wielkim lutem i klienci się wypieli na lenovo niektórzy jeszcze rozważają T490, nie mówiąc już o tym, że polski serwis thinkpadów pozostawia wiele do życzenia. Z 13-stek XPSy. Z 15-stek XPSa lub X1 od lenovo. Ze stacji roboczych delle precisiony, z drugiej ręki też lub jak ktoś ma mniej pieniędzy to zbooki, bo są tańsze, a niedużo gorsze. Jak ktoś potrzebuje macbooka jako webdeveloper, programista macOS i iOS czy zwyczajnie preferuje ich ekosystem to również bierze macbooka. Do 4k Lki od lenovo i probooki wyszły nie najgorzej, ale mają słabe matryce. Od .4.5k zaczyna się seria T thinkpadów(T495, T495s, X395) z ryzenami 3500U, 3700U, ale chyba znowu skopali zarządzanie baterią no i trochę sobie pozwolili, bo np. T495 to rebrandowany A485.

+: Adaslaw
    •  

@Pustulka Do 1500 zeby sie dalo w cos pograc, co proponujesz?

•  

@Androo: aż tyle ramu jest potrzebne?:O

•  

@Totalnyszef: Próbować wylicytować, złapać ztargować laptop z GTX 1050.

•  

@Pustulka: ale ram jest po to, by był pochłaniany

•  

@Pustulka: Mam pytanie, co do lapków do 1500zł i 15 cali. Z czego wynika tak mała różnica w cenie pomiędzy Lenovo 330-15 z ryzenem 3 2200U/12GB RAM/256SSD a tym samym laptopem z 8 GB RAM, tylko z innym prockiem. Druga sprawa - czy to wszystkich tych Lenovo 330-15 można dołożyć kość RAM, bo tylko w kilku z nich dałeś tę opcę, że można dokupić i dołożyć.
      No i czy opłaca się w ogóle kupować z wbudowanym SSD

•  

Z czego wynika tak mała różnica w cenie pomiędzy Lenovo 330-15 z ryzenem 3 2200U/12GB RAM/256SSD a tym samym laptopem z 8 GB RAM, tylko z innym prockiem.

@Mato: Nieaktualne, ostatecznie go usunąłem za pracę ramu w trybie single channel i bardzo krótkie przebiegi na baterii, zastąpiony został Acer Aspire 3 z ryzenm 2200U. A wynikało to z tego, że jedna konfiguracja była fabryczna, druga modyfikowana przez sklep.

Druga sprawa - czy to wszystkich tych Lenovo 330-15 można dołożyć kość RAM, bo tylko w kilku z nich dałeś tę opcę, że można dokupić i dołożyć.
      No i czy opłaca się w ogóle kupować z wbudowanym SSD

4GB 2133MHz DDR4 wlutowane na stałe w płytę główną, ma też jeden wolny slot na ram.

•  

@Pustulka: a ten 17 calowy lenovo y540 wiesz może jakie odświeżanie ma matryca? Bo na stronie xkomu nigdzie nie ma takiej informacji.

•  

@Pustulka: a nie wiesz za bardzo gdzie znajdę laptop do grania 17 cali od 4000 do 5000 z matrycą 120 lub 144 hz?

•  

@Trixie: No niby są, ale poczekałbym na nowsze wersje tych laptopów i nowe modele, części też na obniżki, bo obecnie płacisz jak to zawsze bywa w Polsce podatek od nowości.

•  

@Pustulka: Wiesz może kiedy będą te nowsze wersje i modele? I jak długo trwa ten podatek od nowości?
      Czy różnica między AMD Ryzen 3750H a Intel i7-9750H jest znacząca?

•  

Wiesz może kiedy będą te nowsze wersje i modele?

Trudno powiedzieć może we wrześniu.

I jak długo trwa ten podatek od nowości?

@Bismuth: W Polsce gdzieś 2 miesiące.

Czy różnica między AMD Ryzen 3750H a Intel i7-9750H jest znacząca?

Tak, niższe IPC i zegary + 2 rdzenie mniej.

+: Bismuth
    •  

@Pustulka: mam taką zagwozdkę, w sumie to się zdecydowałem na takiego della e7470, za 1,5k nigdzie go nie widzę, w przyzwoitym stanie to są po 1900 w amso, czy warto tyle wydać za te i5-6200u czy lepiej wziac taniej t440s czy e7440 na i7-4600u?

•  

@Pustulka: Będziesz robił update'a listy polecanych dysków SSD?

•  

@Pustulka
      Dlaczego przy budżecie ok 3-3.5k odrzuciłbyś Hp Paviliona 14?

•  

@Pustulka: Hej to ja znowu od tego Acer Swifta 5, umówiłem się na jutro na oglądanie, ale jestem coraz mniej do niego przekonany. W sumie planuje na nim też grać, a po rozeznaniu ogarnąłem że nie jest do tego za bardzo przeznaczony, brak dedykowanej grafiki.
      Na allegro natrafiłem na 2 oferty, które mnie zainteresowały, te laptopy wydają się lepsze do grania, są nieco tańsze, a niewiele cięższe (1,7kg vs 1kg), więc też byłoby wygodnie je przenosić. Myślisz że to dobry wybór? Obecnie skłaniam się bardziej ku ASUSowi

https://allegro.pl/oferta/outlet-asus-vivobook-s510un-i5-8gb-ssd-mx150-win10-8153907379
      https://allegro.pl/oferta/outlet-asus-vivobook-s510un-i5-8gb-256ssd-mx-win10-8243843826

•  

@Kravcu:

mam taką zagwozdkę, w sumie to się zdecydowałem na takiego della e7470, za 1,5k nigdzie go nie widzę, w przyzwoitym stanie to są po 1900 w amso, czy warto tyle wydać za te i5-6200u

Poszukaj u innych, amso jest drogim sklepem.

Będziesz robił update'a listy polecanych dysków SSD?

@kanapka_z_przeciagiem: Nie wiem czy jest sens, najciekawsze cenowo-wydajnościowo dyski to:
      - Corsair Force MP510
      - Silicon Power P34A80

Dlaczego przy budżecie ok 3-3.5k odrzuciłbyś Hp Paviliona 14?

@martinkitty: Bo są ciekawsze laptopy lub z lepszą matrycą, paviliony mają sens z uwagi na 400 zł voucher od HP.

•  

@DigitalGirl: Jak dalej szukasz tego do grafiki to swift 3 z i5-8250u, 8GB ramu 256GB ssd i systemem jest za 2400 zł, tu masz recenzję tego tworu: https://www.notebookcheck.net/Acer-Swift-3-SF313-Core-i5-8250U-8-GB-256-SSD-FHD-Laptop-Review.401261.0.html
      @MamZespolTouretta: To chyba już nieaktualne.

•  

@Pustulka: dzięki bardzo za pomoc.
      A orientujesz się może czy do takiego HP podłączę zewnętrzną kartę graficzną zamiast np karty wifi?

https://www.banggood.com/NGFF-Version-V8_0-EXP-GDC-Beast-Laptop-External-Independent-Video-Card-Dock-p-1009978.html?p=QZ080112991202201708

Czy nie będzie problemów z ustawieniem w BIOSie tej karty i czy będzie wszystko działać? :)
      Pozdrawiam.

•  

@Pustulka: A takie pod zwykłe sata do lapka?

•  

@Slash_: Jest trochę zachodu by to odpalić, potrzebny ci jest setup: https://egpu.io/egpu-setup-13x/

A takie pod zwykłe sata do lapka?

@kanapka_z_przeciagiem: 2,5 calowe dyski? Np. MX500.

•  

@Pustulka: Jaki model byś najbardziej polecił za około 3000 złotych do gierek? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Zieloneplacki: ale oczywiście jak możesz nagiąć to około 3000 zł do 3400 zł to lepiej della G5 w tej samej konfiguracji z uwagi na serwis i trwałość.

•  

@Pustulka wygląda całkiem spoczko ten dell g5, a co myślisz o takiej alternatywie? (acer aspire 7 ) ma 16gb ramu w dual channel, a do della i tak bym dokupywał dodatkową kość, więc cenowo wyszło by podobnie

•  

wygląda całkiem spoczko ten dell g5, a co myślisz o takiej alternatywie? ma 16gb ramu w dual channel, a do della i tak bym dokupywał dodatkową kość, więc cenowo wyszło by podobnie

@Zieloneplacki: Może być, dell ma lepszy serwis i gwarancję, według mnie jest pewniejszym wyborem, na odsprzedaży też stracisz mniej, bo trzymają lepiej cenę. Jakbyś chciał brać Acera to może Acer Nitro 5 z i5-9300H i GTX1650 byłby lepszym pomysłem, recenzja: https://www.notebookcheck.net/Acer-Nitro-5-Core-i5-9300H-GeForce-GTX-1650-Laptop-Review.420481.0.html

•  

Promocja dla cebulujących, laptop z RTX 2060 za 5199 zł z kodem VERSUS
      https://www.x-kom.pl/p/491005-notebook-laptop-156-hp-omen-15-i5-8300h-8gb-2561tb-win10-rtx2060-144hz.html
      ale można sobie jeszcze załatwić hp out of warranty voucher przed zakupem na zwrot 650 zł, wówczas laptop wychodzi za 4549 zł do czego zmierzałem w tym komentarzu.

•  

@Pustulka: Szukam laptopa z w pełni obrotowym ekranem. Na ten moment wypatrzyłem HP envy 15`. Polecisz jakiś sprzęt w tym typie tak do 3500zł maksymalnie, czy brać tego envy ?

•  

@ajfel: Jak się uparłeś do podrzuć link, przed zakupem też załatwiłbym sobie voucher od HP:

Przed zakupem należy zadzwonić na infolinie techniczną hp 225834373, połączyć się z działem technicznym dla laptopów i przekazać że chce się kupić nowy laptop, a od znajomego uzyskano informacje o programie "out of warranty voucher", wcześniej należy sobie skombinować numer seryjny laptopa HP, drukarki czy innego produktu HP, na którym wygasła już gwarancja, po jego podaniu zostanie zweryfikowany czy obejmuje go program. Po podaniu swoich danych zgodnych z późniejszym zakupem i maila, zostanie wysłany link do rejestracji w programie. Laptop musi być nowy, z krajowej dystrybucji od sprzedawcy, który wystawią fakturę VAT, kupowany na osobę prywatna lub firmę jeżeli w nazwie firmy jest imię i nazwisko, na dane podane na infolinii i posiadać fakturę. Po wypełnieniu wszystkiego zwrot zostanie przyznany na konto w wysokości:
      - 200 zł za laptop do 2499 zł
      - 400 zł za laptop w cenie od 2500 do 3999 zł
      - 650 zł za laptop powyżej 4000 zł
      Promocją są objęte serie: Stream, Spectre, Pavilion, Omen, Envy, Chromebook, x360, HP 1X(14, 15)

•  

@Pustulka: cos takiego: https://allegro.pl/oferta/hp-envy-x360-ryzen-5-2500u-16gb-ssd-512gb-m-2-w10-8193959256
      laptop ma być dla dziewczyny, nie bedzie grała itp. chce koniecznie zeby byl w miare mobilny i najlepiej wlasnie składany na tableta.

•  

@ajfel: niestety, ale to outlet, laptop nie jest nowy.

•  

@Pustulka: Skąd masz taką informację ? w opsie nic nie ma, a jest info, że laptop nowy.

a wusmie widze, ze nawet ten tanszy z 8ramu powinien jej spokojnie starczyc. W opisie tez informacja, że nowy
      https://allegro.pl/oferta/hp-envy-15-x360-ryzen-5-8gb-512ssd-fhd-vega-bao-10-8251311809

•  

@ajfel:

pochodzący z nadwyżek magazynowych dla dużych sieci handlowych lub z indywidualnych zamówień. Produkt trafił ponownie do producenta, gdzie został przepakowany w pudełko zastępcze i dopuszczony ponownie do sprzedaży.

Pacz jak ładnie opisał refurba, laptopy kupuj w dużych sklepach, które nie są znane z handlu outletami, bo cała reszta właśnie takie sprzedaje i nie są to brand new/returny jak próbują wmówić tylko zwykłe refurby po naprawach.

+: ajfel
    •  

@Pustulka: Mireczku dziękuje Ci bardzo, bo bym wpadł na minę.. Dawno mnie nikt nie oszukał i straciłem widze na czujności.A mozesz polecic jakis dobry sklep, gdzie go kupie ?

Edit: faktycznei teraz widze, ze ponizej 4k nie kupie go nowego z dyskiem 512gb. A jestes w stanie polecic jakis inny obrotowy w cenie do 3,5k ?

•  

@ajfel: Ja jestem przeciwnikiem konwertowalnych laptopów, bo to według mnie nie jest trwałe. Możesz polować na pepperze, mydealz, hottdealsuk na surface'a 6 pro lub surfacebooka 2 z i5-8XXX, 8GB ramu i 256GB SSD, jest to własnie formie takiego "tableta" z doczepianą klawiaturą, bo chyba coś takiego szuka twoja dziewczyna.

•  

@Pustulka

Cześć, potrzebuję pomocy.

W chwili obecnej padł mój aktualny komputer :
      https://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Asusow-K53SV-Core-i5-2410M-GF-GT-540M-1-i-2-GB.51170.0.html

Używam komputera sporadycznie. Czasami napisać coś w pakiecie biurowym, obejrzeć film, rzadko zagrać w grę, jeśli już, to starego klasyka (twierdza krzyżowiec czy gorky17). Poszukuję czegoś do max 2300-2500 co spełni moje oczekiwania, które jak widać nie są wielkie. Chętnie 14 cali bo laptop mobilny (nie mam nawet biurka w domu).
      Zależy mi na dysku większym niż 256gb, bo chciałbym przechowywać sporo zdjęć zanim trafią na dysk zewnętrzny.

Jesteś w stanie mi coś polecić?

•  

@Member: przy takich wymaganiach wystarczy złapać Huaweia D14 na jakiejś przecenie(stosunkowo często są obniżki czy to w dużych sieciówkach jak MM, MediaExpert czy X-komie) za 2100-2200 zł, z 512GB SSD na pcie był jakoś za 2300 coś. Najpierw tylko podskocz do dużego sklepu i go sobie pooglądaj na wystawie zastanawiając się czy będzie ci pasował laptop jak i jego matryca.

•  

@Pustulka jasne, już oglądałem i mi pasuje. W jaki procesor celować?

•  

@Member: w ryzena(z uwagi na wyraźnie mocniejszą integrę, która przyda ci się przy gierkach) i 512GB SSD za ok 2350-2400 zł na promocji, przeglądaj peppera pewnie ktoś tam wrzuci jak będzie obniżka.

•  

@Pustulka dzięki wielkie! Alert na pepperze jest już dłuższy czas ;)

•  

@Pustulka: dziwi mnie że bierzesz pod uwagę tak awaryjne acery a delle pomijasz w tym zestawieniu.

•  

@n00_: to, że miałeś pecha z pierwszym laptopem ze zmienioną konfiguracją przez morele i drugą używką od nich, która została do ciebie wysłana nie oznacza, że każdy tak ma, procesory się nie psują, a ja reklamowałem 2, ale nie zwalam winy na AMD i wszystkie ich produkty, zdarza się. Delle są w zestawieniu np. G5, ich serwis jest trochę lepszy, ale ich laptopy psują się tak jak wszystkie.

•  

@Pustulka z twojej wypowiedzi wnioskuje że nigdy nie posiadałeś gwarancji on-site, z dwóch powodów , jeden to że jakbyś posiadał ją nigdy tego nie określił "trochę lepszy serwis" , druga sprawa inni producenci też posiadają ten typ serwisu on-site, nawet acer, tylko jest taka różnica że trzeba dodatkowo za niego zapłacić, gdzie w dellach zazwyczaj ten rodzaj jest wliczony w cenę laptopa.

Jaki AMD?? Rozmawiamy o laptopach Acer. Dodatkowo posiadasz w ogóle jakiegoś Acera albo Della ?? Robisz zestawienie z laptopów na jakiej podstawie? rzucasz kostką ??

•  

z twojej wypowiedzi wnioskuje że nigdy nie posiadałeś gwarancji on-site

@n00_: problem w twoim rozumowaniu jest taki, że zakładasz, że wszystkie konsumenckie delle mają gwarancję DND lub NBD, a nie zwykłego CARa. Miałem elitebooki, zbooki, precisiony, latitudy, thinkpady, korzystałem z serwisów całej trójki jak nie ma części lub naprawa jest trochę bardziej skomplikowana i stwierdzą, że zajmie to więcej czasu to ci mogą zabrać laptopa, będziesz czekał, czasami nawet z 4-6 tygodni, no jeszcze nie doszły części z USA, czekamy na paczkę z Chin itd. jak jest to coś prostego to możesz to załatwić w 2-3 dni jak nie to może potrwać oczywiście tak jest jak masz jakąś wyższą biznesową serię od della czy hp, bo polski serwis thinkpadów i ich działanie jest o kilka klas niżej.

Jaki AMD?? Rozmawiamy o laptopach Acer.

Widzę, że zrozumiałeś analogii, twoje doświadczenie z nowym laptopem modyfikowanym przez morele i drugim zwrotem po naprawach, który otrzymałeś od morele nie oznacza, że jest tak u każdego posiadacza acera. Gdyby opierał się na pojedynczych przypadkach to musiałbym skreślić każdy model i producenta laptopów.

Robisz zestawienie z laptopów na jakiej podstawie? rzucasz kostką ??

Rzucam kostką.

•  

@Pustulka: Chyba nie jesteś w temacie, lub lubisz opowiadać bajki.

Po pierwsze jeżeli korzystałeś on-site Acera (aczkolwiek wątpię bo brakuje ci podstawowych informacji) to trzeba SPECJALNIE rozszerzyć tą gwarancję. Dopłacić rozumiesz ?? masz 0% laptopów on site w sklepach, a della ile masz?? 70%?? 80%??

Tak owszem rzucasz kostką, jeżeli nawet nie sprawdzasz jakie warunki gwarancji towarzyszą poszczególnym modelom laptopów.

Następna zabawna rzecz, z jaką skomplikowaną rzeczą nie mogli sobie poradzić że musiałeś odsyłać laptopa?? NIGDY nie miałeś laptopa z gwarancją on-site. ... wiesz dlaczego bo NIGDY nie odesłałem laptopa. Dodatkowo zadzwoniłem do Acera dopytać o warunki ich gwarancji i oni podobnie nie wysyła się do nich sprzętu.

•  

Następna zabawna rzecz, z jaką skomplikowaną rzeczą nie mogli sobie poradzić że musiałeś odsyłać laptopa??

@n00_: W którym miejscu napisałem, że odsyłałem laptopa z gwarancją on-site? Znajdź w tekście.

Po pierwsze jeżeli korzystałeś on-site Acera (aczkolwiek wątpię bo brakuje ci podstawowych informacji) to trzeba SPECJALNIE rozszerzyć tą gwarancję. Dopłacić rozumiesz ??

Pisałeś o gwarancji on-site nie doprecyzowałeś, że chodzi ci konkretnie i tylko o Acera, napisałem ci jak to wygląda "u wielkiej trójki" z którą miałem do czynienia: HP, Dell, Lenovo są części, prosta naprawa załatwisz w kilka dni przyjedzie technik i wymieni u ciebie, nie ma trochę poczekasz.

a della ile masz?? 70%?? 80%??

Są różne modele, wersje tego samego laptopa mogą występować z tylko CARem, NBD/DND na 12 miesięcy, a dalej CAR, 24 miesięczne NDB/DND, 36 miesięczne NBD, długi CAR wszystko w zależności od ceny, konfiguracji, dystrybucji oraz tego czy dany sklep modyfikował laptop dodając ram, ssd itp.

•  

Przeczytałem ten twój wpis by zrozumieć z czego wynika ta frustracja i atak na całą markę: https://www.wykop.pl/wpis/42906435
      - za pierwszym razem otrzymałeś nowy laptop ze zmodyfikowaną konfiguracją fabryczną, rozumiem, że dołożyli 8GB kość sami, laptop uległ uszkodzeniu i go zwróciłeś
      - za drugim razem najprawdopodobniej dostałeś zwrot stąd też niższa cena, również rozbudowany prze morele gdzie ktoś z ich serwisantów się pomylił i wsadził inną kość niż była tam fabrycznie, wsadzili ci wolniejszą 2400MHz(najprawdopodobniej z ich serwisu), szybsza zwolniła do wolniejszej i jakoś to pracowało, ale generalnie nie powinno się mieszać.

Nie widzę przesłanek by obwiniać tutaj konkretnie Acera i odradzać zakupów ich produktów, bo miałeś jak już wyżej zauważyłem pecha, część laptopów u każdego z producentów jest już od razu DOA, więc to nie jest tak, że to tylko się tobie przytrafia, bo zakupiłeś Acera. Jak chcesz mieć do kogoś pretensje do morele, obie konfiguracje były przez nich modyfikowane nie mam pojęcia czy dokładali tylko ram czy też zmieniali dyski i instalowali system na nowo. Poza tym jeżeli znów zakupisz konfigurację modyfikowaną przez sklep to ponownie będziesz musiał realizować całość przez nich, już lepiej wziąć laptop w podstawowej konfiguracji z 8GB ramu, a drugą dokupisz na własną rękę i wsadzisz do środka o ile ma klapkę serwisową czy slot znajduje się w dolnej części laptopa to nie jest duży problem i nikt ci z tego powodu nie anuluje gwarancji, a jeżeli zdecydujesz się odesłać go na gwarancją bądź zamówisz technika jeżeli wybierzesz jakiś z laptopów z NBD/on-sitem to ją wyciągniesz i oddasz do naprawy oryginalną konfigurację.

•  

@Pustulka: Miru co byś radził do 3000 tyś, jak taniej to i lepiej. Komp głównie do prac biurowych, arkusze, podstawowa obróbka graficzna oraz wideo i najważniejsze aby Wiedzmina 3 dał radę uciagnac. Najlepiej, żeby był nowy bo bym chciał na raty wziąć ale jak używany w dobrych pieniadzach to jakoś się uzbiera. Huawei d14, d15 nadadzą się? Opcjonalnie możliwość rozbudowy.

•  

Opcjonalnie możliwość rozbudowy.
      obróbka graficzna oraz wideo
      Wiedzmina 3 dał radę uciagnac.

@kamciu1: Któryś z laptopów z 1050 ti, matryca niestety raczej kiepska w całej czwórce.

•  

Wypowie się ktoś na temat TUF Gaming od Asusa z gtx1650, 8ram i ryzen 5 3550H? Widzę, że nie został umieszczony w rankingu, a jestem ciekaw opini

•  

@Pustulka dziękujemy za zestawienie. Co myślisz k nowych lapkach od xiaomi? Mają już 1660i 2060, ale cenowo chyba dobrze poczekać na jakieś wyprze

•  

@pance: Lepiej dołożyć kilkaset złotych do y540 lub nitro 5.
      @groby23: póki co nieopłacalne by był sens je brać zamiast tych dostępnych w Polsce z 24 miesięczną gwarancją.

•  

@Pustulka: a co powiedziałbyś o Matebooku X Pro w konfiguracji i5/8/256, na allegro używki są do wyrwania za ~ 3,700, natomiast jest tam też nówka za około 4,200. Warto?

•  

@katamori1: sam laptop im się udał, ale z którym konkretnie procesorem? Jak z i5-8265u to jak najbardziej możesz się zastanowić.

•  

@Pustulka: to akurat jest i5-8250U, ale mała ilość złączy skutecznie odstraszyła mnie od tego modelu :P jeśli nadal mam się zastanawiać nad czymkolwiek od Huawei to pewnie będą to jakieś Matebooki D z MX150, a jak nie to na oku mam jeszcze ZenBooki

•  

@Pustulka: Co myślisz o Dell dell g3 3579? Warto w tej półce cenowej ~3100pln

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@Pustulka: źle oceniasz kadłubki clevo? Mnie interesuje dream machines z i5 9300h i 1650 i w cenie ok 3500 bez systemu nic innego ciekawego nie widzę. Szukałem też della bez systemu ale jakoś znaleźć nie mogę. MSI nie wydają mi się za dobre, chyba że masz inną opinie.

•  

@Pustulka: jest coś polecanego do 4k? Bo niestety ale wszystko juz jest nieaktualne cenowo, masz coś ciekawego co pojawiło się w przeciągu ostatnich kilku dni?

•  

chodzi mi o wersje z 16bg ramu, bez dokupowania.

•  

chodzi mi o wersje z 16bg ramu, bez dokupowania.

@bojesieminusow: Musisz sam policzyć, kupić drugą kość za 100-130 zł czy zapłacić 200-300 zł więcej do gotowej konfiguracji, gdzie w większości z nich drugie 8GB dołożyły sklepy.

•  

źle oceniasz kadłubki clevo? Mnie interesuje dream machines z i5 9300h i 1650 i w cenie ok 3500 bez systemu nic innego ciekawego nie widzę. Szukałem też della bez systemu ale jakoś znaleźć nie mogę. MSI nie wydają mi się za dobre, chyba że masz inną opinie.

@Kruz00: Nie, ale po prostu te ciekawsze swoje kosztują, ten o którym piszesz nie będzie dużo lepszy od tych MSI. Wydaje mi się, że rozsądnym ruchem jest dołożenia to y540, nitro 5 czy della g3 lub g5.

•  

@Pustulka: gdybym mógł dostać della taniej bez systemu to bym brał, bo system będę mieć od uczelni, a 400 zł drogą nie chodzi. Swój budżet jaki chciałem przeznaczyć na początku był 3500 ale różnica pomiędzy nowszymi modelami mała. A laptop będzie noszony na uczelnie, to zależy mi aby nie był zbyt delikatny, no i nie chce jakieś kolorowego czerwonego laptopa.

•  

@Pustulka: Cumplu, w zestawieniu za ok 4000 wskazujesz na Lenovo Y540. Co myślisz o tej konfiguracji:
      https://www.x-kom.pl/p/509925-notebook-laptop-156-lenovo-legion-y540-15-i7-9750h-32gb-256-win10x-gtx1650.html
      Mam budżet do 5k i nie wiem czy szukać dalej?

•  

@Pustulka a co powiesz jeszcze o hp zbook 15 g1? Warty kupna?

•  

@KapitannKnykiec: Możesz poczekać, bo będę to jeszcze wszystko odświeżał, właściwie już zacząłem, jesteś pewny, że potrzeba ci aż 32GB ramu, a nie wystarczy zakupić wersję z 8GB i dokupić drugą ósemkę na allegro za 100-130 zł by mieć 16GB?
      @Slash_: zależy od ceny.

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@ikeerer: to jest model i wersja, ściągnij sobie program aida, hwinfo czy inne narzędzie diagnostyczne w nich powinieneś spokojnie znaleźć numer seryjny twojego laptopa.

•  

@Pustulka: Dobra, juz lepiej to doczytalem. Nie bylo tematu :D

•  

@Pustulka no okolice 1600zl. Zbook 15 g1.
      Laptop do maszyn wirtualnych, praca biurowa, bardzo dużo otwartych okien w przeglądarce, c++

•  

@Slash_: spróbuj się rozejrzeć i potargować o ZBooka 15 G3 za około 2k

•  

Aktualizacja, ale pewnie w przeciągu najbliższych dni dodam nowy wpis, jak jeszcze odświeżę te dolne przedziały.

•  

@Pustulka używany T460s czy Matebook D14? Laptop do pracy biurowej, filmy, czasem jakieś niewymagające gry.

•  

@haesor: Nowy matebook z 24 miesięczną gwarancją.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Advertisement