•  

  Codzienny Fake News Neuropa - znaleziska dodawane przez neuropa celem szerzenia dezinformacji nt. sytuacji politycznej, gospodarczej, ekonomicznej i światopoglądowej w Polsce. Każdy z nich oprócz daty i autora znaleziska, będzie okraszony odpowiednim opisem wyjaśniającym, na czym polega fejkowość danego znaleziska.

  2019.07.24
  #17 - Mariusz Muszyński od połowy lat 90 jako oficer służb „prowadzi” Julię Przyłębską - @wiesci24 - #wiesci24.pl

  Fakenews czy manipulacja?
  Fakenews.

  Na czym polega fakenews?
  Tytuł znaleziska jasno wskazuje na to, że "Mariusz Muszyński od połowy lat 90 jako oficer służb „prowadzi” Julię Przyłębską", z kolei tytuł artykułu, do którego prowadzi znalezisko nie stwierdza tego faktu: Szokujące! „Zebrane dane z dużym prawdopodobieństwem wskazują na to, że Mariusz Muszyński od połowy lat 90. jako oficer służb „prowadzi” obecną prezes TK Julię Przyłębską”.

  Osoba prowadząca blog/stronę wiesci24.pl oszukała użytkowników wykop.pl poprzez stwierdzenie w tytule polegającym na tym, że prezes Trybunał Konstytucyjnego Julia Przyłebska od połowy lat 90. jest prowadzona oficer służb Mariusza Muszyńskiego. Tymczasem okazuje się, że według doniesień Gazety Wyborczej z dużym prawdopodobieństwem zebrane dane wskazują na to, że Mariusz Muszyński od połowy lat 90. jako oficer służb „prowadzi” obecną prezes TK Julię Przyłębską”. Znaczy ni mniej, ni więcej tyle, że nie ma pewności, że taka sytuacja faktycznie ma miejsce, a jest - według dziennikarzy GW - bardzo prawdopodobna.

  Nadmienię, że według słownika języka polskiego PWN definicja prawdopodobieństwa jest następująca:

  prawdopodobieństwo «możliwość, szansa wydarzenia się czegoś» #

  Konkluzja:
  Należy zaznaczyć, że już w przeszłości pojawiały się fakenewsy ze strony wiesci24.pl. Jeden z nich, w styczniu bieżącego roku, trafił na stronę główną, po czym został zdjęty i oznaczony jako informacja nieprawdziwa.

  Faktem jest, że już w przeszłości serwis wiesci24.pl został zdekonspirowany przez użytkowników wykop.pl, jako serwis, który nie ma prawdziwej redakcji, a rzekomi autorzy artykułów byli prezentowani za pomocą zdjęć ze stocku:

  Portal wiesci24.pl który wczoraj anonimowo oczerniał prof. Jerzego Artura Nowaka, tworzy fikcyjnych redaktorów, kradnąc tożsamość ludziom ze stockowych fotografii. Jednego z redaktorów nazwał nawet imieniem profesora Nowaka. Człowiek który to robi, ma jakąś obsesję.
  Z tego też powodu była #afera na wykopie: https://www.wykop.pl/link/3982527/

  Wypadałoby zastanowić się, czy strona bez jawnej informacji o właścicielu i redakcji, w dodatku rozsiewający nieprawdziwe informacje w imię pewnego rodzaju antyrządowej krucjaty, ma rację bytu w serwisie wykop.pl

  tag do obserwowania/czarnolistowania: #codziennyfakenewsneuropa

  #polska #polityka #trybunalkonstytucyjny
  #gazetawyborcza #juliaprzylebska #mariuszmuszynski
  #fakenews #manipulacja #moderacjacontent
  #4konserwy.pl #neuropa.ru #bekazlewactwa
  #cfnn

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Wróciłem właśnie z wesela na którym byłem ze swoją różową i muszę się z z Wami Mireczki podzielić jedną uwagą, którą zauważyłem już od pewnego czasu. Jeśli uda Wam się wyrwać na prawdę piękną kobietę to nie znaczy, że cel osiągnięty i możecie mieć wszystko w dupie :-) Na jaką imprezę z nią nie pójdę to nie ważne czy są to jej znajomi, moi koledzy czy całkiem obcy goście ale ciągle ktoś będzie starał się Was zdominować. Na każdym kroku ktoś będzie was testował, wtrącał głupie uwagi, podlizywal się do niej, rzucał głupimi żartami, przytulał, podbijał i sprawdzał waszą reakcje i odpowiedź. Cała dzisiejsza impreza to było odbijanie piłeczek napalonych adoratorów, znajomych, przyjaciół i nie każdemu można powiedzieć żeby zwyczajnie spierdalał :-)
  Taka moja skromna uwaga na koniec dnia, całkiem inaczej to wygląda gdy masz średnią pannę, a całkiem inaczej gdy 10/10.
  Strasznie to męczące, myślę że panowie którzy mają piękne kobiety rozumią o czym mówię.
  #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #przegryw #przemyslenia #przemysleniazdupy
  pokaż całość

  odpowiedzi (59)

 • avatar

  Po kłótni przez telefon ze swoim #rozowypasek uświadomiłem sobie że to ta jedyna. I tak już jadę godzinę czy dwie już po S5, jeszcze zostało mi niecałe 430km do niej. Kompletnie nie przemyślałem tego, po prostu poczułem że muszę ją przytulić jak najszybciej a teraz myślę nad oświadczeniem się ( ͡º ͜ʖ͡º) Myślicie że się ucieszy jak zadzwonię do niej i powiem jej o tym że czekam na nią na parkingu? Oczywiście ona nie wie że do niej jadę (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  Co o tym sądzicie #niebieskipasek i #rozowepaski?
  Plusujacych zawołał za rok i powiem czy było warto. Trzymajcie kciuki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #zwiazki #chwalesie #pytanie
  pokaż całość

  odpowiedzi (47)

 • avatar

  Jak ja się cieszę że nie muszę już chodzić do szkoły. Często śni mi się że znowu jestem w szkole, egzaminy, prace domowe, awantury w domu. Ciągły stres i strach.
  Zawsze gdy budzę się z tego snu, wtedy cieszę się, że to był tylko sen. Mimo że życie dorosłych nie jest kolorowe to jednak bym nigdy nie wrócił do szkoły. Gdybym się jutro obudził i musiałbym znów iść do gimnazjum to bym się rzucił pod pierwszy samochód jaki bym zobaczył.
  Nigdy więcej.

  #depresja #przegryw
  pokaż całość

  odpowiedzi (27)