•  

  Codzienny Fake News Neuropa - znaleziska dodawane przez neuropa celem szerzenia dezinformacji nt. sytuacji politycznej, gospodarczej, ekonomicznej i światopoglądowej w Polsce. Każdy z nich oprócz daty i autora znaleziska, będzie okraszony odpowiednim opisem wyjaśniającym, na czym polega fejkowość danego znaleziska.

  2019.07.25
  #18 - Neonazista na czele atakujących Marsz Równości w Białymstoku - @HaHard - #radiozet.pl

  Fakenews czy manipulacja?
  Fakenews.

  Na czym polega fakenews?
  News w serwisie radiozet.pl powstał na podstawie wpisu w serwisie facebook.com na fanpejdżu OMZRiK (Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych). W opisie znaleziska i w leadzie artykułu na stronie radiozet.pl przeczytać możemy:

  Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych opublikował wpis, dotyczący kontrmanifestantów z Marszu Równości w Białymstoku. Według informacji OMZRiK, w szefostwie stowarzyszenia "Dzieci Białegostoku”- które odpowiada za atak na legalnie zorganizowaną paradę-  jest Tomasz P. ps. "Dragon". To skazany na 2,5 roku więzienia były działacz polskiej siatki neonazistowskiej organizacji przestępczej "Blood and Honour".
  Użytkownik @L3stko zwrócił uwagę, że:

  Dosyć łatwo zweryfikować informację podaną przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, wystarczy sprawdzić w KRS. Taka osoba nie zasiada we władzach stowarzyszenia.
  Ciekawe, czy reszta opisanych przez Gawła rzeczy, we wpisie na fp OMZRiK, równie mija się z prawdą, czy może pozostaje w zgodzie z nią? Jeśli chodzi o samą postać Tomasza P. ps. "Dragon" to nie ma wątpliwości, że jest to czarny charakter, brunatna postać, skazana m.in. na karę 2,5 roku bezwzględnego więzienia za podżeganie do napadu oraz 9 miesięcy za podżeganie do pobicia.

  Link do oryginału newsa: https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Marsz-Rownosci-Bialystok.-Neonazista-na-czele-atakujacych-parade

  Małe przypomnienie: Rafał Gaweł znany jest z działalności na rzecz OMZRiK. Został skazany prawomocnym wyrokiem na 2 lata więzienia za oszustwa finansowe. Aby uniknąć kary bezwględnego więzienia uciekł do Norwegii i wystąpił o azyl. Stamtąd też produkuje treści na fp OMZRiK.

  Ad vocem:
  Jeśli na etapie weryfikacji informacji OMZRiK ma po raz kolejny problem z rzetelnością, to byłabym ostrożna podając dalej informacje, które rozpowszechnia OMZRiK, gdyż to nie pierwszy raz, kiedy mija się z prawdą wprowadzając w ludzi w błąd lub po prostu kłamie. O innym przykładzie na kłamstwa rozpowszechniane przez fanpejdż, na którym udziela się oszust Gaweł, możecie przeczytać tutaj: https://dzienniknarodowy.pl/kolejne-klamstwa-osrodka-monitorowania-zachowan-rasistowskich-ksenofobicznych/

  tag do obserwowania/czarnolistowania: #codziennyfakenewsneuropa

  #polska #bialystok
  #marszrownosci #strefawolnaodlgbt #omzrik
  #fakenews #manipulacja #moderacjacontent
  #4konserwy.pl #neuropa.ru #bekazlewactwa
  #cfnn

  +: Graf_Spee, bolekkrystianek +20 innych
  •  

   @M1r14mSh4d3: OMZRiK #lol nie pokazujcie im tych zdjęć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: twitter.com

  •  

   @M1r14mSh4d3:

   znaleziska dodawane przez neuropa celem szerzenia dezinformacji

   Niewątpliwie. Pani tu chyba nowa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Fakenews czy manipulacja?

   Do zaistniałej sytuacji odniosłem się we wpisie, cyt:

   Czy jest na Wykopie ktoś z Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych? Mam pytanie w związku z moim znaleziskiem, a w zasadzie z artykułem, który ukazał się na witrynie @RadioZET . Na jakiej podstawie napisaliście, iż "w szefostwie stowarzyszenia "Dzieci Białegostoku”- które odpowiada za atak na legalnie zorganizowaną paradę- jest Tomasz P. ps. "Dragon". To skazany na 2,5 roku więzienia były działacz polskiej siatki neonazistowskiej organizacji przestępczej "Blood and Honour", skoro w KRS taka osoba nie figuruje? KRS (dzięki za informajce @L3stko, link). Czy Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych to nałogowi kłamcy, a wiarygodność i rzetelność Radia Zet jest taka, że publikowane przez nich informacje trzeba sprawdzać? Zatem za co Wam, dziennikarzom, płacą? Za przedruki?

   Link: https://www.wykop.pl/wpis/42832157/czy-jest-n-wykopie-ktos-z-osrodka-monitorowania-za/

   Ciekawe, czy reszta opisanych przez Gawła rzeczy we wpisie na fp OMZRiK, równie mija się z prawdą, czy może pozostaje w zgodzie z nią. Jeśli chodzi o samą postać Tomasza P. ps. "Dragon" to nie ma wątpliwości, że jest to czarny charakter, brunatna postać, skazana m.in. na karę 2,5 roku bezwzględnego więzienia za podżeganie do napadu oraz 9 miesięcy za podżeganie do pobicia.

   cytując @Abomination

   Zanim zaczniecie go bronić:
   "Dragon został skazany na 2,5 roku więzienia za podżeganie do napadu, w którym brutalnie zamordowano chłopaka. Dostał też 9 miesięcy pozbawienia wolności za zastraszanie świadków."

   Ciekai mnie, czy on rzeczywiście "stał na czele atakujących Marsz Równości w Białymstoku". Jeżeli tak, i ja jako osoba o liberalno-konserwatywnych poglądach miałbym go bronić, to rzeczywiście pierdolę i wolę być klasyfikowany jako lewak. W dupie mam taką prawicę. Tyle ode mnie.

  •  

   OMZRiK #lol nie pokazujcie im tych zdjęć

   @wigilius: bomba.

  •  

   @HaHard: jesteś rozgrzeszony. :-) Ja tam nie mam nic do Ciebie. Bardziej chodzi o wyczulenie ludzi na newsy dotyczące treści rozpowszechnianych przez OMZRiK.

   Byłam święcie przekonana, że lubisz z tęczusiami z neuropy spijać sobie z dzióbków.

  •  

   Neonazista na czele atakujących Marsz Równości w Białymstoku
   niestety nie mogę już wymoderować, ani moderacja nie chce ingerować w treść: link do znaleziska
   https://www.wykop.pl/link/5060309/neonazista-na-czele-atakujacych-marsz-rownosci-w-bialymstoku/

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Dawać batony które były a których już nie ma. Nieważne czy były dobre czy nie

  odpowiedzi (45)

 • avatar

  W zeszłym roku miałem zawał, a mam tylko 24 lata. Siedziałem przed komputerem, gdy nagle poczułem kłucie w klatce piersiowej, po chwili zrobiło mi się zimno, następnie pociemniało mi przed oczami i to wszystko, co pamiętam. Ocknąłem się w karetce, którą wezwała matka. Później dowiedziałem się, że znalazła mnie leżącego na dywanie w kałuży kału; tak, podobno się obsrałem. Od tamtej pory jestem strasznie przewrażliwiony na punkcie swojego zdrowia, rzuciłem fajki, picie, zacząłem zdrowo się odżywiać. Dzisiaj, gdy się kąpałem, znów poczułem kłucie w klatce piersiowej, wpadłem w panikę i mogłem złapać oddechu. Zawołałem dziadka, który akurat przyjechał na święta i czytał w kuchni gazetę. Dziadek wpadł do łazienki, zobaczył, co się dzieje. Widział, że kurczowo trzymam się za klatkę piersiową i desperacko próbuję zaczerpnąć powietrza. Dziadek wskoczył do wanny, usiadł na przeciwko mnie i zwalił mi konia stopami. Ból minął, a woda nadała poślizgu dziadkowym stópkom.

  pokaż spoiler #pasta #heheszki #byloaledobre
  pokaż całość

  odpowiedzi (8)

 • avatar

  Zwatpilem w twierdzenie "nie ma zenskich przegrywow"... Da sie to odzobaczyc? ( ಠ_ಠ)

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  odpowiedzi (36)