•  

Codzienny Fake News Neuropa - znaleziska dodawane przez neuropa celem szerzenia dezinformacji nt. sytuacji politycznej, gospodarczej, ekonomicznej i światopoglądowej w Polsce. Każdy z nich oprócz daty i autora znaleziska, będzie okraszony odpowiednim opisem wyjaśniającym, na czym polega fejkowość danego znaleziska.

2019.07.25
    #18 - Neonazista na czele atakujących Marsz Równości w Białymstoku - @HaHard - #radiozet.pl

Fakenews czy manipulacja?
    Fakenews.

Na czym polega fakenews?
    News w serwisie radiozet.pl powstał na podstawie wpisu w serwisie facebook.com na fanpejdżu OMZRiK (Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych). W opisie znaleziska i w leadzie artykułu na stronie radiozet.pl przeczytać możemy:

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych opublikował wpis, dotyczący kontrmanifestantów z Marszu Równości w Białymstoku. Według informacji OMZRiK, w szefostwie stowarzyszenia "Dzieci Białegostoku”- które odpowiada za atak na legalnie zorganizowaną paradę-  jest Tomasz P. ps. "Dragon". To skazany na 2,5 roku więzienia były działacz polskiej siatki neonazistowskiej organizacji przestępczej "Blood and Honour".
    Użytkownik @L3stko zwrócił uwagę, że:

Dosyć łatwo zweryfikować informację podaną przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, wystarczy sprawdzić w KRS. Taka osoba nie zasiada we władzach stowarzyszenia.
    Ciekawe, czy reszta opisanych przez Gawła rzeczy, we wpisie na fp OMZRiK, równie mija się z prawdą, czy może pozostaje w zgodzie z nią? Jeśli chodzi o samą postać Tomasza P. ps. "Dragon" to nie ma wątpliwości, że jest to czarny charakter, brunatna postać, skazana m.in. na karę 2,5 roku bezwzględnego więzienia za podżeganie do napadu oraz 9 miesięcy za podżeganie do pobicia.

Link do oryginału newsa: https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Marsz-Rownosci-Bialystok.-Neonazista-na-czele-atakujacych-parade

Małe przypomnienie: Rafał Gaweł znany jest z działalności na rzecz OMZRiK. Został skazany prawomocnym wyrokiem na 2 lata więzienia za oszustwa finansowe. Aby uniknąć kary bezwględnego więzienia uciekł do Norwegii i wystąpił o azyl. Stamtąd też produkuje treści na fp OMZRiK.

Ad vocem:
    Jeśli na etapie weryfikacji informacji OMZRiK ma po raz kolejny problem z rzetelnością, to byłabym ostrożna podając dalej informacje, które rozpowszechnia OMZRiK, gdyż to nie pierwszy raz, kiedy mija się z prawdą wprowadzając w ludzi w błąd lub po prostu kłamie. O innym przykładzie na kłamstwa rozpowszechniane przez fanpejdż, na którym udziela się oszust Gaweł, możecie przeczytać tutaj: https://dzienniknarodowy.pl/kolejne-klamstwa-osrodka-monitorowania-zachowan-rasistowskich-ksenofobicznych/

tag do obserwowania/czarnolistowania: #codziennyfakenewsneuropa

#polska #bialystok
    #marszrownosci #strefawolnaodlgbt #omzrik
    #fakenews #manipulacja #moderacjacontent
    #4konserwy.pl #neuropa.ru #bekazlewactwa
    #cfnn

+: Graf_Spee, bolekkrystianek +20 innych
    •  

@M1r14mSh4d3: OMZRiK #lol nie pokazujcie im tych zdjęć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

źródło: twitter.com

•  

@M1r14mSh4d3:

znaleziska dodawane przez neuropa celem szerzenia dezinformacji

Niewątpliwie. Pani tu chyba nowa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Fakenews czy manipulacja?

Do zaistniałej sytuacji odniosłem się we wpisie, cyt:

Czy jest na Wykopie ktoś z Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych? Mam pytanie w związku z moim znaleziskiem, a w zasadzie z artykułem, który ukazał się na witrynie @RadioZET . Na jakiej podstawie napisaliście, iż "w szefostwie stowarzyszenia "Dzieci Białegostoku”- które odpowiada za atak na legalnie zorganizowaną paradę- jest Tomasz P. ps. "Dragon". To skazany na 2,5 roku więzienia były działacz polskiej siatki neonazistowskiej organizacji przestępczej "Blood and Honour", skoro w KRS taka osoba nie figuruje? KRS (dzięki za informajce @L3stko, link). Czy Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych to nałogowi kłamcy, a wiarygodność i rzetelność Radia Zet jest taka, że publikowane przez nich informacje trzeba sprawdzać? Zatem za co Wam, dziennikarzom, płacą? Za przedruki?

Link: https://www.wykop.pl/wpis/42832157/czy-jest-n-wykopie-ktos-z-osrodka-monitorowania-za/

Ciekawe, czy reszta opisanych przez Gawła rzeczy we wpisie na fp OMZRiK, równie mija się z prawdą, czy może pozostaje w zgodzie z nią. Jeśli chodzi o samą postać Tomasza P. ps. "Dragon" to nie ma wątpliwości, że jest to czarny charakter, brunatna postać, skazana m.in. na karę 2,5 roku bezwzględnego więzienia za podżeganie do napadu oraz 9 miesięcy za podżeganie do pobicia.

cytując @Abomination

Zanim zaczniecie go bronić:
      "Dragon został skazany na 2,5 roku więzienia za podżeganie do napadu, w którym brutalnie zamordowano chłopaka. Dostał też 9 miesięcy pozbawienia wolności za zastraszanie świadków."

Ciekai mnie, czy on rzeczywiście "stał na czele atakujących Marsz Równości w Białymstoku". Jeżeli tak, i ja jako osoba o liberalno-konserwatywnych poglądach miałbym go bronić, to rzeczywiście pierdolę i wolę być klasyfikowany jako lewak. W dupie mam taką prawicę. Tyle ode mnie.

•  

OMZRiK #lol nie pokazujcie im tych zdjęć

@wigilius: bomba.

•  

@HaHard: jesteś rozgrzeszony. :-) Ja tam nie mam nic do Ciebie. Bardziej chodzi o wyczulenie ludzi na newsy dotyczące treści rozpowszechnianych przez OMZRiK.

Byłam święcie przekonana, że lubisz z tęczusiami z neuropy spijać sobie z dzióbków.

•  

Neonazista na czele atakujących Marsz Równości w Białymstoku
      niestety nie mogę już wymoderować, ani moderacja nie chce ingerować w treść: link do znaleziska
      https://www.wykop.pl/link/5060309/neonazista-na-czele-atakujacych-marsz-rownosci-w-bialymstoku/

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Dawać batony które były a których już nie ma. Nieważne czy były dobre czy nie

odpowiedzi (45)

W zeszłym roku miałem zawał, a mam tylko 24 lata. Siedziałem przed komputerem, gdy nagle poczułem kłucie w klatce piersiowej, po chwili zrobiło mi się zimno, następnie pociemniało mi przed oczami i to wszystko, co pamiętam. Ocknąłem się w karetce, którą wezwała matka. Później dowiedziałem się, że znalazła mnie leżącego na dywanie w kałuży kału; tak, podobno się obsrałem. Od tamtej pory jestem strasznie przewrażliwiony na punkcie swojego zdrowia, rzuciłem fajki, picie, zacząłem zdrowo się odżywiać. Dzisiaj, gdy się kąpałem, znów poczułem kłucie w klatce piersiowej, wpadłem w panikę i mogłem złapać oddechu. Zawołałem dziadka, który akurat przyjechał na święta i czytał w kuchni gazetę. Dziadek wpadł do łazienki, zobaczył, co się dzieje. Widział, że kurczowo trzymam się za klatkę piersiową i desperacko próbuję zaczerpnąć powietrza. Dziadek wskoczył do wanny, usiadł na przeciwko mnie i zwalił mi konia stopami. Ból minął, a woda nadała poślizgu dziadkowym stópkom.

pokaż spoiler #pasta #heheszki #byloaledobre
    pokaż całość

odpowiedzi (8)

Zwatpilem w twierdzenie "nie ma zenskich przegrywow"... Da sie to odzobaczyc? ( ಠ_ಠ)

. . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

odpowiedzi (36)