Wpis z mikrobloga

Przy okazji głośnych ostatnio tematów związanych z #lgbt zacząłem zastanawiać się nad jedną rzeczą. Jak to jest, że nagość i tematy związane z seksualnością powodują tak ostre podziały wśród ludzi i czemu w ogóle są tak wielkim tabu podczas gdy przemoc jest na porządku dziennym: w grach, w telewizji i ogólnie w mediach - jest tak mocno zakorzeniona w populkturze, że nikt nie zwraca na nią specjalnej uwagi. Owszem - raz na jakiś czas znajdzie się ktoś kto poruszy ten temat, ale nigdy nie wywołuje to takiej burzy jak gołe cycki czy inne penisy.

Gdyby się tak racjonalnie zastanowić, to scena gdzie człowiek morduje człowieka powinna budzić większe zgorszenie niż sex. W końcu sex szkodzi trochę mniej niż rozłupanie głowy siekierą ;P

#przemyslenia | #przemysleniazdupy | #neuropa | #bekazprawakow
  • 7
@tylkostrimi: To podejście ogranicza wolność, ale na świecie już od dawna tak jest, ze „te” sprawy wywołują najwieksze emocje. Do przemocy wszyscy się już przyzwyczaili, ale widok gołych cyckow wciąż oburza.
Tylko ze tu jest taka różnica że jedno to fikcja a drugie to realność.


@Konkaki:

Niekoniecznie. Wyobraź sobie 2 sceny:

- Dziecko gra w grę, w które rucha się dziwki
- Dziecko gra w grę, w której strzela się do ludzi

Która gra będzie budzić większe kontrowersje?

Albo:
- Scena seksu w TV
- Scena morderstwa w TV

W którym momencie rodzic bierze pilota i przełącza?

@Old_gamer1988: @JLSZ

Do przemocy
@tylkostrimi:
Ciekawi mnie, na ile to może być to wpływ chrześcijaństwa. Opowiadanie o przemocy czy pokazywanie scen prezentujących przemoc (na rysunku, w filmie etc) według moralności chrześcijańskiej grzechem nie jest. Tymczasem opowiadanie o sferze seksualnej, prezentowanie związanych z nią wizerunków, a niekiedy nawet samo myślenie o seksie, już stanowi złamanie VI przykazania.
@tylkostrimi: wedlug mnie to irracjonalny wstyd budowany na fundamentach wiary katolickiej. na religii w podstawówce oglądaliśmy pasje, w gimnazjum jakieś filmy z płodami i narracją typu "kobiety które tego dokonują mają zniszczoną resztę życia na 100% tak było nie ściemniam". I to połączone z darciem się na uczniów gdy się przytulali albo zaczepiali (niezależnie od płci) i docinkami ze strony nauczycieli "co kolege zaczepiasz?? gejem jesteś czy co".