Wpis z mikrobloga

Japonia pozwala na pierwsze eksperymenty na embrionach ludzko-zwierzęcych.

Japoński naukowiec zajmujący się komórkami macierzystymi po raz pierwszy otrzymał wsparcie (grant) rządu Japonii na stworzenie ludzko-zwierzęcych embrionów.
Embriony zwierząt zawierające ludzkie komórki zostaną następnie wprowadzone do "zastępczych" matek. +: możliwość "hodowli" organów. -: etyka?

Źródło: Artykuł na łamach czasopisma Nature.

Link do znaleziska (dodałem szybkie tłumaczenie w komentarzu) https://www.wykop.pl/link/5062785/ang-japonia-pozwala-na-pierwsze-eksperymenty-na-embrionach-ludzko-zwierzecych/

Znalezisko dodał: @MalyBiolog

#swiatnauki #gruparatowaniapoziomu #liganauki #ligamozgow #qualitycontent #ciekawostki #zainteresowania #japonia #medycyna #biologia #genetyka #zdrowie
RFpNeFeFiFcL - Japonia pozwala na pierwsze eksperymenty na embrionach ludzko-zwierzęc...

źródło: comment_PDM6DijilIBn5bGYXxEPvFRJ4KY6rlMW.jpg

Pobierz
  • 71
@AtrFib25:

najpierw to zapoznaj się z podstawami biologii molekularnej.


Wyobraź Sobie że mam jakieś minimalne pojęcie, wystarczy zerknąć na pewne moje znaleziska.
Do tego mam w dalszej rodzinie lekarza onkologa z którym często rozmawiam na te tematy

jeden lek na wszystkie nowotwory nie istnieje i najprawdopodobniej NIE POWSTANIE


Gdzie ja napisałem o jednym leku?
@iAmTS:

AIDS jest tylko tłumione , a te kilka dosłownie kilka przypadków są raczej fenomenem niż świadomym działaniem.
Byli przypadki wyleczenie HIV bez specjalnej kuracji farmakologicznej. Tak samo samoistne wyleczenie od raka.

Aby było jasne:
Nie chodzi o to że koncerny ukrywają taki lek , tylko nie inwestują miliardów w jego badania i wdrożenie.
Tyle i aż tyle.
@RFpNeFeFiFcL to skoro się orientujesz, to pewnie wiesz o czerniaku ładnie reagującym na inhibitory białek BRAF1 i BRAF2, nowotworach piersi HER2 reagujących na herceptynę.

A wyleczyć się nie da "na raz" dlatego, że nie ma do dyspozycji aż tak precyzyjnych dróg podania leku i nie trafia się we wszystkie zmutowane geny. Jest szansa, że ostanie się parę komórek nowotworowych z jeszcze innymi mutacjami i to one powodują wznowę.

Przypominam ścieżkę kancerogenezy:
inicjacja