Wpis z mikrobloga

Po kilkuletniej przerwie byłem dzisiaj na strzelnicy.

Zdążyłem już zapomnieć, że największą trudność sprawia sam ciężar broni.

Nieustannie zaskakujące, jakie to jest łatwe.

Przy okazji polecam strzelnicę Strzelka pod Rzeszowem #rzeszow :
http://strzelka.pl/

Mają względnie niskie ceny (1,50zł / 9para), i można zmieniać broń nawet po kilku wystrzałach, bez żadnych opłat.
Na minus: stan techniczny niektórych egzemplarzy broni jest... nieciekawy. Zwłaszcza tych z bloku wschodniego - Glauberyt był rozklekotany, a kałach wyglądał tak, jakby od samego patrzenia miał się rozpaść.

Brakowało mi trochę jakiegoś sensownego kbksu.

Ostrzelane:
Glock 19, Walther P99 (jakiś debil wymyślił ten spust), CZ Shadow2, Glauberyt, a na deser rewolwer Taurus 357 i M16. Zdecydowanie CZ mi najbardziej podszedł.

#strzelnica #strzelectwo #chwalesie
  • 12
Jeśli ciężar broni sprawia Ci trudność to problemem jest technika


@gregor40:
Raczej skłaniałbym się do opinii @JakTamCoTam - po prostu mam problem z trzymaniem kilogramowego przedmiotu w wyciągniętych rękach. Generalnie, odkąd mi się dziecko urodziło (5 lat temu), zapuściłem się straszliwie, i nie robię ze sobą nic.

Ale od 2 tygodni się wziąłem za siebie i zacząłem się ruszać. Oby mi nie przeszło za szybko :)
@RandomowyMirek: A, już kumam, o co chodzi z P99. Z tego, co czytałem, to tak ma chodzić, żeby czasem jakiś Sierżant Bagieta czy inny policmajster nie strzelił ci przypadkiem w łeb albo sobie w jaja, jak będzie przekładał broń z ręki do ręki albo próbował wycelować w tarczę na strzelnicy.
@RandomowyMirek: Też byłem dzisiaj na Strzelce. W końcu się przekonałem do Beretty, lepiej się z niej celowało niż z Shadow2. W moich rękach Glauberyt się normalnie zachowywał i trafiał tam gdzie chciałem, kałach też ale może po prostu miałem farta. Najfajniejsza broń na tej strzelnicy to zdecydowanie S&W 44 magnum, z jakiegoś powodu ludzie się go boją, nie rozumiem ich.
@MercedesBenizPolska: To ja nie mówię że Shadow jest zły, jest rewelacyjny. Chodzi mi o to że pierwszy raz przypasował mi inny pistolet niż Shadow. Beretta ma w moim odczuciu grubszy chwyt i chyba to mi tak spasowało. Ja z kolei nie rozumiem zachwytu nad Glockiem. Jak dla mnie jest za lekki, źle mi się z niego strzela.