•  

W odpowiedzi na post @AvalonYuuna robie swój #pokazpulpit #linux
    bojówka #opensuse i #kde here. domyślna tapeta, ale bardzo mi odpowiada. dodatkowo latte dock to jest poezja, no i pasek na górze :)
    Gnome bardzo został w tyle, jeśli chodzi o UX w porównaniu do Plasmy. I tak - wszystko działa.

źródło: Screenshot_20190727_102928.png

•  

@xnchuck:

domyślna tapeta, ale bardzo mi odpowiada. dodatkowo latte dock to jest poezja, no i pasek na górze :)

Taka tapetę możesz mieć wszędzie, pasek na górze też, nawet na windowsie no i dock też wszędzie można zainstalować. Co więc takiego super jest w kde co wyróżnia go od gnoma :)?

•  

@LazyInitializationException: Szybkość, lekkość, customizowalność.

•  

@Azur88: na czym ta lekkość polega? Zajmuje mniej miejsca na dysku? Mniej ramu?

•  

@LazyInitializationException: Tak, zjada niewyobrażalnie mniej zasobów.

•  

@Azur88: no nie powiedziałbym. Np kubuntu zużywa 600 mb ramu na start a debian z gnomem 400 :) przecież to że KDE jest pamieciożerne to powszechnie znany fakt :)

•  

@LazyInitializationException: Mnie to tam lotto i tak, GNOME nienawidzę... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
      KDE niech sobie zjada jak musi, ma całe 12Giba.

•  

@LazyInitializationException: wydaje mi się, że jeśli chodzi o "customizowalność", to KDE ma możliwość edycji niemal każdego elemementu Desktopu i jest to out-of-the-box (czasami można to uznać za wadę, bo ilość opcji może przerazić). Żeby uczycić z Gnoma ładny DE trzeba dogrywać jakieś pluginy, tematy itd., które mogą uczycić desktop mniej stabilny. Takie mam przynajmniej doświadczenia.
      Co do ilości zajętego miesca to, np. w openSUSE obraz Live KDE jest 15 MB lżejszy od Gnoma ;)

•  

@Azur88: Nie chodzi o to czy cie to obchodzi tylko o to, że mówisz nieprawdę :)

•  

@LazyInitializationException: Moja prawda jest najmojsza... ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

to KDE ma możliwość edycji niemal każdego elemementu Desktopu

@xnchuck: Nope, do osiągnięcia rzeczy, ktore sporo DE ma od razu w kde trzeba pisać albo własny motyw albo pzerabiać kod plasmoidów. GTK dalej się nie integruje z KDE. Na kde jets małó motywów. Plasmoidy się źle integrują z motywami kde. Sporo plasmoidów trzeba dograć ręcznie.

KDE w większości to DE jednej/dwóch konfiguracji.

Przykład niżej. Tego co mam na screenie nie da się odtworzyć w kde. Night/day mode motywów też nie da się odtworzyć w kde.

źródło: i.imgur.com

•  

@Kryspin013: fakt, nie wszystko da się zrobić. Np. próbowałem w KDE zrobić appmenu na pasku jak masz na screenie. Są jakieś mody do dogrania, ale nie działa do dobrze z wieloma aplikacjami. Oczywiście nie hejtuje gnome/gtk+ bo są pod egidą FSF, ale jakoś bardziej podobają mi się apki na Qt i uważam że w KDE jest większa spójność i współpraca ze sobą wielu aplikacji. Zwłaszcza z pakietu PIM (akonadi).

•  

i uważam że w KDE jest większa spójność i współpraca ze sobą wielu aplikacji

@xnchuck: Tak, ale tylko aplikacji KDE. Aplikacje GTK się źle integrują ze środowiskiem. QT też czasami tak sobie. No i aplkacje QT pod środowiskami GTK działają super, z kolei aplikacje KDEQT już do dupy, często im się sypią motywy i ne potrafią się dostosowac do UI albo w ogóle nie korzystają z wbudowanych motywów wewnątrz aplikacji zamiast z natywnych.

•  

@Kryspin013: wszystko zgoda, ale aplikacji KDE jest tyle i są tak dobre, że W ZASADZIE na upartego nie trzeba wychodzić poza nie i testować pozostałe ;) Poza tym uważam, że Twoje opinie na temat "działania do dupy" aplikacji KDE/Qt w innych środowiskach i odwrotnie - GTK w KDE - są mocno przesadzone.
      one more thing: porównaj sobie desktop Plasmy tuż po zainstalowaniu, z Gnome/XFCE po zainstalowaniu. Wrażenia takie jakbyś porównywał Windowsa 10 do Windowsa 7/XP. Owszem - po konfiguracji można uzyskać te same efekty, ale nie każdy lubi się bawić w taki hacking/ma czas i poznawać tajniki/pluginy/themes danego DE.
      Peace :)

•  

wszystko zgoda, ale aplikacji KDE jest tyle i są tak dobre, że W ZASADZIE na upartego nie trzeba wychodzić poza nie i testować pozostałe

@xnchuck: co to za bzdura jest xD

Poza tym uważam, że Twoje opinie na temat "działania do dupy" aplikacji KDE/Qt w innych środowiskach i odwrotnie - GTK w KDE - są mocno przesadzone.

@xnchuck: Uważaj co chcesz. Teraz nie mam jak ale pokazałbym ci jak jebią się okna (tylko KDE) po zmianie motywu w systemie.

one more thing: porównaj sobie desktop Plasmy tuż po zainstalowaniu, z Gnome/XFCE po zainstalowaniu.

No, sutowy config ala windows 95 tylko z współczesnym wyglądem. W xfce masz 8 konfigów na start w tym redmond nawiązujący do windy. No ale nawet jeśli to co to zmienia? Prawda jest taka, że po za domyślnym configiem kde to tam się nie da zbyt wiele ustawić.

•  

@Kryspin013: masz sensowne argumenty, ale i tak mam je w chuju ;) KDE rządzi i to nawet bez wsparcia Red Hata.