Wpis z mikrobloga

Dziś w cyklu "Filmy ze Złotej Ery VHS" będzie film który "przeżywa drugą młodość", został przez widzów odkopany - wykopany ;)
Często jego tytuł jest poszukiwany, a sam film przez kolejnych widzów wysoko oceniany...
Ambitny, przygodowo-młodzieżowy dramat obyczajowy z nutką humoru w tle...

" Stań przy mnie " (Stand by Me, 1986)

Czterech nastolatków – wrażliwy George, twardy Chris, ekstrawagancki Teddy i tchórzliwy Vern dorasta razem w małym miasteczku Castle Rock w stanie Oregonie.

Pewnego dnia Vern podsł#!$%@? rozmowę starszego brata, z której dowiaduje się, że grupa starszych chłopaków znalazła przy torach zwłoki zaginionego chłopca, ale nie poinformowała o tym policji. Przyjaciele postanawiają samodzielnie odnaleźć ciało.

Chcąc zyskać we własnych oczach, jak i podbudować opinię w miasteczku, młodzieńcy udają się w niezapomnianą dwudniową wędrówkę, która przeradza się w wewnętrzną odyseję samozrozumienia.

Kiedy natrafiają na konkurencyjną grupę, uzbrojonych w noże miejskich chuliganów, chłopcy odkrywają siłę, której do tej pory nawet u siebie nie podejrzewali.


Ten piękny film Roba Reinera został nakręcony na podstawie książki “Ciało” Stephena Kinga.

Nie jest to, jak mogło by się wydawać, film grozy, ale cudowny obraz o dojrzewaniu, poznawaniu siebie, z motywem wędrówki w tle - > #takaprawda.

"Chcieli znaleźć martwe ciało, a odnaleźli siebie..."


Zwiastun.
Strona [Filmweb](https://www.filmweb.pl/film/Stań+przy+mnie-1986-9740). (średnia 7,7)

Cały film on-line (lektor, 1080p, cda).

⇨ #zlotaeravhs - tu możecie znaleźć wszystkie wcześniej prezentowane przeze mnie filmy, jak i kolejne które się pojawią...

A ich okładki hurtowo przejrzycie w zakładce z grafiką...
https://www.wykop.pl/multimedia-tag/zlotaeravhs/ .

#starealedobre #gimbynieznajo #nostalgia #wykopplus30club #gruparatowaniapoziomu #klasyka #stephenking #filmnawieczor

Pobierz Montago - Dziś w cyklu "Filmy ze Złotej Ery VHS" będzie film który "przeżywa drugą mł...
źródło: comment_auULgDiJDb9514ESmhbLabYD2OSNclsy.jpg
  • 7