Wpis z mikrobloga

Dlaczego wykop @a__s @m__b @moderacja pozwala na grupową nienawiść w tytule do tych nastolatków? https://www.wykop.pl/link/5065093

SJP: sodomita - człowiek uprawiający sodomię; zoofil
PWN: sodomita -icie, -itę; -ici, -itów, sodomia «zboczenie seksualne polegające na uprawianiu stosunków płciowych ze zwierzętami» sodomita sodomitka

#nienawisc #lgbt #homoseksualizm #stopnienawisci #homofobia #urojeniaprawakoidalne #neuropa #wykop
  • 17
@NadiaUK: To nie jest wybiórcze cytowanie słownika - dodałem definicję z PWN. W swoim cytacie dałaś cytat z Wikipedii, którą każdy może edytować. Sodomita to określenie obraźliwe. Jeśli nie widzisz niczego złego w nazywaniu tak innych to współczuję.
@artpop: polecam zapoznać się z artykułem w Wikipedii

Sodomia – w języku polskim termin określający zoofilię[1], niekiedy również homoseksualizm[2].


Ewentualnie definicja w WSJP

praktyki seksualne uznawane w tradycyjnej moralności i w dawnym nauczaniu Kościoła katolickiego za „niezgodne z naturą” i z tego powodu niedopuszczalne; zwłaszcza homoseksualizm i współżycie ze zwierzętami
@artpop: Radzę sprawdzić etymologię tego słowa mordo.

Zgodnie z regułami języka polskiego rzeczownik „sodomici” oznacza mieszkańców Sodomy, biblijnego miasta leżącego nad morzem Martwym. Przypisuje się mu jednak również inne znaczenia, nawiązujące do czynów, jakich mieli się dopuszczać, zgodnie z biblijnym przekazem, mieszkańcy tego miasta. Od średniowiecza „sodomia” oznacza również perwersyjne zachowania seksualne.


https://pl.wikipedia.org/wiki/Sodomia

Perwersja:

odchylenia reakcji psychicznych w zakresie popędów, zwłaszcza w sferze seksualne

zachowania naruszające obowiązujące konwencje, mające na celu
@artpop: Ale ja się nie odnoszę do tych nastolatków ani ich nie potępiam. Słowo sodomici zazwyczaj oznacza perwersyjnych ludzi z Sodomy. Kiedyś nawet w szkole tak uczono. O tym, że jest jeszcze inne znaczenie tego słowa, to się dowiedziałem dopiero jakość kilka lat temu. Zakładam, że wielu ludzi nawet nie wie, że to oznacza zoofilię, bo się tym nie interesuje.

A co do oceny perwersji, to tutaj nie ma żadnych obiektywnych