•  

  Teściowe stoją kilka godzin w kolejce aby złożyć wniosek na rekompensatę za podwyżki prądu. 4 dni temu dostali o tym informację. Firma dziś zamknięta z tego powodu. Tak się traktuje przedsiębiorców ale przynajmniej na dziec dajom xD
  #pis #polityka #bekazpisu #socjalizm #komunizm
  #dzialalnoscgospodarcza #firma #energetyka #energia #podatki #prad #prawo #biznes #wlasnafirma

  •  

   @Laargoo: to nie mogli online ? Albo poczta ??
   Nie żebym się zgadzał z tego rodzaju polityką, ale nie trzeba stać w kolejce.

  •  

   @Laargoo: Nie żeby dostać rekompensatę tylko utrzymać cenę na druga połowę roku.Przedsiębiorcy zostali o tym poinformowani 28 czerwca Dziennikiem Ustaw.

   +: kwanty
  •  

   @Laargoo: Za wzrost cen pradu odpowiada UE i jej polityka klimatyczna. Podyktowana interesami zachodniej Europy w eksportowaniu technologii energetycznej.

  •  

   @Dziedziel: do online trzeba podpis elektroniczny a listem chyba nawet nie wiedzieli że mozna. W piątek dostali info.

  •  

   @IdillaMZ: napewno PiS jest święty i nic nie ma za uszami

  •  

   @Laargoo: i ile na tym zaoszczedza? 80 zł na pradzie minus zysk z dniowki?

  •  

   @Wychwalany: płacą sporo za prąd coś.ok 1200 zł miesięcznie więc nie mało bedzie

  •  

   @Laargoo: PiS wymyślił szwindel pod nazwą handel powietrzem - handel prawami do emisji CO2? Na którym korzystają oczywiście zachodnie korporacje. Europa zachodnia zalewa Polskę własną technologią energetyczną, rugują nasz węgiel, którego produkujemy najwięcej w Europie(60% udziału), i którego zużycie i wydobycie stale rośnie na świecie. Dlatego, że żadna słaba gospodarka się nie rozwinie, jeśli będzie opierać produkcję energii o drogie technologie zachodnie. Zachód sztucznie podnosi ceny konwencjonalnej energii, przez brednie o globalnych zmianach klimatu wywołanych przez człowieka, kiedy to człowiek produkuje tylko 4% całkowitej emisji. Oceany produkują 15x więcej, lasy i wszelka materia organiczna produkują 10x więcej, wulkany generują 2-3x więcej.

  •  

   @IdillaMZ: rozumiem że rozdawnictwo kasy, zaniedbania w infrastrukturze przesyłowej, obsadzanie głąbami stanowisk w spółkach energetycznych, dojenie tych spółek na każdy możliwy cel wyborczy... Ale zły zachód który zazdrości nam itd..

  •  

   @Laargoo: Rozdawanie pieniędzy nie ma z tym nic wspólnego, PiS obniżył opodatkowanie energii(a nie podniósł aby dać na 500+). Takie są fakty. Za brak infrastruktury można rozliczać tylko w szerszej perspektywie. Spółki były, są i będą dojone. Tu się nic nie zmieniło.

  •  

   @Laargoo: Nie "zły zachód", tylko zachodnia Europa dbająca o swoje interesy - czyli "dobry zachód". Brawo dla niej. Tylko uczmy się, nie bądźmy wykorzystywanymi przez bogatszych pachołkami.

  •  

   @Laargoo: Polityka opodatkowywania energii odnawialnej w imię strachu przed "globalnymi zmianami klimatu wywołanymi przez człowieka" jest genialna i służy Europie, Europie Zachodniej. Tylko, że to nie my produkujemy tę zaawansowaną technologię tworzącą energię odnawialną. DLATEGO NA TYM NIE ZAROBIMY. Nie bądźmy frajerami. Mówmy, że energia nieodnawialna jest dobra, bo to nam się opłaca. Na zachodzie nie wydobywa się węgla, więc mogą pleść dowolne bzdury.

  •  

   @Laargoo: Zachód od czasów kolonializmu robi interesy, mówi na poziomie ideologicznym to co się mu opłaca. Ich bezkarne korporacje ciemiężyły i rozkradały cały świat, mają w tym doświadczenie. My mamy doświadczenie w byciu rynkiem zbytu ich korporacji.

  •  

   @Laargoo: PiS nie zrobił nic, aby zmniejszyć opodatkowanie rynku węgla i sprywatyzować skostniałą gospodarkę wydobywczą. To również są fakty. Nie potrafimy zręcznie manewrować między obłudną retoryką zachodnio europejską, a rozwijającym się wschodem.

   POPRAWKA: "Polityka opodatkowywania energii NIEodnawialnej w imię strachu przed globalnymi zmianami klimatu wywołanymi przez człowieka"

  •  

   Zachód sztucznie podnosi ceny konwencjonalnej energii, przez brednie o globalnych zmianach klimatu wywołanych przez człowieka, kiedy to człowiek produkuje tylko 4% całkowitej emisji. Oceany produkują 15x więcej, lasy i wszelka materia organiczna produkują 10x więcej, wulkany generują 2-3x więcej.

   @IdillaMZ: xD

  •  

   Tylko, że to nie my produkujemy tę zaawansowaną technologię tworzącą energię odnawialną.

   @IdillaMZ: dlaczego nie produkujemy wiatraków? Dlaczego metę nie próbowaliśmy (nie licząc drobnych prywatnych inicjatyw)?

  •  

   @babisuk: W Polsce na tle Europy nie ma wiatrów - technologia wiatrowa jest kompletnie nieefektywna. Wiatraki stoją w miejscu.

  •  

   @babisuk: Poza tym w energetyce liczy się wyłącznie cena. Sytuacja gdzie zachodnie korporacje wymuszają wysokie ceny taniej rynkowo energii, by sprzedawać swoją technologie jest nieakceptowalna. Daleki wschód się tym nie przejmuje. Szkoda, że Polska jest tylko kolonią.

  •  

   @babisuk: Człowiek NIE JEST odpowiedzialny za zmiany klimatu. W średniowieczu temperatury były średnio wyższe o 1,5 stopnia. I Europa wtedy kwitła. Nie dość, że zmiany klimatu są naturalne i całkowicie niezależne od człowieka, to jeszcze są korzystne. Przynajmniej ocieplenie klimatu, jest jak najbardziej pożądane.

  •  

   @babisuk: Spiskową apokalipsę wietrzą cwaniacy z zachodniej Europy, którzy chcą uniezależnić kontynent od energii z Rosji, bliskiego wschodu czy USA. To mądra polityka, ale my nie jesteśmy Niemcami czy Francją. Ale rozwijającą się Polską, musimy trochę bardziej truć nasze środowisko(jak robił to zachód, tylko wielokrotnie bardziej), aby kiedykolwiek dojść do ich poziomu.

  •  

   @babisuk: Swoją drogą to zabawne, że ludzie powołujący się na naukę zazwyczaj kwestionują oczywiste dla wszystkich proporcje udziału człowieka w emisji CO2. Tak oceany, lasy i wulkany ROCZNIE generują wielokrotnie więcej CO2. Udział człowieka w porywach wynosi 4-5%. W porywach.

  •  

   @babisuk: Poza tym roczna emisja nie trafia do atmosfery na stałe. CO2 odkłada się m. in. w oceanach. Roczne emisje gazu są absorbowane. Bywało, że na ziemi było wielokrotnie więcej CO2, i to właśnie wtedy ziemia była najbardziej zieloną planetą, najbardziej przyjazną dla żywych istot.

  •  

   Tak oceany, lasy i wulkany ROCZNIE generują wielokrotnie więcej CO2.

   @IdillaMZ: zapominasz, że oceany i lasy również CO2 pochłaniają. Co sprawia, że te to człowiek jest tym dodającym CO2 do atmosfery.

   Poza tym roczna emisja nie trafia do atmosfery na stałe. CO2 odkłada się m. in. w oceanach. Gaz jest rocznie niemal w całości absorbowany.
   Trafiała - oceany nie wyrabiają - mimo wyraźnego wzrostu zakwaszenia oceanów (na wskutek emisji CO2) ilość CO2 w atmosferze rośnie - i ten wzrost całkiem dobrze pokrywa się z naszą emisją.

   W średniowieczu temperatury były średnio wyższe o 1,5 stopnia.

   @IdillaMZ: nie - https://naukaoklimacie.pl/fakty-i-mity/mit-w-sredniowieczu-bylo-cieplej-niz-dzis-35

   Człowiek NIE JEST odpowiedzialny za zmiany klimatu
   dlaczego nie?

   W Polsce na tle Europy nie ma wiatrów - technologia wiatrowa jest kompletnie nieefektywna. Wiatraki stoją w miejscu.

   @IdillaMZ: pomijam, że jednak trochę wieje - dlaczego nie rozwinięto technologii choćby na eksport?

  •  

   @babisuk: Proporcje są jasne. Lasy i reszta wegetacji generują rocznie ponad 200 mld ton, jednocześnie pochłaniając ledwie kilkanaście, kilkadziesiąt miliardów.
   To zabawne. Nikt nie robił wtedy, w średniowieczu badań. Szacunki nie mogą być mitem, dlatego, że są tylko przypuszczeniem.

   Umówmy się, że kwestie emisji dwutlenku węgla zaczną nas - Polskę interesować, kiedy zaczną interesować cały świat. Tymczasem zajmijmy się wyłącznie własnymi interesami i rozwojem własej gospdoarki, bo dopiero gdy będziemy bogaci będziemy mogli eksportować technologię. Emisje dwutlenku węgla rośnie do kolejnych rekordowych poziomów(które wciąż są niczym i pokrywają się ze zmianami emisji z innych źródeł m. in. za sprawą aktywności słońca), bo rośnie konkurencja dla Europy Zachodniej, czego owa Europa bardzo się boi. To jest mądra i słuszna polityka, ale Europa nie powinna narzucać jej Europie drugiej prędkości. To jest wjątkowy afront.
   Nie bądźmy pierwszym frajerem do dymania przez zachodnie korporacje, ale ostatnim. Umówmy się, że to my pierwsi zgasimy światło? Ok?

  •  

   @babisuk: Forsowanie przez UE wobec Europy drugiej prędkości polityki "zrównoważonego rozwoju" jest wielkim afrontem Niemiec i Francji wobec nas. To jest właśnie polityka prorosyjska - wpychanie nas w łapy USA, Rosji i dalekiego wschodu, nieprzejmujących się wzrostem emisji.

  •  

   @babisuk: Poprawka: "Umówmy się, że to my OSTATNI zgasimy światło? "

  •  

   @babisuk: Ideologie zawsze są tylko dla ludzi dobrego serca i głupców. Zawsze chodzi wyłącznie o pieniądze. Europa wierzy w to co się jej opłaca, dzięki czemu stała się potęgą, która zapanowała na całym globie. Reszta świata wierzy w jakieś abstrakcyjne bzdury, my wierzymy w pieniądz.

  •  

   @babisuk: Szkoda tylko, że Polacy są ideologicznymi pieniaczami, a nie liczą pieniądzy jak Niemcy. Zawsze tak było od czasów zaborów. Polacy pierwsi do rewolucji. Pierwsi do niepotrzebne jatki, pierwsi do burzenia starych ładów. Pierwsi do wiary w najbardziej abstrakcyjne idee.

  •  

   Proporcje są jasne. Lasy i reszta wegetacji generują rocznie ponad 200 mld ton, jednocześnie pochłaniając ledwie kilkanaście, kilkadziesiąt miliardów.

   @IdillaMZ: xD
   Czyli dorocznie, od wieków przybywa w atmosferze ponad 100 mld ton CO2 rocznie?

   XD

  •  

   @babisuk: W atmosferze czasem rośnie, czasem spada w zależności od aktywności słońca. Gaz jest absorbowany już od miliardów lat. Nic się nie zmienia poza naturalnymi cyklami klimatycznymi. W Polsce nigdy nie było i nigdy nie będzie, takich temperatur i takiej pogody jak teraz, 50 lat temu, 100 lat temu czy 500 lat temu. Klimat nie jest powtarzalny, przewidywalnyw dłuższej perspektywie.

  •  

   W atmosferze czasem rośnie, czasem spada w zależności od aktywności słońca.

   @IdillaMZ: i jak aktywność słońca wpływa na ilość CO2? Przed chwilą przedstawiłeś bilans źródeł naturalnych, które mają dodawać do atmosfery ponad sto kilkadziesiąt miliardów ton CO2 rocznie.

  •  

   @babisuk: Lasy realnie nie pochłaniają CO2, więcej go produkują rokrocznie.

  •  

   @babisuk: Słońce wpływa na Ziemie w absolutnie decydującym stopniu. Jego wpływ na emisje CO2 m. in. dotyczy temperatur oceanów. Gigantyczne ilości CO2 są zmagazynowane w wodach oceanicznych, jednak już niewielki wzrost aktywności(cykliczny wzrost i spadek strumieni cząstek) słońca podnosząc temperaturę wody zwiększa uwalnianie CO2 z tych iście astronomicznych zasobów.

  •  

   @babisuk: Oceany mają dość tego gazu by doprowadzić Ziemię do stanu Wenus. Człowiek nigdy nie wyprodukuje tyle, ile już zostało wyprodukowane, zaabsorbowane - i czysto abstrakcyjnie - może zostać uwolnione.

  •  

   @Zgagulec @6c6f67696e @MalyBiolog
   ROZKŁAD MATERII ORGANICZNEJ GENERUJE KILKA RAZY WIĘCEJ CO2 NIŻ LASY MOGĄ POCHŁONĄĆ. Tak, lasy produkują CO2. Do nauki, plusujący ignoranci

  •  

   Komentarz usunięty przez autora wpisu

Gorące dyskusje ostatnie 12h