•  

  Drodzy spod tagu #rzeszow potrzebuję Waszej pomocy.
  W niedalekiej przyszłości wraz z rodziną przeprowadzamy się do Rzeszowa i chciałem Was zapytać o okolicę ulicy Okulickiego/Spiechowicza.
  Jaką ma opinię?

  I drugi temat:
  Szukam dobrego architekta(dot. dom jednorodzinny). Macie kogoś do polecenia?
  Dziękuję!

  •  

   @cielsa: Co do pierwszego pytania.
   Okolice Okulcikiego/Spiechowicza to tzw Baranówka 1 i 2. Stare bloki czteropiętrowe i domki jednorodzinne. Dużo studentów, bo zaraz obok jest WSIiZ. Ogólnie najspokojniejsza z Baranówek (kiedyś Baranówka 4 była niebezpieczna, ale to tak z 15-10 lat temu). Dzisiaj można spokojnie w nocy wracać i nic się nie stanie.Ogólnie spokojnie. Transport miejski pod nosem. Mieszkańcy raczej albo starzy albo młodzi studenci (wynajmujący).

  •  

   @cielsa: o okolicę ulicy Okulickiego/Spiechowicza - stara spokojna dzielnia Rzeszowa, tzw. przedsionek sypialni Rzeszowa, przedsionek, bo prawdziwa sypialnia (sprzed 20-30) lat była na następnym wzgórzu - Baranówka III i IV (za aleją wyzwolenia. Niestety, a może i stety - zależy jak patrzeć - Okulickiego to bardzo ważna trasa tranzytowa od Lubelskiej/Warszawskiej do obwodnicy i ruch jest tutaj niemiłosierny od rana do wieczora, ale jest też sporo plusów - bliskość marketów, szkoły, kościoła, poczty, szpitala, szybki wyjazd w dowolnym kierunku.

  •  

   @cielsa: to co koledzy wyżej tylko słabo z miejscami parkingowymi