•  

Właśnie jadę na szczegółowe badania aby zostać dawca komorek macierzystych ᕦ(òóˇ)ᕤ trzymajcie kciuki abym była zdrowa! #dkms #komorkimacierzyste #chwalesie

•  

@phoropter zdaj relacje jak to wygląda od początku. Sam już jestem zarejestrowany ale ciekawi mnie "jak to będzie wyglądać jeśli mnie z kimś sparują"

( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

@Qiepka: Napisali do mnie e-mail, o dziwo nikt nie dzwonił. Ja do nich dzwoniłam potem potwierdzic. Zadawali pytania czy wciaz jestem chetna do oddania i która metoda itp. Potem wypełniałam rozne kwestionariusze o chorobach o planowanych wyjazdach dluzej niz 4-5 dni. W maju miałam tez pobrana probke krwi w miejscu wyznaczonym przez dkms ale najblizej domu. Od tamtego czasj nie mialam jakis szczegolnych telefonow czy emaili. W zeszlym tygodniu dostalam email ze dziekujemy za oddanie krwi i ze trzeba czasami czekac do 3 miesiecy na telefon. Wiec zadzwonili praktycznie po 2,5 miesiacu ze jednak email mial byc inny niz ten ze mam czekac ale taki ze jest zgodnosc. Hehe :)
      No i dzis jestem na badaniach: krwi, moczu, ekg, rentgen klatki piersiowej, usg brzucha, badanie zyl i wlasnie czekam na usg. Wiec mam nadzieje ze wszystko pojdzie pomyslnie. Zarejestrowałam sie jakos 2-3 lata temu, wiec ciesze sie ze tak szybko moge pomoc.

•  

@phoropter i będziesz oddawać z krwi czy z kości? Powodzonka dobra Mirabelko(。◕‿‿◕。)

•  

@phoropter: dostajesz zwolnienie od pracy i zwrot kosztów?

•  

@Solitary_Man: pewnie gdybym nie mieszkała na miejscu to tak ale tak to dojechalam z tego samego miasta wiec badania skonczyly sie kolo 9:30 potem dostalam sniadanie ( ͡~ ͜ʖ ͡°) no i poszlam do pracy lekko spozniona. Pani doktor mogla mi wypisac zwolnienie ale nie chcialam. Na pobranie biore dwa dni zwolnienia to nie bede wymyslac :) zwlaszcza ze nie pracuje u goscia caly etat. Gdyby szef chcial to moglby jakos do nich wystapic ale to nie moj interes zeby mu o tym mowic (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

•  

@phoropter: A jakie metody dają do wyboru? Te dni wolne to musisz z nimi załatwiać czy z własnym pracodawcą?

•  

@Qiepka: jedna jest z talerza kości biodrowej (nie z kręgosłupa ! ) a druga z krwi obwodowej. Oczywiście do mnie nie należy wybór sam w sobie bo o metodzie pobrania decyduje lekarz. Ja zgodziłam się na dwie metody w razie czego ale będę miała z krwi obwodowej czyli będę jakieś 4-5h podłączona i tyle., to jest najczęstsza metoda. Drugi dzień jest na zapas gdyby pierwszego dnia byłoby za mało. Oni podali mi te terminy, myślę, że jakbym wtedy nie mogła to by to przesunęli, ale ja poszłam do szefa zapytać i uprzedzić czy mu pasuje czy będzie miał coś przeciwko to powiedział, że nie. Dzisiaj przyszedł się dopytać kiedy to miałoby być i że spoko. Akurat ja uwzględniłam pracodawce bo jest naprawdę w porządku.

Gorące dyskusje ostatnie 12h