Wpis z mikrobloga

@camelopardalis windę można w morelach home kupić za530 złotych, sprawdził bym też ceny pozostałych komponentów czy nie są zmarżowane. Może da się je łatwo samemu zamontować i wyjdzie taniej kupując oddzielnie?
@Tobias07: chętnie bym sobie pomajstrował, ale to jest all-in-one i trochę się boję, że coś zesram. Ale pomysł z windowsem naprawdę dobry i wykorzystam!
@keyoo0: co można poprawić?
@Murasame: no niby tak, ale to jest AIO i nie wiem jak to się robi, nigdy nie miałem. Jakby to był blaszak to wiadomka, ale tutaj?
@camelopardalis: Takie zestawy przez swoje ceny nie mają praktycznie żadnej zalety poza tym brakiem skrzynki. Można by pójść np. w jakiś mini komputerek, taka skrzyneczka dużo miejsca znowu tak nie zajmie, nie trzeba od razu wstawiać ogromnej obudowy.
@keyoo0: będzie tylko do pracy z wordem, pdf, internetem. Chodzi głównie o tłumaczenia tekstów, pisanie publikacji i tego typu badziewia. Będą też używane programy do zarządzania bibliografiami publikacji i to mój 4GB ramu kompletnie nie przerabia. Ale to co chcę się naradzić z nią, to może wyperswadować jej aio i namówić na blachę skoro tak to mocno się różni cenowo.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@camelopardalis: 4000 za kompa do Worda?
Polesingowy mój za 1000 też będzie.
Dell latitude plus stacja dokująca.
I będziesz pan zadowolony jak ja od cztrech lat.
Nawet factorio chodzi.

Chyba że chcesz grać w gry aaa.
To inna historia.
@Sl_w_k_1: wiesz, tu chodzi głównie o programy do ogarniania publikacji. Już przy około 50 pozycjach zaczyna mój komp zamulać. ;/ więc chcę już mieć komputer, który będzie to na sto procent dobrze ogarniał. W gry nie będzie grane. No chyba, że te które mam w szufladzie z 2005-10 roku.
@keyoo0: o, te mini ITX fajna rzecz! :-D mam szansę znaleźć jakiegoś z i5 i ramem większym od 8? Oczywiście poszukam
@keyoo0: mam jeszcze jedno pytanko. Bo to, że te komputery są z reguły droższe za to samo co można dostać w PC, ale powiedz mi - czy wydajnościowo jest to to samo jakbym te komponenty włożył do blaszaka? Może głupie pytanie, bo domyślam się, że to jest to samo, ale może o czymś oczywistym nie wiem?