Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
Mirki, udało się! Właśnie po raz pierwszy w życiu zapłaciłem za zakupy telefonem! Boże, jak dobrze się teraz czuję! Nie powiem, było ciężko, bo to już drugie podejście (brak ustawienia HCE). Stresu kosztowało mnie to co nie miara, kolejka za mną nienawistnie spoglądała na każdy mój ruch. Warto dodać, że tu gdzie aktualnie mieszkam dopiero od mniej wiecej dwóch lat zaczęto płacić zbliżeniowo kartą. Tzn. banki zaczęły wydawać takie karty!!! Pani ekspedientka zbierała szczękę z kasy, oczy jej się rozbiegły... Myślałem, że trzeba będzie wzywać pogotowie, ale na szczęście wystarczył łyk wody z butelki stojącej obok niej i "wróciła do siebie". Przynajmniej sprawiała takie wrażenie. Idę porozkoszować się zakupami, które właśnie zrobiłem;) pozdrawiam wszystkich! W technice jest siła!!!
P.S. porzucam trochę tagów, żeby nikt nie czuł się pominięty, albo wkurzony tym #wyznaniezdupy . #googlepay #xiaomi #nfc #bozejakdobrze #banki
  • 17
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gallinula: czytałem o tym samym. Wszędzie tam, gdzie jest możliwość płacenia zbliżeniowo, powinno dać się zapłacić telefonem.
Właśnie sobie przypomniałem, że tutaj 5 lat temu w normalnym dyskoncie nie można było zapłacić kartą Visa. Jedynym akceptowanym środkiem płatności bezgotówkowej była karta EC, gdzie po transakcji trzeba było się podpisać. Tak więc płatności zbliżeniowe to "nowość". Płatności telefonem to pierdzielone Sci-fi ;D
@danielinho

To jest choj. Wpadam ostatnio do sklepu w sąsiedniej miejscowości i pytam czy można płacic blikiem. Babka mówi że tak. Zrobiłem zakupy idę do kasy dzwonię do żony żeby podała mi kod blik ok. Mówię do ekspediendki no to blikiem będzie, a ona do mnie to kartę proszę, ja takie oczy WTF - mówię że blikiem chce kod wpisać... Ona no ale ja muszę mieć kartę - ja mowie jaka kartę
Warto dodać, że tu gdzie aktualnie mieszkam dopiero od mniej wiecej dwóch lat zaczęto płacić zbliżeniowo kartą. Tzn. banki zaczęły wydawać takie karty!!!


@danielinho: mieszkasz w USA? :)