•  

  No wlasnie nie wytrzymało i popełniło okropne samobójstwo skazując Polskę na komunistyczne jarzmo i brak jakichkolwiek realnych elit.

  Idioci na szczycie nie potrafili myśleć trzeźwo i rzucili się z patykami na czołgi a wy się z tego cieszycie. Wysłali dzieci i nastolatków na śmierć a sami spierdolili jak najdalej.

  To była zbrodnia wojenna i to że daliście z siebie wszystko i byliście bohaterami nic nie zmienia. Skazano was na śmierć i trzeba jasno to powiedzieć. Nie można robić z rzezi pięknej i romantycznej opowieści.

  Gdybyście zostałi przy życiu moglibyście być realna siła w walce z komunizmem.

  Mam nadzieję, że dożyje czasów że przestaniemy patrzeć bezrefleksyjnie na Powstanie Warszawskie i ktoś w końcu jasno i otwarcie powie

  "jesteście bohaterami i chwała wam, ale Powstanie Warszawskie to był błąd"

  #historia #powstaniewarszawskie #godzinaw
  #przemyslenia #niepopularnaopinia #warszawa #polska

  źródło: 20190801_221951.jpg

  +: ten_rycerz, Salomonthekrol +165 innych
  •  

   @bartdziur: Walczyli z frustracji po latach okupacji i chwała im za to. Jednak jako człowiek ogarniający ogół polityki -nawet obecnej - nigdy bym takiego rozkazu nie wydał bo wstydziłbym się mieć na sumieniu cywili a zwłaszcza dzieci

  •  

   @bartdziur: Dobrze piszesz ale jednocześnie pierdolisz jak potłuczony.

   Wojskowa elita myślała jak ty - przeczekać, nie wychylać się. Skończyli w dole w Katyniu.

  •  

   @bartdziur: Dobrze piszesz ale jednocześnie pierdolisz jak potłuczony.

   Wojskowa elita myślała jak ty - przeczekać, nie wychylać się. Skończyli w dole w Katyniu.

   @Chrzonszcz: oni byli w innej sytuacji. Nie byli w konspiracji, nie mogli nic zrobić. Zostali złapani w działaniach wonennych

  •  

   @Chrzonszcz: W jaki sposób jeńcy wojenni mieliby się "wychylać"? To jest nieporównywalna sytuacja przecież.

  •  

   @Chrzonszcz: tylko, że oficerowie Wojska Polskiego i inteligencja (często ta inteligencja służyła w wojsku na wysokich szarżach) została wyłapana z tłumu jeńców i wysłana na śmierć, co było doskonale zaplanowane. Nie mieli zbyt dużego wyboru, wiesz? W ogóle, jeńcy wojennie nie mieli dużego wyboru, a szczególnie Ci u czerwonych ścierw. Kula w łeb albo zsyłka do łagrów.

  •  

   @bartdziur: Nie wiem, czy tylko ja, ale polecam otworzyć oczy że nikt nie świętuje powstania warszawskiego, bo wszyscy wiedzą że nie ma czego świętować. Pochylamy się jedynie nad poległymi i nas próbami walki o wolność. A jak zaraz któryś wyskoczy, że "a na zachodzie świętuje się sukcesy" to kurwa super, ale tu nie jest zachód, każdy kraj ma swoją tradycję, może u nas lepiej działa wspominanie porażek, żeby więcej do nich nie dopuścić. Poza tym - jakże łatwo jest nam oceniać wydarzenia sprzed dziesiątek lat, jakbyśmy tam byli i wszystko wiedzieli. Mamy dostęp do wszelakich informacji, bazy źródłowej i archiwalnej, na pewno powstańcy i ludzie, którzy mieli dość okupacji też ontym wszystkim wiedzieli. Zacznijmy zaraz oceniać powstanie styczniowe, bo po co. Też nie miało sensu, z kodami na karabiny. Albo insurekcję Kościuszkowską, też na co ona była. To, czy to była zbrodnia to też jest mocne nadużycie. Czy powstanie nie powinno mieć miejsca? Nie wiem i gwarantuję wam, że nikt z was nie wie jakie skutki miałoby brak powstania. Na pewno Warszawa nie byłoby zniszczona i nie zginęłoby aż tyle ludzi. Zresztą, zbrodni dopuścił się może generał zaczynając powstanie, ale oceniając całe powstanie jako zbrodnia i przerzucanie winy na Polaków, to jak narzekanie, że w '39 za długo się broniliśmy i to nasza wina, że Niemcy do nas strzeoali. Może histeryzuję, ale poważnie tak odbieram wiele tego typu niemerytorycznych wpisów.

  •  

   @bartdziur: przynajmniej jeden, ktory potrafi oddzielic powstancow od tych, ktorzy to zorganizowali.

  •  

   @bartdziur: elit pozbyto się trochę wcześniej, a brak powstania nic by nie zmienił w kwestii komuny

  •  

   @bartdziur: Z drugiej strony, biorąc pod uwagę pijaństwo i demoralizację powstańców- z tymi „bohaterami” bym nie przesadzał.

   +: fenriz_
  •  

   @bartdziur: uwielbiam jak jacyś starzy ludzie siedząc sobie wygodnie w fotelu, prawdopodobnie świadomi idiotyzmu jakim było te powstanie, próbują uprawiać damage control poprzez mniej lub bardziej pokrętne racjonalizowanie tego zrywu. Co durniejsze jednostki łykają to zupełnie bezrefleksyjnie, zupełnie nie mając świadomości, że powstanie skazało ten kraj i naród na znaczne cierpienia i cofnęło nas w rozwoju ekonomicznym i intelektualnym o całe dziesięciolecia. Nie zyskaliśmy w zamian kompletnie nic, żaden cel powstania nie został osiągnięty z punktu widzenia państwa polskiego.