Wpis z mikrobloga

#bialystok #podlasie

Dziś od 18:00 do jutra 1:00 zamknięta ul. Sienkiewicza w związku z koncertem - blokady

Inne utrudnienia:
Jutro o 9:00 spod Katedry rusza rowerowa pielgrzymka na Jasną Górę. Trasa przejazdu: Legionowa, Wiejska, Wiosenna, Ciołkowskiego i Filipowicza (nowa nazwa drogi na Lewickie).

Ogłoszono przetarg na wyłonienie wykonawcy Intermodalnego Węzła Komunikacyjnego. Plan orientacyjny inwestycji wraz z przebudowanymi drogami wrzucam jako zdjęcie. Jeśli ktoś jest zainteresowany to mogę opisać co się zmieni i zmieniło względem pierwotnej koncepcji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz klotz - #bialystok #podlasie

Dziś od 18:00 do jutra 1:00 zamknięta ul. Sienkiewicz...
źródło: comment_ldHfg7lygSkZtzK5nLG4eeAVTLRqTjQM.jpg
  • 18
@Dominiko_: ale gdzie się zmieniło? Wszystkie zaznaczone ulice (obramowane) są przebudowywane, widzę dwa nowe skrzyzowania o ruchu okrężnym i przebudowa dwóch pozostałych
@Madridista98: W sumie nie wiem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Vein: Jak wyłonią wykonawcę to pewnie kwestia paru miesięcy. Czyli wiosna, jeśli przetarg uda się doprowadzić do końca. Może zimą będą robić jakieś prace ziemne poza istniejącymi drogami.
@Dominiko_: Nie będzie ani wiaduktu nad torami, ani tunelu dla autobusów w ciągu ul. Rocha (był przez chwilę taki plan).
@emcter: Opiszę później
@emcter: @Vein:
Przede wszystkim wycięto największą rzecz - nowy wiadukt nad torami. Odchodzić miał bezkolizyjnie (w formie kończyny) od Nowej Łomżyńskiej, przechodzić miał przez nieużytki obok ul. Prowiantowej, dołączać się do Kolejowej, by następnie wiaduktem przechodzić ponad al. Solidarności i Rondem Reagana (zauważ ogromną rezerwę terenu w tym miejscu pomiędzy jezdniami). Kończyć się miał zjazdem z wiaduktu gdzieś przed skrętem do Auchan. Tak samo jak wiadukty na np. Andersa itp.
Pobierz klotz - @emcter: @Vein: 
Przede wszystkim wycięto największą rzecz - nowy wiadukt na...
źródło: comment_89O9vUZcEecBq2HR7hvipvpT67PZONeM.jpg
@emcter: Dużo jest takich ciekawostek gdy się troche zna temat i czyta między wierszami co politycy mówią ( ͡° ͜ʖ ͡°) Np. puszczenie testowego elektrycznego autobusu pare miesięcy temu przez ul. Rocha (na której nie ma nawet przystanków i nie jeździ żadna linia) tłumaczone było chęcią testów zainteresowania linią przechodzącą przez tą ulicę. Nikt nie powiedział, że od 2 lat przygotowywana jest dokumentacja projektowa zakładająca budowę buspasa
@klotz: Dzieki, nie wiem gdzie teraz na Rocha będą ludzie parkować, już teraz tam jest ciasno, to zaraz zaczną padać te "Rzemieślniki" jak muchy... Ciekawe co się stanie z "Central Park", bo ostatnio tam byłem i jest syf, kiła i mogiła.
@klotz jakie te błędy w dokumentacji sprawiły że tiry dalej jeżdżą piastowska? Mi się właśnie wydaje że jest ich tam mniej, może za często tamtędy nie jeżdżę.
@kusprzyk: https://poranny.pl/krajowa-dziewietnastka-nadal-bedzie-biegla-ul-piastowska-w-bialymstoku-ciolkowskiego-ma-byc-droga-wojewodzka-co-z-tirami/ar/c1-14146325
tl:dr w zezwoleniu na realizacje inwestycji zapisano, że Ciołkowskiego to droga wojewódzka i nie da się teraz już zmienić jej na krajową (pomimo że tak planowano i w taki sposób kase z UE miasto wzięło). Za to mają w porozumieniu z GDDKiA ustawić znaki zalecające tranzyt przez Ciołkowskiego, ale Piastowska dalej będzie krajową. Czyli nawigacje dalej będą faworyzować Piastowską jako drogę wyższej kategorii i prowadzić tędy wszystkich, a jazda